Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Ryanair rip off


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
17 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   serek

serek
  • 1 571 postów
  • Dołączył: 05-04-2008
  • Skąd: huntingdon

Napisany 24 sierpnia 2009 - 11:40

podejrzewam ze wiekszosc z was wie o tym ze w RYAN AIR trzeba samemu wydrukowac bilet. w przypadku jego braku oplata wynosi 40£.
-maszyny na lotnisku(stansted) zazwyczaj nie dzialaja i nie ma mozliwosci wydrukowania.
my mielismy problem z wydrukowaniem w domu nie wiem dlaczego. gosc z biura obslugi klienta powiedzial za musze miec problem z internetem, bo u nich wszystko dziala poprawnie, ale probowalem na kilku komputerach w ruzny miejscach i ****.
wiec zadzwonilem do nich spowrotem, gosc powiedzial mi zeby sie nie przejmowal ze sa specjalne maszyny na lotnisku i tam sobie wydrukuje.
maszyna wcale nie dzialala a ludzie z obslugi wcale nie kwapili sie do pomocy i byli bardzo nie uprzejmi.
czlowiek w okienku powiedzial stanowczym glosem ze to jest pierwszy taki przypadek!!!:mad: albo pani placi albo pani nie poleci i presze nie blokowac kolejki.
zaraz za moja dziewczyna stala kobieta z placzem bo leciala z 3 dzieci i mezem, i miala ten sam problem wiec to nie jest od osobniomy przypadek.
wlasnie tak ryan air robi profit na tanich przelotach krote nie sa juz takie tanie, i na naciaganiu ludzi .

#2 OFFLINE   bestb

bestb
  • 593 postów
  • Dołączył: 03-12-2006
  • Skąd: Poznań- Anglia
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 sierpnia 2009 - 12:07

ja nie latam tymi liniami, lecialem ze 2 razy, a jesli jade z rodzinka to moją wlasną linią oma-line , zrob to samo i ich olej

#3 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 sierpnia 2009 - 12:41

Ryan to najgorsze badziewie, po pierwsze to jaja z platnymi toaletami, potem probowali wprowadzic zapis, ze klienci maja sami nosic bagaz glowny do samolotu!!
Jako pierwsi wprowadzili "bilety za 1zl" ktory dopiero przy placeniu wychodzi drozej niz gdzie indziej. Kolezanka chciala leciec gdzies na poludnie Europy i z biletu za 30 Funtow wyszlo ponad 200!!
Wg mnie to zwykle oszustwo i inne linie mimo, ze to robia to jednak mniej oszukanczo (poza Wizz ktory dolicza prawie 100zl za platnosc karta)

My jedziemy do Polski na swieta. Wyliczylem sobie to tak:
Samolot:
bilety na nasza trojke - 200Funtow.
Parking ok 100 FUntow.
Ktos nas musi odebrac i zawiezc do Berlina - 40 Funtow za 2 kursy
Razem 340 Funtow.
Czas od drzwi do drzwi: ok 10-12h

Auto:
Paliwo 2500km x 5l = 125 Funtow
Prom - 41 Funtow
Razem 166 Funtow
Czas od drzwi do drzwi - 18h jadac z dzieckiem.

Wiem, ze jestem szczesliwcem bo mieszkam prawie w Niemczech i auto spala max 5l a nie 10 jak Omega.

#4 OFFLINE   elscorpio

elscorpio

    happy new year ziomy

  • 54 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: londyn

Napisany 24 sierpnia 2009 - 13:08

czlowiek w okienku powiedzial stanowczym glosem ze to jest pierwszy taki przypadek!!!:mad: albo pani placi albo pani nie poleci i presze nie blokowac kolejki.


swieta prawda. kolezanka nie wydrukowala bo nie miala jak, maszyna nie drukuje musiala kupic drugi bilet zeby leciec( na pogrzeb - nie miala wyjscia i czasu na klotnie)
to zakrawa na wielki skandal - i jeszcze te ankiety co panstwo mysla o tanich miejscach stojacych:bredzisz:
jak lece to przewaznie wizzair drozej ale pewnie, spokojnie i prawie do :D duzego pokoju :D (z lotniska mam 17 km)

#5 OFFLINE   serek

serek
  • 1 571 postów
  • Dołączył: 05-04-2008
  • Skąd: huntingdon

Napisany 24 sierpnia 2009 - 13:26

bilety na nasza trojke - 200Funtow

w zeszlym roku jak patrzylem na bilety wychodzilo 800£ za sam przelot za 2 osoby.

#6 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 sierpnia 2009 - 13:46

Jakbym zarezerwowal teraz to wychodzi cos chyba 200 (albo 300, nie pamietam), ale to rezerwowanie biletow na grudzien pod koniec lipca! Dlatego tez za prom zaplacilem 41 w obie strony (kupilem w dzien kiedy pierwszy raz zaczeli sprzedawac bilety na 2010 rok).
Juz raz tak mialem, ze ociagalem sie z zakupem i po niecalym tygodniu z 45 musialem placic 75 wiec teraz kupuje naprawde za wczasu.

#7 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 25 sierpnia 2009 - 16:19

jakiś czas temu poleciałem z konkubiną na sylwestra do londka rajanem za 140 zł od osoby... (szczecin-stansted-szczecin). Widzę, że te czasy bezpowrotnie minęły... szkoda

#8 OFFLINE   Krzych__

Krzych__
  • 75 postów
  • Dołączył: 25-07-2007
  • Skąd: Śląsk: Radlin

Napisany 25 sierpnia 2009 - 17:24

Ja byłem w Londynie na Sylwestra 2008/2009 liniami rayanem.Koszt 628 zł na 2 osoby tam i nazad plus 100 zł parking w Pyżowicach za 7 dni ,: pozdrawiam

#9 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 sierpnia 2009 - 21:14

Ja byłem w Londynie na Sylwestra 2008/2009 liniami rayanem.Koszt 628 zł na 2 osoby tam i nazad plus 100 zł parking w Pyżowicach za 7 dni ,: pozdrawiam


A sprawdzałeś jaka jest cena lotów w drugą stronę? Pewnie 2x większa...

#10 OFFLINE   Krzych__

Krzych__
  • 75 postów
  • Dołączył: 25-07-2007
  • Skąd: Śląsk: Radlin

Napisany 26 sierpnia 2009 - 08:05

Właśnie to syn nam kupił bilety :)) w Londynie, tak to wyszło.Zaprosił nas na Sylwka :)
Taka cena licząc po 5 zł za funta,bilety zamówione juz we wrześniu

#11 OFFLINE   serek

serek
  • 1 571 postów
  • Dołączył: 05-04-2008
  • Skąd: huntingdon

Napisany 26 sierpnia 2009 - 09:09

Właśnie to syn nam kupił bilety :)) w Londynie, tak to wyszło.Zaprosił nas na Sylwka :)
Taka cena licząc po 5 zł za funta,bilety zamówione juz we wrześniu


to rozsadna cena.
moja dziewczyna leciala ostatnio zaplacila 250£ x 4.5 = 1125pln
bilet kupowany kilka miesiecy wczesniej , lot na tygodniu nie na weekend gdzie bilety jeszcze wiecej kosztowaly .
pal go licho juz te cena ale te dodatkowe wyludzanie kasy, dlaczego poprostu nie dolicza sobie do ceny biletu tej oplaty i bylo by po sprawie:)

#12 OFFLINE   zwloki

zwloki

    omega

  • 680 postów
  • Dołączył: 02-11-2006
  • Skąd: olsztyn, cork
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 października 2009 - 08:51

ja wychodze z zalozenia, ze jka komus tanie linie nie pasuja , to niech lataja normalnymi
czy ktos kiedys sprawdzal jakie oni maja ceny? kiedys jezdzilem autokarami jak niebylo tanich linii cena byla podobna a spedzalo sie dwa dni w drodze, ja osobiscie najbardziej lubie jechac wlasnym autem, ale jesli jade ja sam albo dwie osoby , jest to poprostu nieoplacalne...

#13 OFFLINE   serek

serek
  • 1 571 postów
  • Dołączył: 05-04-2008
  • Skąd: huntingdon

Napisany 07 października 2009 - 09:16

ja wychodze z zalozenia, ze jka komus tanie linie nie pasuja , to niech lataja normalnymi
czy ktos kiedys sprawdzal jakie oni maja ceny? kiedys jezdzilem autokarami jak niebylo tanich linii cena byla podobna a spedzalo sie dwa dni w drodze, ja osobiscie najbardziej lubie jechac wlasnym autem, ale jesli jade ja sam albo dwie osoby , jest to poprostu nieoplacalne...


pewnie ze sprawdzalem i ostatnio, moj wujek przylecial lotem z warszawy bo ceny byly bardziej kozystne niz w tak zwanych tanich liniach lotniczych.
ja jezdze bardzo zadko do polski mam ponad 2100km w jedna strone,
i jedzie sie okolo 24h. jezdzimy tylko we dwie odoby tak ze tu nie chodzi o oszczednosc tylko jest tak nam wygodniej, nie raz widze po trasie jak jada w 4-5 obob w jakims malym autku.:eek: ale kazdy swoje.

#14 OFFLINE   mrufff

mrufff

    znooowu V8 gaddemnetsiet

  • 171 postów
  • Dołączył: 23-02-2009
  • Skąd: walsall

Napisany 07 października 2009 - 09:43

w zeszlym roku zima kolezki pojechali micra w czterech a auto kupili trzy dni wczesniej za 200

#15 OFFLINE   zwloki

zwloki

    omega

  • 680 postów
  • Dołączył: 02-11-2006
  • Skąd: olsztyn, cork
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 października 2009 - 11:00

pewnie ze sprawdzalem i ostatnio, moj wujek przylecial lotem z warszawy bo ceny byly bardziej kozystne niz w tak zwanych tanich liniach lotniczych.


niewiem czy wiesz ale lot ze wzgledu na konkurencje wprowadzil tanie polaczenia lotnicze...

#16 OFFLINE   serek

serek
  • 1 571 postów
  • Dołączył: 05-04-2008
  • Skąd: huntingdon

Napisany 07 października 2009 - 11:13

niewiem czy wiesz ale lot ze wzgledu na konkurencje wprowadzil tanie polaczenia lotnicze...


ale to nie tylko lot inne duze firmy maja dosyc dobre ceny tylko zalezy jeszcze skad i gdzie chcesz poleciec :)

#17 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 października 2009 - 11:15

ja wychodze z zalozenia, ze jka komus tanie linie nie pasuja , to niech lataja normalnymi
czy ktos kiedys sprawdzal jakie oni maja ceny? kiedys jezdzilem autokarami jak niebylo tanich linii cena byla podobna a spedzalo sie dwa dni w drodze, ja osobiscie najbardziej lubie jechac wlasnym autem, ale jesli jade ja sam albo dwie osoby , jest to poprostu nieoplacalne...


Nie chodzi o tanie linie, a o RyanAir, ktory jest wg mnie oszustem - zaczynaja od najnizszych cen (np 1zl), a na samym koncu konczy sie drozej niz inne tanie linie, jak EasyJEt, ktory osobiscie lubie.
Jak pamietasz tylko o Ryan bylo glosno kiedy posatanowili zamienic toalety na miejsca siedzace, a pozastala toaleta ma byc platna. Inni sie na to nie decyduja.
PO prostu trzeba uwazac na Ryan i tyle

#18 OFFLINE   zwloki

zwloki

    omega

  • 680 postów
  • Dołączył: 02-11-2006
  • Skąd: olsztyn, cork
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 października 2009 - 11:57

PO prostu trzeba uwazac na Ryan i tyle

i tu masz absolutnie racje , a co do ryanair to to naprawde duzo z nimi latam w rozne czesic europy, bo z irlandii w 90ciu procentach sa najtansi do polski raczej wizzairem, ale oni wszyscy sa dla mnie jak biedronka czy inne tanie supermarkety.