Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

olej z pod pokrywy zaworow


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
60 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   DAREK

DAREK
  • 59 postów
  • Dołączył: 14-09-2006
  • Skąd: k./Ostrowa Wlkp.

Napisany 26 września 2006 - 21:31

serwis daję gwarancję na 100.000km przy zakupie i wymianie oryginalnej uszczelki,w podruby się nawet niedajcie namówic kosztują 70zl a w serwisie 120zł i jest pewniak.oczywiście mówię cały czas o jednej stronie
Darek

#22 OFFLINE   angol

angol
  • 32 postów
  • Dołączył: 14-07-2006
  • Skąd: anglia

Napisany 26 września 2006 - 21:44

wlasnie jestem po wymianie nowych pokryw i czekam na efekty :roll:
zapodal bym zdjecia,ale nie wiem jak
pozdro

#23 OFFLINE   DAREK

DAREK
  • 59 postów
  • Dołączył: 14-09-2006
  • Skąd: k./Ostrowa Wlkp.

Napisany 26 września 2006 - 21:45

kupiłeś nówki czy używki
Darek

#24 OFFLINE   DAREK

DAREK
  • 59 postów
  • Dołączył: 14-09-2006
  • Skąd: k./Ostrowa Wlkp.

Napisany 26 września 2006 - 21:47

w serwisie sztuka kosztuje 500zł ale naszczęście niema potrzeby podobno by zmieniac pokrywy wystarczą nowe uszczelki
Darek

#25 OFFLINE   angol

angol
  • 32 postów
  • Dołączył: 14-07-2006
  • Skąd: anglia

Napisany 26 września 2006 - 21:48

nowe pokrywy i uszczelki i specjalny silikon z polandji na ktory braciak skladal miske w cx-sie i nie lecialo :yes_yes:
jak u mnie sie cos upoci to sie :boks:

#26 OFFLINE   DAREK

DAREK
  • 59 postów
  • Dołączył: 14-09-2006
  • Skąd: k./Ostrowa Wlkp.

Napisany 26 września 2006 - 21:52

jak dawałeś nówki pokrywy i uszczelki to silikonu mogłes nie dawać,ja juz tez silikon przerabiałem i była lipa chodź niby też się natym znam bo jestem mechanikiem,jeszcze nigdzy mi się nie zdażyło żebym niemół sie uporać z takim za przeproszeniem gównem i juz nie mogłem wytrzymac i dałem do serwisu,jak oni tam to zakładaja to ja niewiem ja tego patentu nieznam,ale mam nadzieje że tobie się uda :grin:
Darek

#27 OFFLINE   angol

angol
  • 32 postów
  • Dołączył: 14-07-2006
  • Skąd: anglia

Napisany 26 września 2006 - 21:59

nawet mnie nie strasz bo u mnie serwis to z daleka :bad:
raz ze ceny :roll: a dwa ze nie daja gwarancji na nic :razz:
a tak nawiasem to mechanik u ktorego bylem powiedzial mi to samo;
daj se na luz i od czasu do czasu dolej oleju :evil:
normalnie cycki mi opadly :lol:

#28 OFFLINE   DAREK

DAREK
  • 59 postów
  • Dołączył: 14-09-2006
  • Skąd: k./Ostrowa Wlkp.

Napisany 26 września 2006 - 22:03

jakbys mieszkał w polsce to do serwisu 150zł i po problemie ,ale jeśli uwas taki kibel z tym no to niewiem jak tu ci doradzić chyba tylko miec nadzieje że ten silikon co uzywałeś jest rewelacyjny
Darek

#29 OFFLINE   angol

angol
  • 32 postów
  • Dołączył: 14-07-2006
  • Skąd: anglia

Napisany 26 września 2006 - 22:39

jest taki szry i dziwnie smierdzi i tez mam nadzieje ze bedzie rewela :mrgreen:
pozdro

#30 OFFLINE   Hrumque

Hrumque
  • 121 postów
  • Dołączył: 23-08-2006
  • Skąd: Opole

Napisany 27 września 2006 - 01:24

Mi tez olej sie leje. 3.0 V6. Uszczelki pod pokrywami robil poprzedni wlasciciel, 2x, i bez efektu - leje sie dalej. Gorsza sprawa ze po oranoleptycznym tescie moim - wychodzi ze leje sie nie spod pokryw - tylko spod glowicy gdzies lub z glowicy/kolektorow. Pytanie - czy do kolektorow (dolotowego/wylotowych) dochodzi olej? Sadze ze nie, ale to sie okaze przy rozebraniu...
Gdy jade to nic zlego nie ma, ale gdy zatrzymam sie, albo po jezdzie - olej gdzies zaczyna sciekac na kolektor i jego oslone i smierdzi palonym olejem okrutnie, w dodatku dol skrzyni, miska i reszta upackana cieknacym z gory olejem...
W dodatku na zimno troche pierdzi spod kolektora wydechowego (jeden cylinder slychac)
Wnioskiem jest to ze albo uszczelka pod glowica, albo sama glowica padnieta, albo zbior usterek naraz. Narazie ubylo mi 0.5l oleju po ~1500km, wiec zle nie jest, ale smierdzi nieprzyjemnie...
--
Bartek

#31 OFFLINE   DAREK

DAREK
  • 59 postów
  • Dołączył: 14-09-2006
  • Skąd: k./Ostrowa Wlkp.

Napisany 27 września 2006 - 05:54

a jest odczuwalny spadek mocy w aucie to pewnie uszczelka pod głowicą a jeżeli nie i jest zwiększony hałas silnika no to pewnie z pod kolektora,a odnośnie wycieku to proponuje jak wyżej mówiłem koledze serwis 150zł i po robocie,zobaczysz że warto wydać wsumie te nie duże pieniądze a jak pjest przyjemnie jak nie śmierdzi i się nie kopći z pod machy Mmmm także polecam naprawdę Dodany obrazek
Darek

#32 OFFLINE   egon

egon
  • 5 983 postów
  • Dołączył: 28-07-2006
  • Skąd: Ujście/Piły
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 27 września 2006 - 07:09

Mi tez olej sie leje. 3.0 V6. Uszczelki pod pokrywami robil poprzedni wlasciciel, 2x, i bez efektu - leje sie dalej. Gorsza sprawa ze po oranoleptycznym tescie moim - wychodzi ze leje sie nie spod pokryw - tylko spod glowicy gdzies lub z glowicy/kolektorow. Pytanie - czy do kolektorow (dolotowego/wylotowych) dochodzi olej? Sadze ze nie, ale to sie okaze przy rozebraniu...
Gdy jade to nic zlego nie ma, ale gdy zatrzymam sie, albo po jezdzie - olej gdzies zaczyna sciekac na kolektor i jego oslone i smierdzi palonym olejem okrutnie, w dodatku dol skrzyni, miska i reszta upackana cieknacym z gory olejem...
W dodatku na zimno troche pierdzi spod kolektora wydechowego (jeden cylinder slychac)
Wnioskiem jest to ze albo uszczelka pod glowica, albo sama glowica padnieta, albo zbior usterek naraz. Narazie ubylo mi 0.5l oleju po ~1500km, wiec zle nie jest, ale smierdzi nieprzyjemnie...

Też to przerabiałem wymieniałem uszczelki pod pokrywami ze 2 miesiące temu narazie spokój. Fakt pokrywy są plastikowe i nie można z nimi za dużo cudować.
Co drugiego problemu to jeżeli kapie na kolektor to sie wypala i nie powinno ściekać na miskę. Sprawdź dobrze czy przypadkiem nie masz wycieku spod uszczelek miski szczególnie spod tej która jest wyżej, bo wtedy możesz mieć wrażenie że leci gdzieś z góry.
Ja też mam miskę cały czas mokrą i prwdopodobnie jest właśnie tego typu problem.
Jak skończę budowe kanału to się biorę za to i wtedy coś więcej napisz.

#33 OFFLINE   Hrumque

Hrumque
  • 121 postów
  • Dołączył: 23-08-2006
  • Skąd: Opole

Napisany 27 września 2006 - 10:05

Z tego co patrzalem - to ewidentnie leje sie z tylu silnika (przy grodzi) i z gory. Pokrywy (na ile da sie sprawdzic bez zdejmowania dolotu) sa czyste, i ponizej nich jest czysto. A silnik jest uciapkany od glowic w dol, i na tej aluminiowej oslonie kolektora sa zacieki od wypalonego oleju. Uciapkane jest powyzej wszystkich uszczelek miskowych, ale jak olej wylatuje pod cisnieniem i jest rozpylony - to ciezko stwierdzic skad leci, bo bedzie rozchlapany dookola...
--
Bartek

#34 OFFLINE   DAREK

DAREK
  • 59 postów
  • Dołączył: 14-09-2006
  • Skąd: k./Ostrowa Wlkp.

Napisany 27 września 2006 - 10:49

a zagładałeś czy masz zalane świece zaplonowe,zdejmij jedną najlepiej tą środkową i zobacz czy masz olej jak będzie to jest wszystko jasne USCZELKA :drink:
Darek

#35 OFFLINE   DAREK

DAREK
  • 59 postów
  • Dołączył: 14-09-2006
  • Skąd: k./Ostrowa Wlkp.

Napisany 27 września 2006 - 10:51

zapomniałem na pisac co zdjąć,zdjąć przewód do świecy ten środkowy Dodany obrazek
Darek

#36 OFFLINE   egon

egon
  • 5 983 postów
  • Dołączył: 28-07-2006
  • Skąd: Ujście/Piły
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 27 września 2006 - 11:12

a zagładałeś czy masz zalane świece zaplonowe,zdejmij jedną najlepiej tą środkową i zobacz czy masz olej jak będzie to jest wszystko jasne USCZELKA :drink:


nie koniecznie usczelka jeżeli pokrywa zaworów będzie pęknieta w środku ,(a jest plastikowa) olej na zewnątrz nie poleci natomiast świeca będzie zalana.
tak samo jeżeli usczelka od pokrywy jest przerwana od środka.

Najlepiej zdjąć pokrywy i zobaczysz, ale zanim zdejmiesz pokrywy bo z tym troche roboty to wykręć świece i zobaczysz czy suche ,czy zalana któraś.

Jak bedziesz rozbierał to zdejmij podszybie niwiele roboty a dostep 100% lepszy.

#37 OFFLINE   grzechol

grzechol
  • 21 postów
  • Dołączył: 02-09-2006
  • Skąd: lubuskie

Napisany 31 października 2006 - 15:12

hej
kurde też mam do wymiany pokrywy zaworów... :evil: Podobno to przypadłość naszych V6 oplowskich.... większość cieknie.... :twisted: Miałem wymieniane uszczelki i nic nie dały niestety, także najlepiej wymienić pokrywy.
Byłem zapytać w serwisie Opla i jedna pokrywa kosztuje 525 zł !! A robocizna u nich .... ok 500zł a jak powiedziałem że jest instalacja gazowa to powiedział że jeszcze troche więcej :shock: masakra !!! Te nowe pokrywy podobno już jakieś ulepszone są i niby mają się lepiej sprawować. :roll:
Byłem u takiego mechanika i powiedział że wymiana (robocizna) ok 150-200zł !!
Także i tak wydatek nie mały 1100 zł pokrywy +200 zł robota = 1300 zł !! :cry:

Macie gdzieś jakieś dojścia żeby dostać te pokrywy taniej ???

#38 OFFLINE   GARY

GARY
  • 472 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Wrocław/Sulmierzyce

Napisany 31 października 2006 - 17:23

jakbys mieszkał w polsce to do serwisu 150zł i po problemie ,ale jeśli uwas taki kibel z tym no to niewiem jak tu ci doradzić chyba tylko miec nadzieje że ten silikon co uzywałeś jest rewelacyjny


cena od 1 pokrywy czy od calosci z uszczelkami czy bez, bo ja juz stracilem cierpliwosc, nowe uszczelki, specjalny klej - 2 miesiace spokoju i od nowa :bad:

#39 OFFLINE   grzechol

grzechol
  • 21 postów
  • Dołączył: 02-09-2006
  • Skąd: lubuskie

Napisany 31 października 2006 - 17:33

jakbys mieszkał w polsce to do serwisu 150zł i po problemie ,ale jeśli uwas taki kibel z tym no to niewiem jak tu ci doradzić chyba tylko miec nadzieje że ten silikon co uzywałeś jest rewelacyjny


cena od 1 pokrywy czy od calosci z uszczelkami czy bez, bo ja juz stracilem cierpliwosc, nowe uszczelki, specjalny klej - 2 miesiace spokoju i od nowa :bad:


no to napisałem własnie GARY ,że nie kombinuj z wymianami uszczelek i kombinowaniem jakimiś silikonami tylko trzeba wymienić pokrywy i będzie już dobrze. Tylko że to jest nie mały koszt jak napisałem u góry... :neutral: Te ceny nowych pokryw to już z uszczelkami są, pytałem tego gościa w serwisie i mówił że to są nowszej generacji pokrywy i od razu z uszczelkami.
Tylko może ktoś ma dojście do tańszych niż w serwisie??

#40 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 31 października 2006 - 17:36

jakbys mieszkał w polsce to do serwisu 150zł i po problemie ,ale jeśli uwas taki kibel z tym no to niewiem jak tu ci doradzić chyba tylko miec nadzieje że ten silikon co uzywałeś jest rewelacyjny


cena od 1 pokrywy czy od calosci z uszczelkami czy bez, bo ja juz stracilem cierpliwosc, nowe uszczelki, specjalny klej - 2 miesiace spokoju i od nowa :bad:



ja kupilem reiza. komplet na 2 glowice z oringami to jakies 140 pln + silikon na rogi. zobaczymy jak dlugo potrzymaja