Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

jakie żarówki najlepsze ?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
47 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   teamc

teamc
  • 395 postów
  • Dołączył: 15-09-2006
  • Skąd: Koszalin

Napisany 20 grudnia 2006 - 21:58

sebajary kupiles najgorsze g... jakie mozliwe!! H.I.D. to najwieksszz szajs jaki widzialem wiem bo uzywalem. W auto swiecie z 30 zarowek testowanych te byly przed ostatnie!! Pojedz sobie na stacjke diagnostyczna i zrob pomiar lamp jak swieca na natezenie swiatla i zobaczysz roznice. Jesli co to kupuj tungsram tak jak pisał jacekczewa megalight 50% sa rewelka nawet na deszcz. A zadnych hid srid super ksenon i podobnych badziewi no chyba ze osram philips bluevision. pozdrawiam

#22 OFFLINE   Omega16v

Omega16v
  • 519 postów
  • Dołączył: 06-07-2006
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 20 grudnia 2006 - 22:13

Hi hi podoba mi się ta aukcja dodaje irchę żebyś szybę przecierał bo możesz nic nie widzieć he he he.

Co do tych żarówek miałem je w Honda po pierwsze są to żarówki 55 W więc nic się nie będzie topiło paliło itp...

Są to typowe żarówki na Spoty i Lans po mieście jeździ się dobrze i wygląd świecenia jest całkiem fajny (byłem kilkakrotnie zaczepiany i pytany co to za żarówki) i to właściwie wszystko co można dobrego powiedzieć.

Tragedia zaczyna się dopiero w jeździe na trasie po zmroku MASAKRA!!!! Nic nie widać strasznie męczy jazda na tych żarówkach

Po mimo że jak jedziemy w ciemne miejsce i na pierwszy rzut oka widzimy dość jasne światło to w jeździe okazuje się nie do końca fajne!!!

Jeżeli mogę coś doradzić to mieć pod ręką zestaw zwykłych żarówek mogą się przydać

 


#23 OFFLINE   sebajary

sebajary

    #60 WETERAN !!!

  • 1 251 postów
  • Dołączył: 11-09-2006
  • Skąd: Wawa-Mokotów!/ Radzymin
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 20 grudnia 2006 - 22:18

Tragedia zaczyna się dopiero w jeździe na trasie po zmroku MASAKRA!!!! Nic nie widać strasznie męczy jazda na tych żarówkach

Ja śmigam na tych żarówach w trase i naprawde mam super widniutko przed oczami :police:

#24 OFFLINE   Omega16v

Omega16v
  • 519 postów
  • Dołączył: 06-07-2006
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 20 grudnia 2006 - 22:27

sebajary

To że masz widniutko to ja wiem ja też miałem widniutko tylko na jaką odległość? Czy masz wystarczającą ilość światła na odpowiednią reakcje w razie czego?

Dla mnie niestety nie były dobre z czystym sumieniem mogę powiedzieć że długość świecenia miały zwykle żarówki ,które może nie dają takiego jasnego światła przed samym samochodem (co już podczas jazdy nie jest tak istotne)

Będziesz w Rawie zrobimy test zobaczymy co i jak...

 


#25 OFFLINE   sebajary

sebajary

    #60 WETERAN !!!

  • 1 251 postów
  • Dołączył: 11-09-2006
  • Skąd: Wawa-Mokotów!/ Radzymin
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 20 grudnia 2006 - 22:30

Będziesz w Rawie zrobimy test zobaczymy co i jak...

Orajt :idea: a potem :piwo2:

#26 OFFLINE   sebajary

sebajary

    #60 WETERAN !!!

  • 1 251 postów
  • Dołączył: 11-09-2006
  • Skąd: Wawa-Mokotów!/ Radzymin
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 grudnia 2006 - 10:16

No i wkurzyłem się :bad: bo wszyscy na mnie najechali za te żarówy :idea: więc zmieniłem teraz na osramy silwerstar+50% i świecą zajefajno mocno tylko troche mniej są białe .A przed samochodem widniutko że ho ho :driver:

#27 OFFLINE   kuchar

kuchar
  • 89 postów
  • Dołączył: 21-11-2006
  • Skąd: strefa slask :)

Napisany 23 grudnia 2006 - 13:31

a moze tam philips bluevision? P.S co do osram to lepiej osrama bilux kosztuje 8zl sztuka a daje takie samo i tyle samo swiatła co osram silverstar :) te 50% to tylko chwyt reklamowy.. zreszta bylo kiedys w auto swiecie bodajze ladnie wszystko popisane w testach porownawczych :)
CARPE DIEM

#28 OFFLINE   kogut

kogut

    240PS 550NM -> STRAIGHT 6

  • 889 postów
  • Dołączył: 19-05-2007
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 sierpnia 2007 - 18:16

A spośród tych trzech, które byście polecili?

Osram Cool Blue H7 ( http://moto.allegro....it_cenowy_.html )
Philips NIGHTGUIDE DoubleLife H7 R ( http://moto.allegro....life_tanio.html )
Philips X-TREME POWER H7 ( http://moto.allegro....80_pewnie_.html )

Różnica w cenie jest nie wielka, więc licze na wasze opinie i komentarze, zwłaszcze osób które takowe posiadają.

#29 OFFLINE   JohnnyThc

JohnnyThc
  • 106 postów
  • Dołączył: 12-08-2007
  • Skąd: B-stok

Napisany 24 września 2007 - 15:09

Ja żadnych philips'ów bym nie polecił... kompletne gówno... Miałem w poprzednich autach Blue Vision i GT150... różnica w świeceniu praktycznie nie zauważalna. Blue Vision na niebiesko ani troche nie świeciły tylko jak zwykłe hella... GT150 też nie warte ceny. Polecam żarówki 100W zwykłe psełdo xenony za 24zł... Świecą rewelacyjnie i z niebiueską poświatą, a jak są dobrze ustawione nie oślepiają innych, bo promien światła nie sięga oczu kierowcy jadącego z naprzeciwka...
A teraz moje pytanko. Jakie żarówki ida do świateł mijania w omedze H7 czy H1 ???
Pozdrawiam

#30 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 września 2007 - 15:13

H1

#31 OFFLINE   prezesss

prezesss
  • 1 576 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Warszawa-Bielany
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 września 2007 - 15:14

A teraz moje pytanko. Jakie żarówki ida do świateł mijania w omedze H7 czy H1 ???


H1 a H7 drogowe :hehe:

#32 OFFLINE   JohnnyThc

JohnnyThc
  • 106 postów
  • Dołączył: 12-08-2007
  • Skąd: B-stok

Napisany 24 września 2007 - 20:19

wstawiał ktoś żarówki do świateł mijania 100W??? Nie wiem czy ryzykować, bo boje się, że spali klosze. W poprzednim aucie (Ford Probe 2) miałem 100W, ale omega wydaje się taka delikatniejsza hehe :)

#33 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 września 2007 - 20:23

wstawiał ktoś żarówki do świateł mijania 100W???

w omedze nie miałem ale miałem w beczce i ostatnio ojciec sobie zażyczył w seju - podsumowując lepiej wsadz philipsa normalnego +50% bo bedzie dużo lepiej świecił i noi lapmpy bedą w leprzym stanie

#34 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 września 2007 - 20:28

wstawiał ktoś żarówki do świateł mijania 100W??? Nie wiem czy ryzykować, bo boje się, że spali klosze. W poprzednim aucie (Ford Probe 2) miałem 100W, ale omega wydaje się taka delikatniejsza hehe

Przejżyj ten wątek a znajdziesz odpowiedzi.

#35 OFFLINE   JohnnyThc

JohnnyThc
  • 106 postów
  • Dołączył: 12-08-2007
  • Skąd: B-stok

Napisany 24 września 2007 - 20:31

Gachu, miałem 2 rodzaje philipsów i więcej nie kupie... nie warte ceny wedlug mnie. No nic zamówiłem coś takiego http://www.allegro.p...omologacja.html Sprawdzona firma przezemnie. W poprzednim aucie siedziały identyczne tylko, że 100W i byłem zadowolony. Zobaczymy co z tego wyjdzie. A tak na przyszłość zapytam jakie żarówki idą do halogenów ???

#36 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 września 2007 - 07:30

JohnnyThc, troche te zdjęcia naciągane bo to co niby oświetlają zwykłe żarówki jest zrobione na zoomie a z tymi wspaniałymi lampami juz bez, miałem podobne w vectrze i to były dla mnie akurat stracone pieniądze - wymieniłem na philips silver +50 i o niebo lepiej świeciły a koszt to niewiele większy ale sama żarówka to połowa sukcesu - druga połowa to stan reflektora - czystość szkła-pleksy, i jakość odbłyśnika - soczewki.

#37 OFFLINE   majki_cb

majki_cb
  • 13 postów
  • Dołączył: 06-09-2007
  • Skąd: 3CITY>>Gdynia

Napisany 25 września 2007 - 12:30

Trochę z innej beczki ale odnośnie żarówek:

http://www.allegro.p...kie_okazja.html

Nie znoszę niebieskiej barwy....
Może komuś się przydadzą.

#38 OFFLINE   welder

welder
  • 92 postów
  • Dołączył: 03-07-2007
  • Skąd: Katowice

Napisany 03 października 2007 - 23:36

A tak na przyszłość zapytam jakie żarówki idą do halogenów ???


U mnie są h1 ale czy u Ciebie też są h1 tego na 100% nie mogę Ci powiedzieć tylko dlatego że w książce jest napisane h3

a wracając do tematu żarówek to ja mam założone u siebie takie żarówki

http://moto.allegro....ne_nowosc_.html

świecą całkiem całkiem nie jest to może rewelacja ale trochę tańsza alternatywa dla Philips Blue Vision i jak na razie nie przepalają się . Zastanawiam się teraz nad czymś takim

http://moto.allegro....szok_469zl.html

nie mówię ze akurat ma być konkretnie ten zestaw ale coś podobnego może ktoś już taki zestaw montował i może się podzielić swoimi uwagami będę wdzięczny :piwo:

#39 OFFLINE   prezesss

prezesss
  • 1 576 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Warszawa-Bielany
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 03 października 2007 - 23:40

nie mówię ze akurat ma być konkretnie ten zestaw ale coś podobnego może ktoś już taki zestaw montował i może się podzielić swoimi uwagami będę wdzięczny


ja zakladalem do soczewek hella :) efekt bajeczka tylko teraz mam maly problem bo przy rozpalaniu prawy zarnik mruga i nie wiem co z nim nie tak :( montaz na tip top to ok godzinka na spokojnie ;) chociaz jak masz 2,0 to bedzie latwiej bo ja w sowim klekociku mam tragiczny dostep do zarowek :bad:


aha i nie kpuj 12000k bo bedziesz zalowal najlepiej to 6000 lub 8000

#40 OFFLINE   welder

welder
  • 92 postów
  • Dołączył: 03-07-2007
  • Skąd: Katowice

Napisany 03 października 2007 - 23:45

Powiedz mi długo już pomykasz na tym zestawie i jaką masz barwę żarnika a może powinienem zwrócić na coś szczególną uwagę przed zakupem :?: