Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Przyciemnianie szyb, lustrzanka czy na czarno?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
62 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   explosiv9

explosiv9

    nożownik pomorski

  • 1 643 postów
  • Dołączył: 27-10-2007
  • Skąd: Tczew

Napisany 28 kwietnia 2009 - 19:36

W nocy zapomnij, żebyś coś widział, otwierasz szyby kierowcy i pasażera i jedziesz na lusterka w innym wypadku się potrzaskasz...

Ee przesadzasz,ja mam cały tył 5tką i spokojnie idzie cofać...

#22 OFFLINE   wicek

wicek
  • 4 076 postów
  • Dołączył: 14-07-2008
  • Skąd: Komorze
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 kwietnia 2009 - 19:38

Wcale nie, tym bardziej, jeśli jest słabo oświetlony teren, to daj spokój... a z tyłu mam na max przyciemnione, przody mam słabiej, ale w lusterku ciężko coś zobaczyć...

#23 OFFLINE   explosiv9

explosiv9

    nożownik pomorski

  • 1 643 postów
  • Dołączył: 27-10-2007
  • Skąd: Tczew

Napisany 28 kwietnia 2009 - 19:41

Ale chodzi Ci o widoczność w lusterkach,czy przez tylną szybę?

#24 OFFLINE   wicek

wicek
  • 4 076 postów
  • Dołączył: 14-07-2008
  • Skąd: Komorze
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 kwietnia 2009 - 19:46

W nocy to w sumie tu i tu, znaczy przez szyby coś widać, ale nie tak, żebyś mógł cofnąć.

#25 OFFLINE   explosiv9

explosiv9

    nożownik pomorski

  • 1 643 postów
  • Dołączył: 27-10-2007
  • Skąd: Tczew

Napisany 28 kwietnia 2009 - 19:49

Przodu nie mam przyciemnionego,także na lusterkach jest ok,natomiast widok do tyłu przy włączonych światłach cofania nie jest az tak masakryczny,moja żona nawet daje radę :p

#26 OFFLINE   wicek

wicek
  • 4 076 postów
  • Dołączył: 14-07-2008
  • Skąd: Komorze
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 kwietnia 2009 - 19:55

U mnie wszyscy wymiękają. Mam nie oświetlony wjazd, z jednej strony wysoki budynek, z drugiej płot, pomiędzy brama więc trzeba uważać.

#27 OFFLINE   TomEk WRO

TomEk WRO

    Dr Szajn!

  • 2 412 postów
  • Dołączył: 16-09-2008
  • Skąd: Wrocław/Czernica
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 28 kwietnia 2009 - 20:18

Jakieś kilkadziesiąt minut temu wróciłem z przyciemnionym autem :D Moja folia to SUNGUARD ale dopiero jutro dowiem się jaki to numer. Właśnie ja chciałem tylne ciemniej a przód jaśniej, ale też to jak zobaczyłem IMO nie wyglądało to ładnie (za duży efekt przejścia) Tak jak pisałem wcześniej, zdecydowałem się na boki jaśniejsze a tylną szybę ciemniejszą. Efekt jest taki że ze środka jest ładna widoczność a z zew. wydaje się ciemniej niż w rzeczywistości. A to dzięki temu, że właśnie tylna szyba jest ciemniejsza. Obawiałem się że ciemne (nie lustrzane) szyby zrobią z omegi karawan ale jest naprawdę rewelacyjnie :D Co do cofania to myślę, że będzie oki. I tak zamierzam zamontować czujniki cofania, 70-100zł a naprawdę pomaga. Postaram się jutro wrzucić foty :cool:

#28 OFFLINE   toma BB

toma BB
  • 5 postów
  • Dołączył: 06-06-2008
  • Skąd: bielsko-Biała

Napisany 28 kwietnia 2009 - 20:22

ja zaś preferuje lekko przyciemnione, tak by nie było widać dużej różnicy między przodem a tyłem
feno

#29 OFFLINE   kizior11

kizior11
  • 126 postów
  • Dołączył: 30-07-2008
  • Skąd: Raszówka

Napisany 28 kwietnia 2009 - 20:45

Mi się bardzo podoba sposób MARO chyba i ja się będę tego trzymał .

#30 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 kwietnia 2009 - 20:53

Maro, to zakład tak tobie zaproponował, czy poszedłeś do nich ze swoją wizją. I jak ci idzie cofanie w nocnych warunkach? np parkowanie tyłem między ciemnymi autami :)

Sam, swoją wizję. Przecie płacę to wymagam :)


W nocy zapomnij, żebyś coś widział, otwierasz szyby kierowcy i pasażera i jedziesz na lusterka w innym wypadku się potrzaskasz...


Przesadzasz. Nie ma tragedii. To moje trzecie auto z ciemnymi szybami i jakoś do tej pory... puk puk... bez niespodzianek. Co innego jak siadam w firmowego Craftera :) Ale to już inna historia ;)
Tyle, że w tej Omedze mam czujniki cofania :cool:

#31 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 28 kwietnia 2009 - 22:47

W nocy zapomnij, żebyś coś widział, otwierasz szyby kierowcy i pasażera i jedziesz na lusterka w innym wypadku się potrzaskasz...

No chyba nie miałeś takich szyb, bo wcale tak nie jest... fakt, że widoczność mniejsza, ale da radę cofać patrząc do tyłu - prędkość 0,5kmh :) i oglądasz się 3xszybciej, szukasz białych powierzchni, włączasz awaryjne czasem i da radę spokojnie zaparkować :) beż żadnych czujników i otwierania drzwi - przynajmniej u mnie trening dał taki efekt::p

#32 OFFLINE   wicek

wicek
  • 4 076 postów
  • Dołączył: 14-07-2008
  • Skąd: Komorze
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 29 kwietnia 2009 - 14:11

No chyba nie miałeś takich szyb

Nie no wcale... Wiesz lepiej, że nie miałem, co nie?
Czytaj co pisałem dalej i jaki mam wjazd na podwórze...

#33 OFFLINE   minimetr

minimetr
  • 64 postów
  • Dołączył: 19-11-2007
  • Skąd: Olesno/Opole

Napisany 08 maja 2009 - 20:36

Z tym cofaniem nie jest tak źle. U siebie mam stopniowane od samego przodu po tylne boczne szybki gdzie między nimi praktycznie różnicy nie widać (jedynie pasażerów mniej widać:]) po najmocniej ściemnioną szybkę z tyłu i cały czas podoba mi się to rozwiązanie;) Przyznam jednak że dobrodziejstwo w postaci czujek cofania przydaje się czasem.
Tomek WRO pochwal się efektem końcowym u siebie !!

#34 OFFLINE   TomEk WRO

TomEk WRO

    Dr Szajn!

  • 2 412 postów
  • Dołączył: 16-09-2008
  • Skąd: Wrocław/Czernica
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 09 maja 2009 - 19:42

Hej :) wiem, że obiecałem już dawno foty ale u mnie ciężko z wolnym czasem :/ Ale że dzisiaj miałem trochę wolnego i wypucowałem auto, zabrałem aparat i efekty przyciemnienia niżej :p Co do pytań jakie mam folie to wiem ze sunguard ale niestety nie pamiętam numerów czy stopnia zaciemnienia ale zadzwonię do gościa, który mi to robił i napisze jakie mam folie. Zacznę od tego, ze na lustrzankach po przyklejeniu dwóch warstw (żeby było widać mniej więcej efekt przyciemnienia całego auta) było brzydko, to wszystko przez to, że omega ma fabrycznie zielone szybki. I tak jak wcześniej pisałem, zdecydowałem się boki jaśniejsze a tylna szybę ciemniejsza. Dla mnie super jest :D Na fotkach to rożnie wyszło. Wydaje się ze jest za jasno ale w rzeczywistości jest trochę ciemniej. Wszystko zależy od pory dnia i przede wszystkim od kąta padania światła. Pod słonce widać środek a ze słońcem i wieczorem (w nocy) nie widać nic :cool: Jak dla mnie idealnie, też nie chciałem rzucać się w oczy drogówce... Co do cofania, nie zauważyłem większych problemów. Nie przedłużam więcej ;) i oto foty :D

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

#35 OFFLINE   czeladnik

czeladnik

    Drewniane samochody?

  • 1 826 postów
  • Dołączył: 31-12-2008
  • Skąd: Zielonka
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 09 maja 2009 - 20:08

Caca Omcia:up:

#36 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 09 maja 2009 - 20:08

Przód idealnie, tylne boczne dałbym jak tylna a tylną jeszcze ciemniej. Wtedy byłoby stopnio i idealnie :)

Wiem, że zdjęcia inaczej a wygląd inaczej ale widzę, że jaśniej niż u mnie ;)

#37 OFFLINE   BartoBartin

BartoBartin

    Przeszedł do BMW

  • 136 postów
  • Dołączył: 05-03-2008
  • Skąd: EKU

Napisany 09 maja 2009 - 22:54

U mnie z przodu czarna st.II termicznie rozjaśniana od środka, tył czarna stopień III.
A wygląda to tak jak tu widać: http://www.polskajaz...pel/Omega/65346

#38 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 09 maja 2009 - 23:03

U siebie mam stopniowane od samego przodu po tylne boczne szybki gdzie między nimi praktycznie różnicy nie widać (jedynie pasażerów mniej widać:]) po najmocniej ściemnioną szybkę z tyłu i cały czas podoba mi się to rozwiązanie Przyznam jednak że dobrodziejstwo w postaci czujek cofania przydaje się czasem.

A możesz wkleić jakieś fotki tutaj? Bo ja 13stego jade na przyciemnianie i prawie ze jestem zdecydowany na stopniowane. Tylne pasazerow 4stopien od konca, boczne bagaznik 3stopien od konca i tylna 2stopien od konca + naklejka. A czujnikow unikam jak ognia- trzeba sie uczyc cofac a nie takiego lenia miec i polegac na czujnikach:)

#39 OFFLINE   minimetr

minimetr
  • 64 postów
  • Dołączył: 19-11-2007
  • Skąd: Olesno/Opole

Napisany 15 maja 2009 - 08:17

DaVePGN sorry że nie pomogłem ale nie zaglądałem tu od ostatniego posta. Jak zrobie jakąś ciekawą fotkę żeby dobrze to uchwycic to wrzucę tu zdjęcie poglądowe. Puki co wychodzi na to że w środe robiłeś ściemnianie więc pochwal się jaki efekt wyszedł.

#40 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 15 maja 2009 - 09:28

Po 12stej wrzucę fotki, bo jeszcze jest brudny ;) Najlepsze jest to, że kolesie, którzy tam pracują, sami mają przody poprzyciemniane i bez atestu jeżdżą.