Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Błagam POMÓŻCIE Iwonce !!!


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   matyas

matyas

    RallyManiac

  • 34 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: Gostynin/Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 11 marca 2009 - 23:37

Szanowni Koledzy/Koleżanki OKP,

Poniższy list napisała żona mojego brata. Jej rodzona siostra jest chora na białaczkę. Serdecznie proszę Was o poświęcenie chwili Waszego czasu na przeczytanie tego listu oraz zastanowienie się czy moglibyście w jakiś sposób pomóc mojej rodzinie w tych ciężkich chwilach.
Z góry bardzo serdecznie Wam DZIĘKUJĘ !!!
Matyas


To jest bardzo szczególny list. Najbardziej osobisty jaki kiedykolwiek napisałam. Z żadnym nigdy nie wiązałam takich nadziei.
Cześć z Was już wie, że moja rodzona siostra jest chora. Cześć dopiero teraz o tym się dowie. Na pomoc jednych i drugich bardzo liczę. Rok temu u Iwonki zdiagnozowano białaczkę. Przez pól roku leczono ja chemią ale te działania nie przyniosły spodziewanego rezultatu. Lekarze zdecydowali się, dla poprawienia wyników leczenia, na usuniecie jej śledziony. Ale operacja tez nie pomogła. Niestety okazało się, że jedyną rzeczą, która może ocalić jej życie jest przeszczep szpiku kostnego. Pełni nadziei oddaliśmy jej życie i zdrowie w ręce specjalistów, którzy zaczęli szukać dawcy odpowiedniego dla mojej siostry.
Wyobraź sobie naszą rozpacz gdy okazało się, że żaden z członków rodziny nie nadaje się na dawce... Sprawdzono zarówno polskie jak i zagraniczne Banki Dawców Szpiku ale tam tez nie znaleziono odpowiedniego dawcy.
I stad mój list do Ciebie. List-błaganie o pomoc. Im znajdziemy więcej potencjalnych dawców tym większa jest szansa na ocalenie życia Iwonki. Na ocalenie mamy dla 11 letniej Adusi i 17 letniej Kasi. Na ocalenie mojej ukochanej siostry rodzonej.
Chciałabym Cię dziś prosić o przemyślenie czy mogłabys/mógłbys być dawcą szpiku. Możesz zapisać się do ogólnego rejestru dawców szpiku i w ten sposób komuś na świecie ocalić życie. A przede wszystkim możesz zostać dawcą dla mojej siostry.
Badanie polega na pobraniu krwi jak przy każdym standardowym badaniu. Trwa ono tylko kilka minut i jest bezpłatne. Możesz również bezpłatnie zamówić przez Internet zestaw do samodzielnego pobrania materiału do badania i odesłać go do fundacji.
Poniżej skopiowałam dla Ciebie kilka podstawowych informacji na temat leczenia białaczki i przeszczepu szpiku. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji odsyłam Cię do wybranych przeze mnie linków. W załączniku znajdziesz również informacje jak zarejestrować się do Banku Dawców Szpiku, jakie są przeciwwskazania oraz "uspakajający" artykuł o tym, że bycie dawcą jest bezpieczne i nie boli...
Od tego ilu ludzi postanowi być honorowymi dawcami szpiku zależy życie takich osób jak moja siostra. Proszę powiększ grono osób, które bez uszczerbku dla swojego zdrowia mogą uratować komuś życie.
Jeśli z jakichś przyczyn nie zdecydujesz się na bycie dawcą chciałabym Cię poprosić o inny rodzaj pomocy. Wpłać proszę 1% swojego podatku na konto Fundacji Urszuli Jaworskiej, która stworzyła największy w Polsce Bank Dawców Szpiku Kostnego. Badania krwi pod kontem przeszczepów są straszliwie drogie co doprowadziło do sytuacji, w której mamy potencjalnych dawców ale brakuje nam funduszy na przeprowadzenie zabiegów.
Jeśli możesz prześlij ten list do swoich przyjaciół-może ktoś z nich myślał o tym by zostać honorowym dawcą a brakowało mu informacji lub bodźca do wcielenia swoich myśli w życie?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania proszę napisz do mnie na adres jupno@yahoo.com lub zadzwoń pod numer 0691 979 196.
Wierzę, że pomożesz mi w tym najtrudniejszym dla mnie zadaniu.
Dziękuję za każdą pomoc
Justyna