Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Jak działa ryglowanie


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
8 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   DAREK_BIALY

DAREK_BIALY
  • 78 postów
  • Dołączył: 02-11-2008
  • Skąd: Zabrze

Napisany 04 stycznia 2009 - 23:26

Witam wiem może być to troche głupie pytanie ale chciałbym sie dowiedzieć na jakiej zasadzie działa ryglowanie zamka gdyż w mojej omedze po zamknięciu centralnego po 5 sek dodatkowo rygluje mi drzwi i nie moge jej otworzyć w żaden sposób(mechanicznie w razie awari centralnego)ani z zewnątrz ani z wewnątrz.czy cos w zamku sie dodatkowo przestawia czy po prostu siłownik sie w jakiś sposób dociąga bardziej i uniemożliwia otwarcie za pomocą klucza lub podniesienie "cypla" w tapicerce.

#2 OFFLINE   Beny

Beny

    x30ben

  • 4 042 postów
  • Dołączył: 28-12-2006
  • Skąd: Malbork - GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 04 stycznia 2009 - 23:31

mozna otworzyc drzwi kierowcy kluczykiem.... poszukaj jest na forum opisane jak.
Dodany obrazek

ZWYKŁY KLUBOWICZ

#3 OFFLINE   marek_kloss

marek_kloss

    ......

  • 4 923 postów
  • Dołączył: 09-02-2008
  • Skąd: 3-mia-100/ Pruszcz Gd.
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 stycznia 2009 - 23:32

przy zaryglowaniu powinieneś otworzyć od zewnątrz za pomocą klucza
od wewnątrz to i racja że nie da się po to jest ryglowanie

a w razie rozładowania aku o też tylko przez otwarcie drzwi przednich od strony kierowcy i możliwość otwarcia dopiero po naładowaniu akumulatora

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Nie ponoszę winy za obrażenia psychiczne, jakie możesz odnieść w tym temacie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.


#4 OFFLINE   DAREK_BIALY

DAREK_BIALY
  • 78 postów
  • Dołączył: 02-11-2008
  • Skąd: Zabrze

Napisany 04 stycznia 2009 - 23:41

mozna otworzyc drzwi kierowcy kluczykiem.... poszukaj jest na forum opisane jak.


No właśnie znalazłem i próbowałem ale nic z tego nie moge w zaden sposób otworzyć.

#5 OFFLINE   wicek

wicek
  • 4 076 postów
  • Dołączył: 14-07-2008
  • Skąd: Komorze
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 stycznia 2009 - 16:37

Mocno przekręć w lewo, wczoraj to przechodziłem w Vektrze wuja, 20 minut nie mogli z ojcem dojść, 10 sekund mi zajęło otworzenie. O kluczyk się nie bój ;)

#6 OFFLINE   explosiv9

explosiv9

    nożownik pomorski

  • 1 643 postów
  • Dołączył: 27-10-2007
  • Skąd: Tczew

Napisany 05 stycznia 2009 - 18:36

10 sekund mi zajęło otworzenie

No bo ty jesteś wspaniały:hmm::smiech:

#7 OFFLINE   wicek

wicek
  • 4 076 postów
  • Dołączył: 14-07-2008
  • Skąd: Komorze
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 stycznia 2009 - 18:47

No a ba... Nie jesteś pierwszym, który mi to mówi :smiech:

#8 OFFLINE   DAROMV6

DAROMV6
  • 94 postów
  • Dołączył: 22-12-2008
  • Skąd: Bolesławiec

Napisany 05 stycznia 2009 - 23:06

Dokładnie, kluczyk w drzwi i klamkę podnieść do góry, przekęcić kluczyk - przerabiałem i działa.

...
a w razie rozładowania aku o też tylko przez otwarcie drzwi przednich od strony kierowcy i możliwość otwarcia dopiero po naładowaniu akumulatora



Raczej nie - sposoby na zaryglowane drzwi były podawane w tym temacie na forum - http://forum.omegakl...

#9 OFFLINE   zzaspa

zzaspa
  • 64 postów
  • Dołączył: 07-05-2016
  • Skąd: bieszczady
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 2.6i C26NE

Napisany 07 maja 2016 - 13:01

Aby nie zakładać nowego tematu podepnę się i zyskam miano górnika roku :)

 

Mam Omegę A 93r. Ponieważ lato idzie sprawdzałem czy ryglowanie działa u mnie. Więc gdy zamykam samochód przekręcając kluczyć o 45* samochód zamyka mi normalnie. Jednak gdy chce jego zamknąć z ryglem ( przekręcenie klucza o 90* i jego wyjęcie) Rygluje mi wszystkie drzwi oprócz pasażera. W związku z tym moje pytanie na jakiej zasadzie są ryglowane drzwi by gdy zacznę rozkręcać boczki miał już jakąś wiedzę na co patrzeć.