Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Wariuje wskazówka prędkościomierza


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
28 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 lutego 2013 - 22:40

Błędów nie ma żadnych

A ladowanie masz w normie?

#22 OFFLINE   kaluz

kaluz
  • 44 postów
  • Dołączył: 03-01-2013

Napisany 03 lutego 2013 - 10:26

Kontrolka z TC zgasła, ale licznik dalej świruje i przeskakują mi kilometry gdy stoje w miejscu. Ładowania jeszcze nie zmierzyłem ale kontrolka przy zapłonie świeci potem gaśnie, podjade po sprzęt na garaż to zmierze i dam znać.

#23 OFFLINE   Kamil94

Kamil94
  • 2 postów
  • Dołączył: 21-05-2013

Napisany 13 października 2014 - 21:26

Witam. Mam ten sam problem. Jakieś pół roku temu wymieniłem podświetlenie zegarów na led. Niedawno jeden led zaczął migać, zdjąłem zegary żeby zobaczyć co tam się dzieje, ale nic podejrzanego nie odkryłem. Teraz dodatkowo jak odpalę Omkę i ruszę to prędkościomierz takimi "skokami" podbija prędkość, mimo że samochód stoi w miejscu aż dojdzie do końca zegarów (powyżej 220km/h aż wskazówkę gnie). Przejadę tak kawałek i prędkościomierz wraca do normy. Czy powodem tego może być migający led, czy coś innego ?

#24 OFFLINE   maniutek

maniutek

    Omega? Po raz szósty?

  • 395 postów
  • Dołączył: 09-11-2008
  • Skąd: Ożarów Mazowiecki(k.W-wy)
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 października 2014 - 16:44

a wskazowke sciagales? wyjatkowo trudno ja ustawic dokladnie tak, jak ja zdjales....i to wlasnie jest glowna przycyzna.

#25 OFFLINE   szymon gsi

szymon gsi
  • 80 postów
  • Dołączył: 18-07-2007
  • Skąd: Koszalin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 14 października 2014 - 19:29

brak dobrego kontaktu na wtyczce . wyjmij zegary i podoginaj piny (wsówki) i będzie git - u mnie temperatura rośnie na maxa ale po dociśnięciu zegarów po lewej stronie wraca do normy...
_____________________________
był Kadett TURBO 16V - jest Omega 3000 będzie bi turbo....

#26 OFFLINE   Kamil94

Kamil94
  • 2 postów
  • Dołączył: 21-05-2013

Napisany 15 października 2014 - 11:12

Dzięki Koledzy :) jutro zwalę zegary i podoginam te wsówki, a co do wskazówki to nie, nie ściągałem jej. Nie ingerowałem w konstrukcję zegarów :) Oczywiście napiszę jaki skutek :D

Zwaliłem zegary, odgiąłem te wsuwki przy zegarach i... jest okej :D Dzięki za pomoc, bo było to dla mnie bardzo denerwujące :D pozdrowienia :hihi:

#27 OFFLINE   ijido

ijido
  • 7 postów
  • Dołączył: 06-11-2012

Napisany 15 maja 2015 - 15:10

A ja mam jeszcze lepszy problem z obrotomierzem. Mianowicie jak włączają się wentylatory chłodnicy to wskazówka która normalnie chodzi jak należy opada do zera, jak włączę nawiew np na 4 to też opada do zera, jak włączam migacze to faluje jak żarówki się zaświecają. Nie wiem gdzie szukać problemu i od czego zacząć.

#28 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 maja 2015 - 16:56

masa, panie, masa silnika...

#29 OFFLINE   ijido

ijido
  • 7 postów
  • Dołączył: 06-11-2012

Napisany 19 maja 2015 - 10:37

No widzisz, nie tak do końca, masy są , z silnika na karoserie, sprawdzone a oprócz tego poprawione, jest taki pająk z masami z boku.
Dlatego poniekąd szukam innej przyczyny niż masy. Chyba, że jednak gdzieś jakaś masa jeszcze jest?
Czy mogę prosić o listę miejsc, które należy sprawdzić i gdzie się znajdują?

Ponadto w dodatkowym info powiem, że przewody do świateł przy konektorach żarówek były dosłownie spalone stwardniałe, ze stopioną izolacją, ale to zostało usprawnione, i spalił się jej alternator jakiś czas temu.