Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

jaki preparat do skory?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
104 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   _Maciek_

_Maciek_
  • 465 postów
  • Dołączył: 20-11-2007
  • Skąd: Warszawa

Napisany 22 września 2008 - 09:03

Ostatnio jak nie miałem dostępu do żadnych specyfików, czasu i chęci na dokładne czyszczenie skóry to kupiłem chusteczki dla niemowląt (60 szt. za 3E). Po wytarciu nimi skóra zrobiła się czyściutka i mięciutka, naprawdę super sposób na czyszczenie.

Pozdr.
M.

#22 OFFLINE   omegarules

omegarules
  • 712 postów
  • Dołączył: 07-02-2007
  • Skąd: Aleksandrów Kujawski

Napisany 22 września 2008 - 14:17

Ostatnio jak nie miałem dostępu do żadnych specyfików, czasu i chęci na dokładne czyszczenie skóry to kupiłem chusteczki dla niemowląt (60 szt. za 3E). Po wytarciu nimi skóra zrobiła się czyściutka i mięciutka, naprawdę super sposób na czyszczenie.

Pozdr.
M.


Na czyszczenie jak najbardziej - tylko pamiętaj, żeby czymś to później zakonserwować.. Skóra niemowląt zapewne nie jest narażona na tarcie z jeansami, sztucznymi tkaninami itd - nie mówiąc już o toksycznych gazach :smiech:

#23 OFFLINE   Karolu!

Karolu!

    Vectra C gts

  • 251 postów
  • Dołączył: 28-10-2007
  • Skąd: Plock/Wwa..

Napisany 22 września 2008 - 21:28

Polecam:
pare moich ziomkow sprawdzilo:
http://moto.allegro....enia_skory.html
a gdyby byla gdzies przytarta:
http://moto.allegro....wacja_skor.html
I'm flirt..

#24 OFFLINE   Dany

Dany
  • 283 postów
  • Dołączył: 29-03-2008
  • Skąd: Lublin/Lubartow..

Napisany 23 września 2008 - 23:35

Polecam z czystym sumieniem preparat do czyszczenia skóry LEATHER CLEANER (Tanner'sPreserve) - strzał w 10, świetnie czyści , jest idealny - czyści bardzo delikatnie i bardzo skutecznie.Importerem jest znana firma K2, ale produkt jest w 100% USA. ( koszt ok.16zł - 220ml.)
Płyny i koncentraty chłodnicze- 1,5,20,200,1000l - dobra cena!
Oleje silinikowe i przemysłowe,od 1l do 1000l,
Chemia samochodowa K2 ,F1,Atas, Plastmal
Żarówki,filtry




[SIGPIC][/SIGPIC]

Never make a pirate angry !


#25 OFFLINE   dominik82

dominik82

    tapicerka samochodowa

  • 85 postów
  • Dołączył: 29-11-2008
  • Skąd: pniewy

Napisany 30 listopada 2008 - 23:37

panowie, a ja potrzebuje najlepszy srodek, ktory nablyszczy skore. Moje fotele strasznie zmatowialy po tym jak umylem je cifem :evil: co mozecie polecic :?:





no to po cifie tylko wizyta u tapicera zmatowałeś całe lico skóry

#26 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 grudnia 2008 - 00:07

Używałem wielu środków - jedne lepsze inne gorsze, ale ogólnie średnio byłem zadowolony.
Ostatnio przetestowałem Gliptone (GT11 i GT12). Polecił mi go znajomy z kluby klasycznych aut, mówiąc, że jest używany i zaaprobowany przez Astona Martina, Jaguara i inne marki, oraz ma rekomendację klubów aut klasycznych... wielu tak mówi, ale on się zachwycał odnowioną skóra w Cadillacu, więc najpierw sprawdziłem tą skórę a potem kupiłem.
Najpierw czyści się płynem na mokrej ściereczce, a potem daje mleczko. Po wszystkim szczęka mi opadła. Pęknięcia prawie zanikły, skóra znów jest miękka ale ani się nie klei, ani nie świeci. Do tego wróciła jej faktura, a w środku już ponad miesiąc pachnie prawdziwą skórą (jak w sklepie ze skórami). Zapachu tego nie było nigdy w tym aucie, pewnie nawet oryginalnie.
Jeżeli mógłbym komuś zarekomendować to z czystym sumieniem polecam Gliptone. Można go dostać na Allegro, choć jak zwykle drożej niż np w UK.

#27 OFFLINE   Klonu

Klonu

    3.0 v6

  • 158 postów
  • Dołączył: 27-10-2007
  • Skąd: LUBIN
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 31 stycznia 2009 - 00:41

koledzy mam wlasnie taki sam dylemat...:( mam od niedawna skorke i chialbym zeby to ladnie wygladalo:) slizganie to i tak cos normalnego przy skórze ale mam pytanie czy takie kremowanie "NIVEA" nie zostawia tlustych sladow...??? no wiecie poswiece sobote nakremuje elegancko i "grubo" a w niedziele (moze nie do kosciola) ale chociaz na przejazdzke sie wybiore i zebym sie znowo nie uswinil od foteli...ile to sie wchlania i czym to domywac zeby sie blyszczalo bylo miekkie i nie tluste...!! ??? no chyba ze sa faktycznie specyfiki pomagajace skorce funkcjonowac bez skotkow ubocznych...??
Opel Omega...Piękna ta bestia...

#28 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 31 stycznia 2009 - 00:54

no chyba ze sa faktycznie specyfiki pomagajace skorce funkcjonowac bez skotkow ubocznych...??

POczytaj ten watek od poczatku i znajdziesz odpowiedz.

#29 OFFLINE   Klonu

Klonu

    3.0 v6

  • 158 postów
  • Dołączył: 27-10-2007
  • Skąd: LUBIN
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 31 stycznia 2009 - 02:21

ok dzieki!!!
Opel Omega...Piękna ta bestia...

#30 OFFLINE   schizm123

schizm123

    Saab 95 AERO

  • 82 postów
  • Dołączył: 15-01-2009
  • Skąd: Lublin

Napisany 01 lutego 2009 - 11:36

potwierdzam że Gliptone (GT11 i GT12) czyści i odnawia skórę nie do poznania ale przy tym niemiłosiernie śmierdzi, ja musiałem jeździć ok miesiąca z uchyloną szybą, Dopiero po 2 miesiącach zapach jest zbliżony do prawdziwej skóry ale takiej ze sklepu obuwniczego a nie z wypoczynkami ze skóry:)

#31 OFFLINE   dominik82

dominik82

    tapicerka samochodowa

  • 85 postów
  • Dołączył: 29-11-2008
  • Skąd: pniewy

Napisany 01 lutego 2009 - 12:55

Jestem tapicerem z zawodu i do tego czynnym cały czas. I rozmawiając ze starymi tapicerami i rymarzami polecają krem wazelinowy jest tani i można go dostać w aptece za jakieś 2 zł. Sam stosowałem w swojej omie ale latem gdy siedzenia są ciepłe najlepiej się wtedy wchłania

Do tego niema zapachu i nie zostawia tłustych plam jak się wchłonie i nabłyszcza skórę na jakiś czas.

#32 OFFLINE   wicek

wicek
  • 4 076 postów
  • Dołączył: 14-07-2008
  • Skąd: Komorze
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 lutego 2009 - 13:24

Do skóry najlepsza jest gliceryna. Jest silnie higroskopijna, dzięki czemu skóra będzie nawilżona.

#33 OFFLINE   LAPD

LAPD
  • 42 postów
  • Dołączył: 15-01-2009

Napisany 25 lutego 2009 - 15:20

czyli dobrze skorje mydlo.

A czym najlepiej skórę nabłyszczać żeby był super połysk? Ja przynajmniej tak lubię.;)

#34 OFFLINE   jejek

jejek

    MV6 w dieslu ! :)

  • 280 postów
  • Dołączył: 01-02-2009
  • Skąd: opolskie

Napisany 25 lutego 2009 - 15:28

ja kupiłem jakiś sprej do skóry z serii "moje auto" taniocha coś max 15zł, lepszy efekt niż po kremach itp.
psikasz sprejkiem , ładnie rozcierasz 5 minut i gotowe :D

#35 OFFLINE   redies

redies

    honor&patria

  • 638 postów
  • Dołączył: 12-07-2009
  • Skąd: Brzeziny
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 lutego 2010 - 20:27

Właśnie dzisiaj stałem się szczęśliwym posiadaczem tapicerki skórzanej czarnej no i trzeba ją jedynie dopicować i zakonserwować. Pytanie dotyczy jakich środków używaliście do mycia skóry i do jej konserwacji , oraz jaki preparat będzie odpowiedni aby zamazać delikatne wytarcia w załamaniach, proszę o porady.

#36 OFFLINE   Damiani79

Damiani79

    Damian

  • 254 postów
  • Dołączył: 08-01-2009
  • Skąd: Ornontowice

Napisany 21 lutego 2010 - 20:59

Czy zalamania zakryjesz to nie wiem,ja czyszcze u mnie jak jest zabrudzona szarym mydlem i taka delikatnie szorstka szmatka,a potem nawilżam kremem nivea,robie tak juz ponad rok i jest idealna skorka

#37 OFFLINE   senai

senai

    Grasz w zielone ? :D :D

  • 166 postów
  • Dołączył: 30-09-2009
  • Skąd: Warszawa-Zoliborz

Napisany 21 lutego 2010 - 21:01

ja mam obok siebie firme zajmujaca sie skorami. podjechalem i sprzedali mi mleczko do mycia skory, i specjalna paste do konserwacji. kosztowalo mnie to razem z 30 zl.
Życie to jedna wielka impreza. Zrob wszystko aby nie być na niej tylko kelnerem :D :D :D
!! ZOBACZ CO CIEKAWEGO SPRZEDAJE NA ALLEGRO !!

#38 OFFLINE   ermi

ermi
  • 377 postów
  • Dołączył: 13-10-2008
  • Skąd: Toruń
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 lutego 2010 - 21:03

woda z szarym mydłem i włosiana miękka szczotka do butów.
po wyszorowaniu kawałka - tak z 30/30cm to co zostaje wycieramy papierowym ręcznikiem.

Co do dalszej konserwacji nie wypowiadam się - podobnoż najlepszym środkiem do skóry jest jakiś francuski specyfik. Dość drogi ale na różnych forach pieją z zachwytu. Niestety nazwy nie pamiętam- zainteresuję się tym wiosną jak będę czyścił całość po zimie.
Środki są odnawiające i konserwujące (mleczka)

Załamania są naturalną formą pracy skóry i raczej nic z tym nie zrobisz.
Mniejsze można właśnie "ujędrnić" mleczkami. - odpowiednimi.

#39 OFFLINE   DamianB

DamianB
  • 1 595 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 21 lutego 2010 - 21:24

ja mam obok siebie firme zajmujaca sie skorami. podjechalem i sprzedali mi mleczko do mycia skory, i specjalna paste do konserwacji. kosztowalo mnie to razem z 30 zl.


To super, że podzieliłeś się z nami nazwami tych preparatów.:smiech:

#40 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 21 lutego 2010 - 22:32

ja wyczytałem że dobrym preparatem jest gliptone angielskiej firmy