Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

jakie radio


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
23 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   slawekradosz

slawekradosz
  • 89 postów
  • Dołączył: 02-06-2007

Napisany 06 stycznia 2008 - 19:52

Wiesz Roozga z tym festynem w Pioneerach to masz troszkę racji, ale coś ci teraz napiszę - nie linczując ciebie :mrgreen: . Mój NCDC nie leży mi głównie dlatego, że dźwięk z niego przypomina mi ZK140T no może ciut lepiej. Brak MP3, CD gubi ścieżkę już przy zjeżdżaniu z górki albo hamowaniu (Jestem z Jeleniej Gory i tutaj jest dużo górek więc przeskakuje nonstop) Radio nawet w centrum gubi fale albo przechodzi w mono, A nawigacja jest kwintesencją całej tandety NCDC - pokazuje mi że jestem w Rostock'u kiedy ja jestem w Berlinie (nie wspomne o braku map Polski) chociaż może dobrze że ich niema bo dokładnośc rzędu 200KM to chyba nie to :mrgreen: - poprostu rewelacja. Na plus NCDC mogę zaliczyć idealną wręcz integracje z wnętrzem oraz intuicyjna obsługę, chociaż tego tunera to do dzisiaj nie mogę normalnie zaprogramować tak jak to było w Pionku, którego miałem w Astrze. Czy aby napewno jesteś pewny że NCDC + GID działa na szynie CAN ? Pan z ASO mówił, że dopiero modele z serii CD działały na CANie.(Swoja drogą jesli masz racje to powinno się "teoretycznie" dać podłączyć pod ten wyswietlacz CD30 lub pozostale modele z tej serii)Generalnie powoli wychodzę z założenia że pieniążki zamiast na interface+radio zainwestować w Piecyk + jakies dobre głośniczki np. Infinity i podłączyć do tego np iPod'a (Pan dobra rada działa ) - Pozdrwiam

#22 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 stycznia 2008 - 21:26

slawekradosz, czy jestem pewien co da CAN - no nie do końca, bo to są tylko i wyłącznie informacje z elektrody i innych stron, wiesz, ostatnio dużo o tym czytałem więc naprawdę w natłoku informacji można się zgubić - ale na 99% jestem przekonany ze dobrze to rozszyfrowałem.

Co do przeskakiwania i gubienia fal - to na pewno nie jesteś odrębnym przypadkiem, ale raczej wynika to ze zużycia sprzętu, przebić na masach i ogólnie padniętej elektroniki niż z tandetnego radia.

Co do samego dźwięku to jeśli nie masz padniętego czegoś w radiu to polecam Ci zainstalowanie dobrego procesora dźwięku podpiętego pod sygnał z radia plus wzmacniacz i dobre nagłośnienie, bo inaczej tak jak piszesz możesz nie znaleźć drugiego takiego co by miało tak intuicyjną obsługę jak NCDC

A co do samych Panów z ASO - bez obrazy dla nich, ale czasami takie pierdoły opowiadają, że się w pale nie mieści więc zawsze biorę na nich sporą poprawkę.

A co się tyczy navi - może masz coś z anteną i się na wtyczce rozizolowało bo jesteś pierwszym przypadkiem o którym słyszę by miał takie przekłamania.

Zresztą tak jak już napisałem - to są tylko i wyłącznie moje opinie i nie musi się z nimi nikt zgadzać. Sam mam dopiero Omegę B a radio to tylko CCR600 plus CDC2 blaupunkta, do tego żadnych wzmacniaczy czy coś w tym stylu, a z dźwięku jestem na prawde zadowolony, bo nie spodziewałem sie że w standardzie moze byc taki dobry. Nic mi nie skacze, czyta wszystkie plyty, tylko ta antena byla lepsza w SC804 niz w tym, ale zetkę i rmf ciagne wszędzie w Polsce a za granicą, aż pod berlin dojeżdżam



 


#23 OFFLINE   slawekradosz

slawekradosz
  • 89 postów
  • Dołączył: 02-06-2007

Napisany 06 stycznia 2008 - 22:29

Tutaj na fotce widoczna jest miejscowośc Gross Muckrow (N52'04E14'23)- zdjęcie zrobione w centrum Jeleniej Góry(N50'54E15'44 - różnica 260 KM)- zupełnie nie pokrywa się szerokością geograficzna na której faktycznie było auto. Mało tego dwa dni później ta szerokość geograficzna się zmieniła zupełnie - juz nie było Gross Muckrow tylko jakaś inna niemiecka wichura Beeskow, a auto dalej było w samym miejscu w Jeleniej. Jeśli chodzi o radio to wiesz dla jednego wystarczy dźwięk np. z wieży Diora a dla innych np. Technics a jeszcze innych Nakamichi, Musical Fidelity itp sprzęty - myslę że w tej hierarchii NCDC z fabrycznymi głośnikami można przyrównać do sprzętu Diory, gra i nic więcej, a ja oczekuje czegoś więcej i to "coś" dawało mi np. JVC KD-SH77, które kiedyś miałem w poczciwym Fordzie Scorpio. Wydaje mi się jednak, że kluczem do przyzwoitego brzmienia jest osobny wzmacniacz i dobre głośniczki. Co do CAN w czterocyfrowych (2013,2015) odtwarzaczach z GID i CID dowiem się dokładnie jutro u znajomego specjalisty od opli - Pozdrawiam

#24 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 stycznia 2008 - 08:25

Wydaje mi się jednak, że kluczem do przyzwoitego brzmienia jest osobny wzmacniacz i dobre głośniczki.


Najpierw zacznij od dobrego procesora. Powiem Ci że czasami nie potrzebny jest wzmacniacz, żeby uzyskać niezły efekt