Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Wymiana szyby przedniej i tragedia...


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
110 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   marcin222

marcin222
  • 122 postów
  • Dołączył: 26-10-2007
  • Skąd: Nowa Sol

Napisany 25 sierpnia 2008 - 00:05

witam wszystkich.Mam kolejny problem do opisania.Mianowicie jakis czas temu pekla mi przednia szyba w jednym miejscu,za jakis czas w drugim,nie wiedzialem co jest grane, pomyslalem Pech.
Kupilem nowa dalem fachowcowi do wklejenia po czym zjawiam sie po auto a on zebym jak najszybciej je sprzedal !
okazuje sie (z tego o mowi fachowiec)szyba juz byla tak wklejana ale ta osoba ktora robila to wczesniej nie obczyscila obrzezy i pod nie dostala sie woda,skutkiem tego uszczelke ktora usowal odchodila z rdza z pod szybia.Pan mowi ze tam jest wszystko pognite i nie ma za bardzo gdzie przylapac szyby i ze nawet jak da rade to z czesrm zacznie pekac pod wplywem nqrastajacej rdzy.Moje pytanie ile kosztuje mniej wiecej regeneracja tego podszybia i czy to wszystko jest logiczne dla tych ktozy znaja sie na zeczy bo ja niestety sie na tym nie znam.
poradzcie co dalej poczac???

#2 OFFLINE   arielekb

arielekb
  • 352 postów
  • Dołączył: 01-11-2007
  • Skąd: lubin

Napisany 25 sierpnia 2008 - 06:26

Wszystko zalez od tego jak mocno pognite jest podszybie i czi tylko dol czy resta tez szkoda ze gosc nie zrobil zdjec :twisted:. Jedz do jakiegos blacharza niech on zobaczy moze od spodu cos wypatrzy

#3 OFFLINE   marcin222

marcin222
  • 122 postów
  • Dołączył: 26-10-2007
  • Skąd: Nowa Sol

Napisany 25 sierpnia 2008 - 10:08

a jaki moze byc koszt roboty calego podszybia ??

#4 OFFLINE   aniolmaciej

aniolmaciej
  • 468 postów
  • Dołączył: 01-09-2006
  • Skąd: Łęknica

Napisany 25 sierpnia 2008 - 13:18

Wszystko zalez od tego jak mocno pognite jest podszybie i czi tylko dol czy resta tez szkoda ze gosc nie zrobil zdjec . Jedz do jakiegos blacharza niech on zobaczy moze od spodu cos wypatrzy

witam wszystkich.Mam kolejny problem do opisania.Mianowicie jakis czas temu pekla mi przednia szyba w jednym miejscu,za jakis czas w drugim,nie wiedzialem co jest grane, pomyslalem Pech.
Kupilem nowa dalem fachowcowi do wklejenia po czym zjawiam sie po auto a on zebym jak najszybciej je sprzedal !
okazuje sie (z tego o mowi fachowiec)szyba juz byla tak wklejana ale ta osoba ktora robila to wczesniej nie obczyscila obrzezy i pod nie dostala sie woda,skutkiem tego uszczelke ktora usowal odchodila z rdza z pod szybia.Pan mowi ze tam jest wszystko pognite i nie ma za bardzo gdzie przylapac szyby i ze nawet jak da rade to z czesrm zacznie pekac pod wplywem nqrastajacej rdzy.Moje pytanie ile kosztuje mniej wiecej regeneracja tego podszybia i czy to wszystko jest logiczne dla tych ktozy znaja sie na zeczy bo ja niestety sie na tym nie znam.
poradzcie co dalej poczac???


Panowie starajcie się pisać po naszemu , bo zmęczyłem się strasznie czytając te dwa posty . :mrgreen:

#5 OFFLINE   marekzary

marekzary

    jestem

  • 86 postów
  • Dołączył: 13-04-2008
  • Skąd: Żary

Napisany 25 sierpnia 2008 - 18:24

Panowie starajcie się pisać po naszemu , bo zmęczyłem się strasznie czytając te dwa posty .

Czepiasz się, chłopak ma problem a Tobie stylistyka nie pasuje :p :p :p

Wracając do meritum, polscy blacharze to nawet z przystanku samochód zrobią, więc znajdz dobrego i do dzieła. Koszt nie wierze żeby był większy niż 500 pln, więc rada (flachowca) żeby zaraz sprzedawać troche przesadzona.

#6 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 sierpnia 2008 - 19:42

Ewentualnie tu zakupić dach ze słupkami:
http://allegro.pl/sh...php?uid=3424004

;)

#7 OFFLINE   dado162

dado162
  • 22 postów
  • Dołączył: 13-10-2011
  • Skąd: Elblag

Napisany 13 marca 2013 - 18:24

Powiedzcie czy jest możliwość taka wstawili mi szybę w grudniu auto stało pod domem i szyba sama pękła.Z tego co wiem to wkleili ją i wystawili na mróz

#8 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 13 marca 2013 - 18:35

Powiedzcie czy jest możliwość taka wstawili mi szybę w grudniu auto stało pod domem i szyba sama pękła.Z tego co wiem to wkleili ją i wystawili na mróz


W sensie że po 3 miesiacach od założenia pękła?
Ale w którym miejscu się zaczyna pęknięcie?
Masz pognite podszybie?
Po takim czasie to z reklamacją raczej nie masz szans.

#9 OFFLINE   Artur20

Artur20
  • 11 postów
  • Dołączył: 02-09-2011
  • Skąd: Warszawa

Napisany 15 marca 2013 - 15:54

mialem podobnie zakupilem omege i wszystko bylo wporzadku do pierwszego deszczu poprzedni wlasciciel mowil ze wymienial szybe bo mu kamien strzeli w nia i dal mi na potwierdzenie fakture ze robiona byla profesjonalnym warsztacie tyle ze ten profesjonalny warsztat okazal sie szmira i zrobil na kase poprzedniego wlasciciela tylko Szyba byla zle wklejona i ciagle dostawala sie tam woda jak odkupilem omege szyby ciagle byly zaparowane i zauwazylem sie przecieka woda do srodka pojechalem do warsztatu gdzie znam ludzi od wielu lat i nie jedna szybke sie wklejalo i okazalo sie ze cale podszybie do roboty nowe uszczelki trzeba itp itd. blacharz zajol sie tym i odbudowal mi podszybie skasowal mnie na 300zl wklejenie 150 i po znajomosci nowe uszczelki 100 zl tak wiec sprawa jest napewno do ogarniecia tylko potrzebujesz dobrego blacharza ktory sie zna na robocie a nie pana czesia ze stodoly

#10 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 marca 2013 - 17:29

Powiedzcie czy jest możliwość taka wstawili mi szybę w grudniu auto stało pod domem i szyba sama pękła.Z tego co wiem to wkleili ją i wystawili na mróz

jest możliwe, jak źle wkleili i dostała się woda, następnie mróz i masz efekt na samochodzie... obyś nie miał takiej przygody jak ja --> http://forum.omegakl...615&postcount=5

#11 OFFLINE   Piotrek

Piotrek
  • 1 395 postów
  • Dołączył: 17-07-2011
  • Skąd: WGM
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 marca 2013 - 14:10

Panowie, czy jest możliwość wyjęcia szyby i jej ponowne wstawienie z użyciem tej samej uszczelki ? Podejrzewam, że uszczelka to jest jednak powód wody w środku. Ostatnio mechanik wskazał mi, że nie dociska dokładnie w jednym górnym rogu. Skropliny z klimy wykluczyłem bo całą zimę bez klimy przejeździłem czyli gdzieś z zewnątrz. Płynu chłodniczego nie ubywa. Czy lepiej kupić oryginał uszczelki GM i nie ryzykować ? A może tam gdzie nie dociska można klejem uzupełnić?

#12 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 17 marca 2013 - 14:20

Podejrzewam, że uszczelka to jest jednak powód wody w środku.

Jeśli mówisz o tej co jest na zewnątrz, to jest właściwie tylko ozdoba. Szyba jest wklejana i jak gdzieś brakuje kleju, odkleiła się to ta uszczelka zewnętrzna nie pomoże.

#13 OFFLINE   Piotrek

Piotrek
  • 1 395 postów
  • Dołączył: 17-07-2011
  • Skąd: WGM
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 marca 2013 - 14:41

@up
Dzięki. Czyli wygląda na to, że dopiero po odklejeniu tej zewnętrznej można coś zobaczyć. Musze podjechać do jakiegoś speca co wymienia szyby, żeby to ocenił. Krew mnie już zalewa... tak jak ta woda :pokoj:

#14 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 marca 2013 - 14:44

"uszczelka" zewnętrzna ta którą widzimy na szybie , pełni funkcję maskująco-ozdobną , proponuję wyjąć tą maskownicę (jest osadzona na wcisk w takiej plastikowej rynience) i wtedy można ocenić naocznie w jakim stanie jest spoina kleju wokół w szyby , czy nie ma pęknięć , albo braku ciągłości spoiny

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#15 OFFLINE   Piotrek

Piotrek
  • 1 395 postów
  • Dołączył: 17-07-2011
  • Skąd: WGM
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 marca 2013 - 16:42

Teraz mam temperaturę na minusie, jak się ociepli zrobię właśnie tak. Wielkie dzieki, może wystarczy uzupełnić spoinę.

#16 OFFLINE   tc82

tc82

    3 najkrascie auto 10 zraz

  • 2 509 postów
  • Dołączył: 07-06-2009
  • Skąd: Wrocław/EHS
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 18 marca 2013 - 11:36

Teraz mam temperaturę na minusie, jak się ociepli zrobię właśnie tak. Wielkie dzieki, może wystarczy uzupełnić spoinę.


Najpewniej będzie jednak przekleić szybę jeszcze raz. Za 120 zł będziesz miał pewność że to nie z szyby leci.
A sprawdzałeś czy pod filtrem kabinowym nie masz odpływu zapchanego ?? Tamtędy też się może lać woda do środka.

"Jestem lordem, jeżdżę Fordem :)"


#17 OFFLINE   Piotrek

Piotrek
  • 1 395 postów
  • Dołączył: 17-07-2011
  • Skąd: WGM
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 18 marca 2013 - 15:06

Tak, wszystko już było sprawdzane, dwa odpływy te przy skrzyni biegów drożne, ten przy filtrze pyłkowym ok. Z drzwi też nie leci bo tam susza. Podszybie w porządku. Generalnie problem tyczy się lewej strony, pod nogami kierowcy i za nim. Przednią szybą napewno wymieniał poprzedni właściciel. Poziom wód "kabinowych" gwałtownie wzrasta po jeździe w obfitym deszczu :masakra: wiem, że to nie miejsce na ten temat ale tak podpytuję co zrobić. Jeśli nawet miałbym wymienić całą szybę zrobię to zaraz bez zastanowienia aby pozbyć sie tylko problemu wody.

#18 OFFLINE   FatBoy82

FatBoy82
  • 145 postów
  • Dołączył: 24-11-2012
  • Skąd: Olszewnica Stara
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.0i 24v C30SE

Napisany 18 marca 2013 - 15:12

sprawdz czy nie masz przegnitej blachy przy odplywie, ale sprawdz od wewnatrz. Ciężko to dojrzeć, bo jest na gorze, a kiera i pedaly przeszkadzaja manewrowanie glowa, ale da rade :) Sprawdz takze laczenie blach. Trzeba pare ******* wyjac by zobaczyc blachy, ale warto. Znam to z autopsji.
Czesc wody wylatuje przez odplyw, ale czesc wpada przez nieszczelna blache do srodka i robi sie kaluza.

#19 OFFLINE   tc82

tc82

    3 najkrascie auto 10 zraz

  • 2 509 postów
  • Dołączył: 07-06-2009
  • Skąd: Wrocław/EHS
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 18 marca 2013 - 16:27

Gdzieś na forum są zdjęcia jak to tam wygląda i gdzie szukać, ktoś ostatnio opisywał.

"Jestem lordem, jeżdżę Fordem :)"


#20 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 18 marca 2013 - 18:04

często jest zgnita blacha pod wykładziną za pedałami i tamtędy woda dostaje się do wnętrza

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p