Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

Niebawem lakiernik i może nowy bodykit


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
67 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   THIN

THIN
  • 1 365 postów
  • Dołączył: 31-08-2007
  • Skąd: Konstancin
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 29 lipca 2008 - 22:05

Witam

Niebawem (za jakieś pół roku) moja oma idzie do blacharza-lakiernika na kompletną naprawę blacharki i położenie nowego lakieru. Przy tej okazji więc zacząłem sobie oglądać co allegro oferuje do omy żeby wyglądała inaczej (nie zawsze lepiej :)) i znalazłem TAKI OTO ZESTAW zderzaków i progów do omegi, który nie powiem, podoba mi się jednak obawiam się tego że nie dokońca to będzie pasować - blacharz może wszystko ale czy jemu też się uda to spasować żeby było idealnie??

Poza tym kompleten który przedstawiłem wyżej jeszcze (ale już mniejsze) moje zainteresowanie wzbudziły te oto modele

http://archi.inosak....04960417_1.html

http://archi.inosak....04960492_1.html

http://archi.inosak....06487757_1.html

Muszę powiedzieć że pierwszy zestaw podoba mi się dużo bardziej, ale i druga opcja nie jest najgorsza - duży jej minus to brak halogenów, no ale....


Co o tym sądzicie?? Wiem że wielu z was może być tradycjonalistami i twierdzić że jak zostało zaprojektowane tak jest pięknie, no ale może i znajdą się tacy którzy w jakiś sposób także lubią zmieniać coś nie coś w autach fabrycznych :) Na podniesienie osiągów silnika nie mogę sobie pozwoli ani finansowo ani technicznie (340 000tys przebiegu i to jeszcze Diesel) to przynajmniej niech wygląda inaczej... :)

 


#2 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 29 lipca 2008 - 22:10

Witam

Niebawem (za jakieś pół roku) moja oma idzie do blacharza-lakiernika na kompletną naprawę blacharki i położenie nowego lakieru. Przy tej okazji więc zacząłem sobie oglądać co allegro oferuje do omy żeby wyglądała inaczej (nie zawsze lepiej :)) i znalazłem TAKI OTO ZESTAW zderzaków i progów do omegi, który nie powiem, podoba mi się jednak obawiam się tego że nie dokońca to będzie pasować - blacharz może wszystko ale czy jemu też się uda to spasować żeby było idealnie??

Poza tym kompleten który przedstawiłem wyżej jeszcze (ale już mniejsze) moje zainteresowanie wzbudziły te oto modele

http://archi.inosak....04960417_1.html

http://archi.inosak....04960492_1.html

http://archi.inosak....06487757_1.html

Muszę powiedzieć że pierwszy zestaw podoba mi się dużo bardziej, ale i druga opcja nie jest najgorsza - duży jej minus to brak halogenów, no ale....


Co o tym sądzicie?? Wiem że wielu z was może być tradycjonalistami i twierdzić że jak zostało zaprojektowane tak jest pięknie, no ale może i znajdą się tacy którzy w jakiś sposób także lubią zmieniać coś nie coś w autach fabrycznych :) Na podniesienie osiągów silnika nie mogę sobie pozwoli ani finansowo ani technicznie (340 000tys przebiegu i to jeszcze Diesel) to przynajmniej niech wygląda inaczej... :)



odpowiem dyplomatycznie

De gustibus non est disputandum

wazne zeby tobie sie podobalo :piwo:




 


#3 OFFLINE   lutas

lutas
  • 316 postów
  • Dołączył: 01-08-2007
  • Skąd: Toruń

Napisany 29 lipca 2008 - 22:10

Jeśli masz trochę czasu to spróbuj poszukać bodykitu Irmiego. Ten laminat jakoś mnie odrzuca :mrgreen:
[center:50fb7585b3]
>> PROFESJONALNE SZABLONY AUKCJI ALLEGRO <<[/center:50fb7585b3]

#4 OFFLINE   THIN

THIN
  • 1 365 postów
  • Dołączył: 31-08-2007
  • Skąd: Konstancin
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 29 lipca 2008 - 22:55

beast Ja wiem że w "sprawach gustu nie ma dyskusji" :) , ale tu bardziej chodzi o to czy może ktoś to widział na żywo?? Chodzi o to żeby po założeniu "szpary" nie były wielkości palca :) A co do Irmiego to mam lotkę na klapie bagażnika :)

 


#5 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 30 lipca 2008 - 06:45

zostaw klamki bo raz brak niezgodny z prawem a dwa nie za wygodny


nie upodabniaj dziada do grupy VAG bo to nie pasi

ten pierwszy całkiem spoko tylko nie słuchaj tych co piszą tylko że do bani wszystko :mrgreen:

#6 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 lipca 2008 - 09:33

TAKI OTO ZESTAW

Jeżeli już, to tylko to. IMO oczywiście

#7 OFFLINE   THIN

THIN
  • 1 365 postów
  • Dołączył: 31-08-2007
  • Skąd: Konstancin
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 30 lipca 2008 - 13:44

zostaw klamki bo raz brak niezgodny z prawem a dwa nie za wygodny
nie upodabniaj dziada do grupy VAG bo to nie pasi



Powiem Ci Gachu że nie mam pojęcia o co chodzi w cytacie powyżej :hmmm: :mrgreen:

 


#8 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 30 lipca 2008 - 15:00

Brak klamek jest niezgodny z przepisami, a grupa VAG to VW, Audi, Skoda (juz chyba nie), Seat. Jeden spojler wyglada jak od Audi. Omega to Opel I byl ostatnio jeden taki Omego-Audi.
Jesli chodzi o gusta to niedawno pisales w watku o wiejskim tuningu wiec wiesz sam z czego sie smiales…

#9 OFFLINE   michal987654321

michal987654321

    Zbanowany

  • 1 677 postów
  • Dołączył: 03-05-2007
  • Skąd: RADOM
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 30 lipca 2008 - 15:05

Od kolegi lakiernika słyszałem że te laminaty są bardzo kruche(nie wytrzymałe)a do tego ciężko je się je skleja..proponowałbym Irmiego jednak na to trzeba mieć czas szczęście i pieniądze :)

#10 OFFLINE   THIN

THIN
  • 1 365 postów
  • Dołączył: 31-08-2007
  • Skąd: Konstancin
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 30 lipca 2008 - 16:11

Wam chodzi o brak klamki w klapie bagażnika na zdjęciu tylnego zderzaka ??? A kto kiedykolwiek wspomniał że chcę ją usówać.... Sprzedawca udostępnia takie zdjęcia Zderzaka przedniego, tylnego i progów (Właśnie te 3 rzeczy mnie interesują) i takie zdjęcia puściłem tutaj.... To jeszcze mi ktoś powinien zwrócić uwagę że maskę muszę przerobić....


Moi drodzy - chcę zakupić zestaw zderzaków jaki jest w linku "OTO TEN ZESTAW" i nic więcej z autem nie chcę robić typu brak klamek lub przerabianie maski na bad look ....

Takie oto zdjęcia przedstawił sprzedawca a ja nigdy nie napisałem że chcę żeby moja oma wyglądała dokładnie jak ta na foto...

Co do grupy VW.... Jak wcześniej pisałem to nie bardzo mi pasuje przedni zderzak z "zestawu drugiego" ponieważ jak już wcześniej pisałem nie ma miejsca na halogeny a na tym mi zależy i jest za bardzo podobny do audi - tego nie pisałem ale to chyba widać :!: :?:

Główne moje zainteresowanie wzbudził zderzak tylni i progi....

Co do materiału to jeszcze nie mam za bardzo obrazu praktycznego ale już niedługo wybiorę się do jakiegoś zakładu żeby oblookać jak to jest zrobione i jak bardzo wytrzymałe.. Co do Irmiego... to nie wszystkich na to stać i nie wszystkim podobają się wszystkie lementy jakie produkuje IRMI... Mam lotkę bo mi się podoba, nie mam grilla bo wręcz przeciwnie i to samo tyczy się firmy KAMEI czy jakoś tak....

Może niektórzy z was uważają że jak nie IRMI to syf ale ja w tym wypadku posłucham starszych :)

tylko nie słuchaj tych co piszą tylko że do bani wszystko

To że to nie jest Irmi nie znaczy że będzie najgorsze... Oglądał ktoś z was te zderzaki w realu, zakładał na swoją omę?? Równie dobrze te foty to może być Photoshop.... I do tego raczej niewielu z was posiada coś poza Irmim (szacun dla tych bo jest to cholernie droga zabawa) lub dokładek zderzaków sprzedawanych na allegro (i to też nie za grosze)

A tu ooo :shock: Wyrwał się taki Karolek i chce mieć coś innego niż naród :) Może warto się przełamać i nie pozostawać w tłumie tylko czas spróbować czegoś nowego, innego i nieznanego....


No :) Żem rzekł :) :piwo: dla wszystkich :)

 


#11 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 30 lipca 2008 - 16:33

A tu ooo :shock: Wyrwał się taki Karolek i chce mieć coś innego niż naród :) Może warto się przełamać i nie pozostawać w tłumie tylko czas spróbować czegoś nowego, innego i nieznanego....



tak jak napisalem wyzej - najwazniejsze zeby TOBIE sie podobalo bo to ty bedziesz tym jezdzil. :piwo:




 


#12 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 lipca 2008 - 16:42

najwazniejsze zeby TOBIE sie podobalo bo to ty bedziesz tym jezdzil.

A my będziemy łacha drzeć z wieśniaka. :p

BP NMSP ;)

#13 OFFLINE   V6

V6
  • 429 postów
  • Dołączył: 03-07-2007
  • Skąd: warszawa

Napisany 30 lipca 2008 - 18:12

THIN, mi tam bardzo sie podoba, kwestia gustu a samochód ma sie tobie podobac i masz sie wnim dobrze czuć. Podoba Ci sie, to kupuj i nie pytaj. :mrgreen:

#14 OFFLINE   THIN

THIN
  • 1 365 postów
  • Dołączył: 31-08-2007
  • Skąd: Konstancin
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 30 lipca 2008 - 21:28

HAHA

Chciałem znać opinie innych użytkowników tego samego auta :razz:

Napewno będzie mi się podobać zwłaszcza że ja siedzę w środku i na to nie patrzę podczas jazdy :) Ale ogólnie także mi się to podoba, więc może się skuszę jak za pół roku będzie to jeszcze dostępne....

A ty lordzie uważaj na zlocie bo zarówno dużą ilość foli spożywczej jak i papieru toaletowego mogę załatwić za bezcen..... :twisted:

A co do tego co kolega mkaminski100 pisał wcześnie...
W wątku omegi na allegro, ebay..... jeden z kolegów - Dreed - zamieścił aukcję omy i oto proszę pozwolę ją sobie wrzucić także tutaj dla przykładu

http://suchen.mobile...pl&pageNumber=1

Zakładam że prezentowany na niej zderzak tyczy się/jest bardzo podobny do przedstawionego przeze mnie "zestawu drugiego" bez użycia Photoshop'a :) i czemuś takiemu mówimy stanowcze nie !! Spójrzcie na maskę w jaki sposób jest zrobiony "bad look" - porażka poza tym podobieństwo uderzające do audi więc przedni zderzak "zestawu drugiego" odpada zdecydowanie :)

 


#15 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 31 lipca 2008 - 06:51

A ty lordzie uważaj na zlocie bo zarówno dużą ilość foli spożywczej jak i papieru toaletowego mogę załatwić za bezcen..... :twisted:

e tam spozywczej wystarczy rolka pakowej :smiech: :smiech: :smiech:

#16 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 31 lipca 2008 - 07:22

Ja tam na olikoczność zlotu biorę gwoździe :mrgreen:

#17 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 31 lipca 2008 - 07:43

Wyczuwam mega spam - zalecam okłady i apeluje o spokój :police: - Rada Wujka Dobra Rada



 


#18 OFFLINE   Karolu!

Karolu!

    Vectra C gts

  • 251 postów
  • Dołączył: 28-10-2007
  • Skąd: Plock/Wwa..

Napisany 03 sierpnia 2008 - 13:16

przeciez ten zderzak z "oto ten zestaw" czy jaka nazwa to sygnujesz to gdyby nie te wloty z boku ludzaco przypomina irmiego wiec zaklej wloty z boku i bedzie git! :mrgreen: a co do tego zderzaka ala audi nie wyglada to git na zywo jezdzi u mnie taka Lamaga po dzielnicy i srednio wpada to w oko;/...i nie mozna wszystkiego zachwalac ze jak ma drukniete irmi to jest kozackie :)dla mnie ten zderzak z 1 zestawu jest calkiem spoko..a jeszcze 1:Panowie nie lansujcie wszystkiego co ma napis"Irmscher"niestety mam wrazenie ze gdyby nawet byl caly zderzak w drutexie ale mial by znaczek to i tak znalazl by rzesze fanow :neutral:
pzdr
I'm flirt..

#19 OFFLINE   Śmigiel

Śmigiel
  • 709 postów
  • Dołączył: 09-11-2006
  • Skąd: Świnoujście
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 03 sierpnia 2008 - 13:23

Ja się także wypowiem pozytywnie na rzecz tego pierwszego zestawu, zwłaszcza że sam miałem zamiar go zakładać.

Ogólnie nie ma większego problemu ze spasowaniem (znajomy zamawiał i zamontował z małymi przeróbkami), tak jak piszę Karolu! zakleić boczne wloty i wygląda ładniej, te wloty jakoś nie pasują, zresztą sam zobaczysz. Zestaw jest w na 4+/5.

#20 OFFLINE   Karolu!

Karolu!

    Vectra C gts

  • 251 postów
  • Dołączył: 28-10-2007
  • Skąd: Plock/Wwa..

Napisany 03 sierpnia 2008 - 13:27

halo
I'm flirt..