Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Stag 300 w mojej omedze v6 - problemy


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
66 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   pb923

pb923
  • 406 postów
  • Dołączył: 23-02-2010
  • Skąd: Pruszków
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 06 kwietnia 2015 - 12:11

Podlaczalem dzisiaj kompa od gazu i o to co tam wyszlo.Dodam ze znow na czwartym cylindrze przestal chodzic wtryskiwacz ktory 5 dni temu byl wymieniany.I wcale bym sie nie zdziwil jak to sterownik o ustawieniu gazu nie wspomne.Foty dam pozniej bo cos nie chca sie wczytac.A tak z ciekawosci zamiast hana do tej instalacji co mam mozna jakies inne wtryski zalozyc sa jakies lepsze oczywiscie zeby nie trzeba bylo przerabiac cos w instalacji,albo sterownik.

#42 OFFLINE   manro

manro
  • 1 909 postów
  • Dołączył: 09-07-2007
  • Skąd: WARSZAWA
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 kwietnia 2015 - 12:36

Podlaczalem dzisiaj kompa od gazu i o to co tam wyszlo.Dodam ze znow na czwartym cylindrze przestal chodzic wtryskiwacz ktory 5 dni temu byl wymieniany.I wcale bym sie nie zdziwil jak to sterownik o ustawieniu gazu nie wspomne.Foty dam pozniej bo cos nie chca sie wczytac.A tak z ciekawosci zamiast hana do tej instalacji co mam mozna jakies inne wtryski zalozyc sa jakies lepsze oczywiscie zeby nie trzeba bylo przerabiac cos w instalacji.



Co znaczy przestał chodzić ? Może wężyki masz po przygniatane kolektorem i silnik nie dostaje gazu , to częsty przypadek . Wtryski możesz zmienić na Barracudy.http://www.gcautogaz...IWACZE-BARACUDA

Przy uszkodzeniu elektrycznym obwodu wtryskiwacza centralka piszczy i przełącza na pb.

#43 OFFLINE   pb923

pb923
  • 406 postów
  • Dołączył: 23-02-2010
  • Skąd: Pruszków
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 06 kwietnia 2015 - 12:46

podlaczam kompa od gazu chodzil po gazowalem troche fura i lipa nie chodzi tak jakby raz chodzil raz nie.ale piszczy wtedy kiedy mam taka opcje zaznaczona w sterowniku czy nie.I czy powinien piszczec przy uszkodzeniu sterownika.

#44 OFFLINE   manro

manro
  • 1 909 postów
  • Dołączył: 09-07-2007
  • Skąd: WARSZAWA
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 kwietnia 2015 - 12:58

podlaczam kompa od gazu chodzil po gazowalem troche fura i lipa nie chodzi tak jakby raz chodzil raz nie.ale piszczy wtedy kiedy mam taka opcje zaznaczona w sterowniku czy nie.I czy powinien piszczec przy uszkodzeniu sterownika.




Jeżeli jest uszkodzony elektrycznie obwód wtrysku to piszczy zawsze i przełącza na pb. To co zaznacza się w opcjach ustawień dotyczy błędów ciśnienia i powinno być zawsze zaznaczone. Uszkodzony sterownik np. przekaznik od wtrysku może nie być alarmowany.

#45 OFFLINE   pb923

pb923
  • 406 postów
  • Dołączył: 23-02-2010
  • Skąd: Pruszków
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 06 kwietnia 2015 - 13:08

mi nie chodzi wtrysk i nie piszczy i nie przelacza na pb.A gdzie dokladnie to powinno byc zaznaczone to od bledow cisnienia bo na obrazku twoim nie moge sie doczytac.Na tym foto jest pokazane wtrysk nie chodzi.

#46 OFFLINE   manro

manro
  • 1 909 postów
  • Dołączył: 09-07-2007
  • Skąd: WARSZAWA
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 kwietnia 2015 - 13:17

mi nie chodzi wtrysk i nie piszczy i nie przelacza na pb.A gdzie dokladnie to powinno byc zaznaczone to od bledow cisnienia bo na obrazku twoim nie moge sie doczytac.Na tym foto jest pokazane wtrysk nie chodzi.



Zakładka


USTAWIENIA STEROWNIKA GAZU


Twój sterownik nie widzi sterowania wtrysku benzyny ,,, może być rozłączone lub złe podłącze pod kolektorem tam gdzie pobierany jest czas wtrysku pb ,, często ori kostki nie łączą . Jeżeli niema czasu pb to i gazu też nie będzie bo niby skąd dlatego wtryskiwacz od gazu milczy.

#47 OFFLINE   pb923

pb923
  • 406 postów
  • Dołączył: 23-02-2010
  • Skąd: Pruszków
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 06 kwietnia 2015 - 13:29

manro myslisz ze to,to.Cholercia po jednym obrazku wyczytales ze to moze byc to.Czyli tak,wtrysk pb na cylindrze 4 powinien byc widoczny nawet jesli wtryskiwacz gazu pokazuje 0.Zobacz jak mi gaz ustawili.

#48 OFFLINE   manro

manro
  • 1 909 postów
  • Dołączył: 09-07-2007
  • Skąd: WARSZAWA
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 kwietnia 2015 - 13:40

manro myslisz ze to,to.Cholercia po jednym obrazku wyczytales ze to moze byc to.



Skoro B4 ma wartość 0 to wtrysk gazu też ma wartość 0 (brak sygnału) inaczej czas pb pomnożona jest przez wartość mnożnika i to jest czas wtrysku gazu. Szukaj gdzie straciło połączenie ze sterowania wtrysku pb.

Możliwy pad sterownika chociaż to rzadko się zdarza.

Z tego obrazka to można wiele więcej wyczytać np. lewiznę też masz nie wykluczoną.

#49 OFFLINE   pb923

pb923
  • 406 postów
  • Dołączył: 23-02-2010
  • Skąd: Pruszków
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 06 kwietnia 2015 - 13:42

I jak teraz zagadac z gaziarzem ze to to przeciesz on lepszy fachowiec.

#50 OFFLINE   manro

manro
  • 1 909 postów
  • Dołączył: 09-07-2007
  • Skąd: WARSZAWA
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 kwietnia 2015 - 13:49

I jak teraz zagadac z gaziarzem ze to to przeciesz on lepszy fachowiec.


Powiedz że sterownik nie widzi czasu wtrysku benzyny na wtryskiwaczu 4 ,niech szuka .

#51 OFFLINE   pb923

pb923
  • 406 postów
  • Dołączył: 23-02-2010
  • Skąd: Pruszków
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 06 kwietnia 2015 - 13:54

wielkie dzieki manro masz browarka u mnie jak sie kiedys spotkamy juto jade walczyc z nimi czyli wtrys niepotrzebnie wymieniony.Wesolych swiat manro.Odezwe sie jutro co i jak.manro jeszcze jedno a czemu mi chodzi wszystko dobrze na samym paliwie wszystkie wtryski od paliwa chodza.

#52 OFFLINE   greg200

greg200
  • 210 postów
  • Dołączył: 21-08-2011

Napisany 06 kwietnia 2015 - 14:35

manro jeszcze jedno a czemu mi chodzi wszystko dobrze na samym paliwie wszystkie wtryski od paliwa chodza.


Sterownik lpg jest wpięty w oryginalne wtyczki wtrysków w samochodzie. Stamtąd sygnał idzie do sterownika, który kieruje go albo do wtrysków benzyny, albo wtrysków lpg (z uwzględnieniem mnożnika).

W programie rzeczywiście pokazuje, że 4 cylindra nie widzi, więc albo sterownik świruje, albo po prostu nie wyczuwasz, że nie pracuje na jeden cylinder. Po przełączeniu na Pb też nie ma czsu wtrysku dla 4 cylindra?

#53 OFFLINE   pb923

pb923
  • 406 postów
  • Dołączył: 23-02-2010
  • Skąd: Pruszków
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 06 kwietnia 2015 - 14:57

na samym paliwku pokazuje ze pracuja wszystkie.jak juz mowilem wczesniej jezdzilem z 500 kilometrow na samym paliwku i zero bledow z wypadaniem zaplonow,za uboga za bogata mieszanka itd dopiero jak przelacze na gaz to juz zaczyna nim bujac szarpac i odrazu zaczyna migac chek silnika po przelaczeniu na paliwo tez nim buja ale jak wylacze zaplon i znow zapale silnik chek gasnie i wraca do normy.

#54 OFFLINE   greg200

greg200
  • 210 postów
  • Dołączył: 21-08-2011

Napisany 06 kwietnia 2015 - 15:04

na samym paliwku pokazuje ze pracuja wszystkie


Czyli albo sterownik zakończył żywot, albo jakaś zwora na kablu między sterownikiem a wtryskiem lpg. W fejsie jak dobrze pamiętam jest możliwość ustawienia, żeby np 4 cylinder pracował na Pb, a pozostałe na lpg. Pobaw się ustawieniami, pojeździj, poobserwuj

#55 OFFLINE   pb923

pb923
  • 406 postów
  • Dołączył: 23-02-2010
  • Skąd: Pruszków
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 06 kwietnia 2015 - 15:20

jeszcze sprawdze to co mi manro mowil jak myslisz,i co za zwora moze byc bo ja to laik jestem.

#56 OFFLINE   greg200

greg200
  • 210 postów
  • Dołączył: 21-08-2011

Napisany 06 kwietnia 2015 - 15:31

Gdyby wtyczki były rozpięte fizycznie pod kolektorem to na Pb 4 wtryskiwacz też by nie pracował. Powtórze: Sygnał na wtrysk idzie z ecu auta. Jak zakładasz lpg to wypinasz wtyczkę z wtrysku Pb, wpinasz ją do sterownika lpg. Ze sterownika lpg wychodzą 2 wtyczki. Jedną wpinasz w miejsce wypiętej z wtrysku Pb, pod drugą podpinasz wtrysk lpg. I tak przy każdym cylindrze. Dzięki temu sterownik przechwytuje sygnał z ecu i w zależności jakie paliwo ustawisz na centralce przekazuje go albo na wtrysk benzyny, albo wtrysk lpg. Skoro na wtrysk Pb sygnał przechwytuje i przekazuje bez problemu, to problem nie tkwi w luźnej wtyczce, bo wtedy nie pracowałby ani na Pb, ani lpg. Teraz zrozumiale?

Co do zwory to potocznie zwarcie, przetarty kabel itp.

#57 OFFLINE   pb923

pb923
  • 406 postów
  • Dołączył: 23-02-2010
  • Skąd: Pruszków
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 06 kwietnia 2015 - 15:39

czyli moze to byc sterownik albo cos z przewodami.

#58 OFFLINE   greg200

greg200
  • 210 postów
  • Dołączył: 21-08-2011

Napisany 06 kwietnia 2015 - 15:49

Tak, a dokładniej z przewodami na odcinku sterownik-wtrysk lpg, skoro na Pb pracuje ok. Dziwne jest to że puszczenie prądu na lpg powoduje brak odczytu sygnału z ecu. Więc albo rzeczywiście gdzieś zwiera i ogłupia sterownik, albo sterownik ogłupiał sam w sobie. Podjedź do gaziarza, niech podmieni kompa lpg i zobaczcie czy coś zmieni, jeśli tak to macie winnego. Jeśli nie to trzeba iśc po kablu i szukać uszkodzeń. Ale zacznijcie od najmniej pracochłonnej czynności i drogą eliminacji.
Swoją drogą to ładny mi fachowiec skoro sam nie może wpaść na tak proste wnioski

#59 OFFLINE   manro

manro
  • 1 909 postów
  • Dołączył: 09-07-2007
  • Skąd: WARSZAWA
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 kwietnia 2015 - 15:52

czyli moze to byc sterownik albo cos z przewodami.


Podjedz do autoryzowanego zakładu AC bo oni maja sterowniki testowe i mogą zaryzykować podpięcie na próbę do tej instalacji inaczej gaziarz będzie się bał że uwali mu sterownik.

Tak jak kolega napisał sygnał jest pobierany z ecu pb i jest spinany w sterowniku gazu poprzez przekaznik , a podczas pracy na gazie wtryskiwacz pb jest emulowany aby ecu myślało że pracuje na pb.Przyczyny mogą być różne od słabego styku do uszkodzonego sterownika. Podmieniając sterownik wszystko się rozwiąże , będzie wiadomo gdzie szukać. Listę zakładów partnerskich AC znajdziesz na stronie Producenta.

http://www.ac.com.pl...trukcje-obslugi

#60 OFFLINE   pb923

pb923
  • 406 postów
  • Dołączył: 23-02-2010
  • Skąd: Pruszków
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 06 kwietnia 2015 - 15:56

kiedys narzekalem na ta firme w innym poscie ale niektorzy mnie zrugali ze tak powiem ze narzekam ale mowie wam gucio sie znaja na tym co robia jak bylem na wymianie wtryskiwacza bo to stwierdzili a stwierdzili to tak ze scisnol kombinerkami przewod idacy od wtrysku do cylindra praca silnika sie nie zmienila i tak stwierdzil winnego.Wyjechalem od nich zadowolony cacy po przejechaniu 50km nadal to samo masakra jakas nawet zaloze sie ze nie spojrzal w kompa od gazu dopiero pewnie po wymianie zeby ustawic ale jak juz mowie ustawienie tez wola o pomste do nieba.Znana firma w warszawie.najlepsze jest to ze zaklad ten ktory mi montowal jest na tej liscie co dal manro link smiech na sali.