Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

WinXP - Sprawdzanie legalności kopii


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
29 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Dextran

Dextran
  • 581 postów
  • Dołączył: 04-09-2006
  • Skąd: WROCŁAW

Napisany 06 października 2006 - 22:39

Od pewnego czasu wraz z aktualizacją instaluje sie w XP narzedzie ktore sprawdza legalnosc kopii. Dawnej dzialalo kopiowanie zmodyfikowanego pliku legitcheckcontrol.dll do C:/Windows/System32 teraz juz nie pomaga. Ma ktos moze jakis sposob na ta dolegliwosc ?



#2 OFFLINE   Piterek

Piterek

    ASB killer

  • 3 826 postów
  • Dołączył: 10-05-2006
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 października 2006 - 22:48

jasne, ze przyda, ale od tego jest inny dział :)

Przenoszę, do OT


"Krytykować może każdy głupiec i wielu z nich to robi"
Winston Churchill


#3 OFFLINE   brain

brain
  • 68 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: Turek

Napisany 06 października 2006 - 23:25

nie aktualizowac systemu Windows ja tam mam zainstalowanego Sp2 i to całe moje aktualizacje bo poxniej wyszła aktualizacja która mi blokowała neta

#4 OFFLINE   iivo

iivo

    Piwosz OKP

  • 440 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 06 października 2006 - 23:56

A ja mam wyłączone automatyczne aktualizacje i mam spokoj :mrgreen: :mrgreen:

#5 Guest_sunnychris_*

Guest_sunnychris_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 07 października 2006 - 00:14

ja mam sprawdzona metode - legalny system otrzymany wraz z komputerem :wink:

#6 OFFLINE   elcoruso

elcoruso
  • 141 postów
  • Dołączył: 26-06-2006
  • Skąd: Wałbrzych

Napisany 07 października 2006 - 07:13

Nie robić aktualizacji, zresztą kiedyś po aktualizacji zawsze mi sie coś sypało z systemem.

#7 OFFLINE   -karol-

-karol-
  • 18 postów
  • Dołączył: 06-09-2006
  • Skąd: Zawiercie

Napisany 07 października 2006 - 10:20

Ma ktos moze jakis sposob na ta dolegliwosc ?

sposób jest bardzo prosty, jak komputer poinformuje Cię że sa nowe aktualizacje do zainstalowania i pyta czy instalować automatycznie zaznacz opcję instalacja niestandardowa. Wyświetli Ci się okno z dostępnymi aktualizacjami wtedy przeczytasz sobie co Ci się chce zainstalować , jeśli zobaczysz ze jest tam tez narzędzie do sprawdzania legalności systemu odznaczasz "ptaszkiem"tą aktualizację a resztę instalujesz, sprawdzenie się nie zainstaluje , potem zaznaczasz opcję w okienku nie powiadamiaj nie juz o tej aktualizacji i spokuj ja tak robię i nie mam problemu z ta opcją , pozdrawiam, -Karol- :mrgreen:
Ps: Nicku nie zmieniam. :police:
moje 9 mm http://img153.images...obraz037az9.jpg

#8 OFFLINE   DamianB

DamianB
  • 1 595 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 07 października 2006 - 10:40

raz zainstalowalem aktualizacje "na szybkensa" nie patrzac co w niej jest i akurat byla to pierwsza aktualizacja sprawdzajaca legalnosc windowsa :/ zaczely sie pojawiac komunikaty, ze windows is = spiracony
szukalem pomocy na forach komputerowych, nikt nie wiedzial jak pomoc (poza formatem :p), wzialem sprawy w swoje rece: Panel Sterowania->Dodaj\Usun programy-> zaznaczylem zeby pokazywalo aktualizacje windows -> odinstalowalem ostatnia aktualizacja i sie naprawilo :lol: :lol:

#9 OFFLINE   Dextran

Dextran
  • 581 postów
  • Dołączył: 04-09-2006
  • Skąd: WROCŁAW

Napisany 07 października 2006 - 11:01

Tak to o czym piszecie to prosty i skuteczny sposob ktory znam, ale chodzi o to aby nadal mozna bylo pobierac aktualizacje i jednoczesnie pozbyc sie tego komunikatu. Kiedys wystarczylo podmienic zmodyfikowany plik DLL, pytanie czy ma ktos moze jego nowsza wersje lub inny... jesli cos sie pojawi, cos znajdziecie zamiescie tutaj...

#10 OFFLINE   brain

brain
  • 68 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: Turek

Napisany 07 października 2006 - 13:34

ja mam sprawdzona metode - legalny system otrzymany wraz z komputerem :wink:


no dobra ale co jakiś czas robisz chyba formata partycji na której znajduje sie Windows to z jakiej płytki instalujesz później Windowsa :?:

#11 OFFLINE   -karol-

-karol-
  • 18 postów
  • Dołączył: 06-09-2006
  • Skąd: Zawiercie

Napisany 07 października 2006 - 13:41

Dextran, w takim razie przywróć sobie ostatni punkt systemu, zanim zainstalowało Ci sie narzędzie sprawdzające, a później tak jak pisałem w poscie.
Ps: Nicku nie zmieniam. :police:
moje 9 mm http://img153.images...obraz037az9.jpg

#12 OFFLINE   marcin

marcin
  • 345 postów
  • Dołączył: 22-08-2006
  • Skąd: z Bazin :)

Napisany 07 października 2006 - 17:54

a najlepiej kup licencję

#13 OFFLINE   Rafał

Rafał
  • 440 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Dolny Śląsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 października 2006 - 18:19

To jest rozwiązanie Waszych problemów: http://rapidshare.de...ch-eng.exe.html

#14 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 października 2006 - 18:21

Od pewnego czasu wraz z aktualizacją instaluje sie w XP narzedzie ktore sprawdza legalnosc kopii. Dawnej dzialalo kopiowanie zmodyfikowanego pliku legitcheckcontrol.dll do C:/Windows/System32 teraz juz nie pomaga. Ma ktos moze jakis sposob na ta dolegliwosc ?

Kiedys mozna bylo usunąć ta aktualizacje i sie juz nie instalowało, ale microsoft sie zmądrzył i teraz nie mozna tego zrobic. Ratuje cie tylko taki numer seriala, ktory nie jest na liscie piratów. :mrgreen:


Dextran, w takim razie przywróć sobie ostatni punkt systemu, zanim zainstalowało Ci sie narzędzie sprawdzające, a później tak jak pisałem w poscie.


Mysle ze to nic nie da, ponieważ ta aktualizacja z narzędziem sprawdzajacym legalność systemu bedzie nadal.

ja mam sprawdzona metode - legalny system otrzymany wraz z komputerem :wink:


no dobra ale co jakiś czas robisz chyba formata partycji na której znajduje sie Windows to z jakiej płytki instalujesz później Windowsa :?:

Instaluje go z tej, która otrzymał wraz z oryginalnym serialem. :jezor: Kupują kompa z systemem windows otrzymujesz też plytke.

#15 Guest_sunnychris_*

Guest_sunnychris_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 07 października 2006 - 18:39

ja mam sprawdzona metode - legalny system otrzymany wraz z komputerem :wink:


no dobra ale co jakiś czas robisz chyba formata partycji na której znajduje sie Windows to z jakiej płytki instalujesz później Windowsa :?:

Instaluje go z tej, która otrzymał wraz z oryginalnym serialem. :jezor: Kupują kompa z systemem windows otrzymujesz też plytke.



W poprzednim laptopie dostalem plytke z windowsem... w tym co mam teraz ( ACER ) mam ukryta partyjce ( 3GB ) na ktorej jest instalka windowsa... wszystkich sterownikow itp.
Jak chcem zainstalowac system od nowa naciskam alt+F10, wpisuje haslo i mam do wyboru kilka opcji z formatem i instalacja systemu wlaczenie. Jak cos padnie ze system sie nie uruchamia moge wszystko tez zrobic z poziomu BIOSu :bigok:

#16 OFFLINE   brain

brain
  • 68 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: Turek

Napisany 07 października 2006 - 18:40

Instaluje go z tej, która otrzymał wraz z oryginalnym serialem. :jezor: Kupują kompa z systemem windows otrzymujesz też plytke.


to ja śmigam do kolesi gdzie kupiłem kompa bo żadnej płytki z windowsem mi nie dali :bad:

ja im tam pokaże :guns:

#17 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 października 2006 - 18:51

Dziie się że ci nie dali, zawsze powinno sie dostawać tzw płytkę OEM. Czyli bez opakowania microsoftu.A jesli miałes przy kupnie kompa zainstalowany system bez otrzymania płyty instalacyjnej to oznacza ze jednak jest to pirat.
Ja kupując kompa z systemem to na kompie miałem przyklejona nalepkę z serialem legalności systemu operacyjnego WIN XP PRO. :mrgreen:

#18 OFFLINE   maxel

maxel
  • 472 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Ruda Śląska
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 października 2006 - 18:51

Ja mam programik który w mgnieniu oka odinstalowuje tę aktualizację i nie ma po niej śladu,a potem dokładnie tak jak powyżej pisał Karol,czyli przestawić aktualizacje na niestardantowe i jak znów się pojawi komunikat o gotowości instalowania odznaczamy i system nie będzie jej pobierał.Nie mam już z tym problema.Jak coś to piszcie do mnie na meila :razz:

#19 OFFLINE   brain

brain
  • 68 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: Turek

Napisany 07 października 2006 - 18:58

Waldemarz, niedawno kupiłem nowego kompa więc bede sie domagał windowsa a jak nie dadzą to: :guns:

#20 OFFLINE   Rafał

Rafał
  • 440 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Dolny Śląsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 października 2006 - 19:01

Waldemarz, niedawno kupiłem nowego kompa więc bede sie domagał windowsa a jak nie dadzą to: :guns:

Te programy się sprzedaje a nie daje. :mad: