Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Ktore CB wybrac?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
219 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   CaponeAl

CaponeAl
  • 224 postów
  • Dołączył: 18-12-2007
  • Skąd: Poznań

Napisany 15 listopada 2008 - 21:59

Ja mam President Harry II ASC a do tego antenka President ML-145 na magnesie i nie narzekam. :)
Miałem różne radyjka, głównie Alan'y i nie byłem zadowolony. Jedyny wyjątek stanowi Alan 100 plus i antena ML-145 montowana do klapy.
Do auta radio musi być proste bo nie ma czasu na zabawę pokrętłami. :mrgreen:
Prawdziwi twardziele nie jedzą miodu. Prawdziwi twardziele żują pszczoły.

#42 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    streetfighter

  • 894 postów
  • Dołączył: 24-09-2007
  • Skąd: Kostrzyn WLKP
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 listopada 2008 - 22:35

sprawdzony zasięg to 8km (do udowodnienia w karzdym momęcie)


i według ciebie to jest zasięg? :smiech: :smiech: :smiech:
na trasie jadąc ty 80km/h i z przeciwka 80km/h słyszysz się około minuty :smiech:
czyli ty dowiesz się (jak się ktoś pospieszy) jak wygląda droga ale już nie zdążysz nawet podziękować :bad:

I potem jedzie jeden gamoń z drugim i się co minute pyta o droge, 10-ciu mu odpowiada a on i tak nie słyszy bo ma szmelc nie radio :bad:

zasięg około 8 km to mają alanoskie "ręczniaki" :smiech: :smiech: :smiech:

ludziska jak kupujecie cb zainwestujcie raz a dobrze bo to nie jest inwestycja n pół roku tylko na lata
ps. ja mojego harrego mam od 12 lat wraz ze sedltą ME-3 i dopiero w tym roku po 11 latach zmieniłem antene (z lemki na Alaske) a starą kumpel założył do siebie na corse i nadal świetnie działa :mrgreen:

#43 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 16 listopada 2008 - 13:50

sprawdzony zasięg to 8km (do udowodnienia w karzdym momęcie)


i według ciebie to jest zasięg? :smiech: :smiech: :smiech:


Sołtys nie przesadzaj. 8km to jest dobry zasięg .. przy czym "dobry" to pojęcie względne.
Raz 1,5 km będzie dobrym wynikiem, a raz 30 km przeciętnym - jak masz radio to doskonale wiesz, ze każdego dnia mozesz mieć inny zasieg, w różnych miejscach też masz różny zasięg.
Jakbys zaczął sprawdzać częsciej .. to okazałoby sie, ze często zasięg spada Ci poniżej 5 km... (troche inaczej, jak mówimy o duzych mobilkach, ktore mają antene ... wyżej).
Ja mam Johnego + ML145. Zestaw nienajgorszy .. a z zasięgami bywa różnie, ba .. jestem w stanie powiedzieć nawet na którym samochodzie zestaw chodzi lepiej, a na którym gorzej.
Paradoksalnie kombiaki (czyli auta z większym dachem) wypadają średnio ;) a stosunkowo najlepiej wypadł 407SW, ktorego 3/4 dachu to ... szyba :D

Poza tym - zwlaszcza przy magnesach - istotne jest ułożenie kabla między anteną a radiem.
Czasem SWR da sie poprawić przez samo umieszczenie kabla w innym miejscu.

Nie da sie więc powiedziec, ze taki a taki zestaw będzie najlepszy.
Trzeba, tak jak już wielu z Was wspomniało, wybrać coś optymalnego między kasą, wielkością radia, ASC, RF Gainem a anteną, sposobem jej montowania i tego czego od radia oczekujemy.

#44 OFFLINE   Perun

Perun
  • 6 postów
  • Dołączył: 12-11-2008
  • Skąd: westpommern

Napisany 16 listopada 2008 - 19:44

ja mam tti880 i hustlera100 ... to jak stałem na górce odpowiedział mi koleś z ponad 30km i mi to wystarcza...

30km na tej kupie to niezły wynik :roll:

odradzaja TTI 880 ?!

I słusznie :wink: Używałem kiedyś tti880 przez jakieś 3 miesiące.tti880 to zwana jest podróbką Alana 48 :wink: Szału nie było,dlatego też szczerze odradzam jego zakup - kiedys kosztowało trochę więcej niż teraz ale dziś za tą kasę można kupić lepsze radyjko....bez sterowania kanałami w manetce :mrgreen:

włancza się z zapłonem.........:razz:

Miałem je w osobówce i najprawdopodobniej w ten sposób je zajechałem :roll: Nadmnieniam,iż wcześniej i tak szwankowało :censored: Jak ktoś chce to oddam za koszta przesyłki tego wraka :mrgreen:

... musimy sie kiedys kolego spotkac w Raciborzu kolego :)

możemy się kiedyś ustawić... byśmy się zjechali

Pogadajcie se na CB-dzieli Was raptem 15 km :bigok:


Aktualnie latam na "48+" bat President Alaska - polecam i jedno i drugie :wink:

#45 OFFLINE   mastah22

mastah22
  • 552 postów
  • Dołączył: 10-04-2008
  • Skąd: Kietrz-opolskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 16 listopada 2008 - 21:15

... musimy sie kiedys kolego spotkac w Raciborzu kolego :)

możemy się kiedyś ustawić... byśmy się zjechali

Pogadajcie se na CB-dzieli Was raptem 15 km :bigok:


Taaa fale emitowane przez moj sprzecior nie pokonują takich odległosci...

#46 OFFLINE   ALI

ALI

    R6/2.8.1/Manual

  • 1 496 postów
  • Dołączył: 24-09-2008
  • Skąd: RACIBÓRZ
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 23 listopada 2008 - 19:08

na trasie jadąc ty 80km/h i z przeciwka 80km/h słyszysz się około minuty


dla uściślenia to przy prędkości 80km/h w ciągu minuty przebywasz 1,3km więc słyszalność masz około 5 minut!!! :tere-fere:

matematyka z podstawówki się kłania :pad: :smiech2:

w tym czasie to ja zdąże prawie każdą lale zbajerować :zabawa:

I potem jedzie jeden gamoń z drugim i się co minute pyta o droge, 10-ciu mu odpowiada a on i tak nie słyszy bo ma szmelc nie radio


widze że dużo wiesz o radiach... poprawcie jeśli uważacie że się myle, jeżeli dwóch mobilów, jeden z najlepszym radyjkiem i jeden z cobrą 19 będzie załóżmy 20km od siebie to ten z tą cobrą będzie słyszał tego lepszego, a ten z lepszym nie będzie słyszał tej cobry prawda?

Używałem kiedyś tti880 przez jakieś 3 miesiące.tti880 to zwana jest podróbką Alana 48 Szału nie było,dlatego też szczerze odradzam jego zakup - kiedys kosztowało trochę więcej niż teraz ale dziś za tą kasę można kupić lepsze radyjko....bez sterowania kanałami w manetce


no to gratulacje w ciągu trzech miesięcy używania skreśliłeś radyjko które dostałeś już niepełnosprawne, a ja używam je już dwa lata i nie mam zarzutu!
AHA!!! no i pokaż to lepsze radyjko za tą kase bo jakoś nie wierze :nie_wiem:

Miałem je w osobówce i najprawdopodobniej w ten sposób je zajechałem Nadmnieniam,iż wcześniej i tak szwankowało


tak dla twojej wiadomości to przewód wchodzący od zasilania do radia w środku wchodzi najpierw do włącznika, a później dopiero rozchodzi się po radiu więc to nie ma znaczenia w jaki sposób odetniesz zasilanie
masz wraka, se sprawdź.

#47 OFFLINE   matekg

matekg
  • 192 postów
  • Dołączył: 22-11-2006
  • Skąd: Jaworzno

Napisany 03 grudnia 2008 - 20:37

Witam czy możecie mi sznowni forumowicze napisać i ewentualnie krótko uzasadnić które radyjko wybrać ? a mianowicie President Harry II ASC czy może Johnny II ASC ? Róznica między nimi to pierwszy ma FM a drugi zamiast tego filtr HI-CUT
Może ktoś napisze jak się sprawują te radyjka w autkach.Dzięki za wypowiedzi.

#48 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 grudnia 2008 - 00:44

A potrzebne Ci FM w Polsce? Nie. Są jednak tacy, ktorzy czasem tam lubią pogadac, bo cisza i spokój.

Ja wybralem Johnego.
Hi-Cut nie używałęm, ale Harry zwykle jest droższy. Wybór należy do Ciebie.

Jak samo radyjko - niezłe. Mega zaleta to rozmiary. Wejdzie dosłownie wszedzie.
Wada - to bardzo proste radio (ale to moze być i zaleta).

Generalnie radio moge smiało polecic, choć jak poczytasz fora, to znajdziesz wiele negatywnych opinii (sęk w tym, ze potrafią sie takowe znaleźć na temat każdego radia -wiec olej czytanie for .. bo zrobisz se tylko mentlik w głowie).

Radio jest fajne, zwróc uwage tylko czy ma już poprawione ASC czy jeszcze nie - bo jak nie .. to po kupnie daj do serwisu niech zrobią.
Będziesz zadowolony ..

#49 OFFLINE   aba

aba
  • 74 postów
  • Dołączył: 04-02-2008
  • Skąd: Częstochowa

Napisany 04 grudnia 2008 - 09:09

Jeśli dobre radyjko, to tylko President, ale antena to już nie koniecznie. moja przygoda z cb trwa już 9 lat kilka różnych radyjek, teraz mam johnny II półtora roku bez żadnej awarii. Warunek: zawsze nowe. Za swój zestaw półtora roku temu dałem 800PLN z montażem, ale było warto :czesc:
Panie Boże. Jest poniedziałek. Spraw, aby ten tydzień szybko minął, żebym w sobotę mógł iść na imprezę

#50 OFFLINE   D.e.v.i.l

D.e.v.i.l
  • 4 postów
  • Dołączył: 20-02-2008
  • Skąd: Zator/Oświęcim

Napisany 04 grudnia 2008 - 16:18

President

#51 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 grudnia 2008 - 18:53

wypowiedzi typu "president" ... są hmm ... od razu do odrzucenia.
Dlaczego, po co, do czego, jak i w ogole kilka słó wyjasnienia.

Widzisz .. ja poleciłem Johny II i potrzymuje to co napisalem... jednak do Omegi kupilem Unidena 78XL. W porównaniu do Johnego to jak niebo a ziemia, a jednak to nie president (choć akurat jest niedaleko).

Widzicie .. dla każdego lepsze radio będzie oznaczało co innego. Znam jednego takiego kolesia, który zachwala lafayette zeus - czy jak to tam sie pisze, a beszta Johnego wlasnie. Mozecie zapytać dlaczego... a odpowiedz jest dośc prosta. Jego auto sieje zakłuceniami tak, ze zadne radio nie daje rady, a lafayette se radzi. Nie wiem czy dlatego, ze ma dobre filtry, czy dlatego, ze ma tak rozwalony tor wejsciowy,z e nie widzi nawet zakłucen ;)

Zmierzam do tego, ze jesli ktoś cos poleca .. to powinien uzasadnić, bo nie zawsze powod polecenia bedzie odpowiadał komuś innemu.

Uniden 78XL nie bedzie odpowiadał wielu ludziom bo ... jest MEGA WIELKI, a Johny mega malutki. Uniden ma duzo pokręteł, a Johny absolutne minumum (w przyzwoitym radiu). Dla jednego liczyć sie będzie jedno, a dla kogoś innego drugie...

#52 OFFLINE   D.e.v.i.l

D.e.v.i.l
  • 4 postów
  • Dołączył: 20-02-2008
  • Skąd: Zator/Oświęcim

Napisany 05 grudnia 2008 - 18:03

president poniewaz jes tdo dobra i osobiecie mam takie c-b w moim aucie

#53 OFFLINE   bamil

bamil
  • 286 postów
  • Dołączył: 31-10-2008
  • Skąd: Szczecin

Napisany 10 grudnia 2008 - 18:44

ja mam Uniden 520 XL a do tego antena President ML-145 na magnesie i jestem z tego zestawu zadowolony

może nie jest to nie wiadomo co ale za 500 zł kupiłem zestaw nowy i z gwarancjami i zlegalnego źródła

jak dla mnie wart polecenia
najpiękniejsze i najprzyjemniejsze jest chwytanie chwil,
spoglądanie ponad głowami niezorientowanych;

#54 OFFLINE   bomerpm

bomerpm
  • 43 postów
  • Dołączył: 14-06-2007
  • Skąd: nowy tomysl
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Y22XE

Napisany 11 grudnia 2008 - 13:38

Ja osobiście polecam Uniden 68XL tu znajduje się dokładniejszy opis radia
http://www.cbradio.p...ly/uniden68.pdf
Ja do tego zestawu używam anteny missouri presidenta
:) godny polecenia zestaw ...

#55 OFFLINE   michal129

michal129
  • 28 postów
  • Dołączył: 01-12-2008
  • Skąd: Krosno

Napisany 11 grudnia 2008 - 22:55

A ja mam presidenta ml145 i radio president i jestem zadowolony mialem kobre 19... to mijalo sie z celem gruszka wielka ze mozna bylo kogos tym zabic i wogole malo kto mnie slyszal nawet na wiekszej antenie a ten zestaw jest dobry dziala bez zastrzezen uzywany kosztowal mnie 300zl calosc niewielka kasa i dobry sprzet.

#56 OFFLINE   glad

glad
  • 12 postów
  • Dołączył: 12-12-2008
  • Skąd: ZS

Napisany 13 grudnia 2008 - 11:16

Witam
Jeżeli chodzi o CB to każdy president będzie OK i United tez.
Osobiście mam Onwe MK3 i lemm at1500, styka.

Podstawa to dobrze ustawiony SWR i wystrojone radyjko z anteną + dobra masa.

Reszta będzie hulać :D 73

#57 OFFLINE   kizior11

kizior11
  • 126 postów
  • Dołączył: 30-07-2008
  • Skąd: Raszówka

Napisany 19 grudnia 2008 - 20:36

Cześć chłopaki
Czy coś słyszeliście lub czy ktoś ma CB ULTRA 3 i antenkę Hustler 100?

#58 OFFLINE   prezesss

prezesss
  • 1 576 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Warszawa-Bielany
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 grudnia 2008 - 15:02

Cześć chłopaki
Czy coś słyszeliście lub czy ktoś ma CB ULTRA 3 i antenkę Hustler 100?



Pewnie jeszcze gorszy szit od cobry, ja swojej mialem juz dosyc i zakupilem mlodszego brata herberta :p:p wilsona + densei 2002+performer 5000 i jest baja
























ale tylko przy wylaczonych zenonach :eek::eek::eek::eek:

#59 OFFLINE   bzyku_2002

bzyku_2002

    200 parę KM i ciągle mało

  • 1 525 postów
  • Dołączył: 09-09-2007
  • Skąd: Koczała ( Pomorze )
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 24 grudnia 2008 - 23:22

Chcecie mieć dobry i zarazem tani sprzęt
radio: Alan 100 koszt ok 150-200zł
antena: zwykła Lemka koszt ok 50-100 zł

żadnych dodatkowych bajerów, żadnych pierdół włączacie i działa

#60 OFFLINE   kizior11

kizior11
  • 126 postów
  • Dołączył: 30-07-2008
  • Skąd: Raszówka

Napisany 27 grudnia 2008 - 11:24

Powiem wam że ustawione, odbiera super!!! małe wymiary ,prosta obsługa żonka zadowolona bo to do jej auta .Bałem się to kupić kosztowało nic ale chyba trafiłem po prostu na dobry egzemplarz.