Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Ktore CB wybrac?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
219 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   Beny

Beny

    x30ben

  • 4 042 postów
  • Dołączył: 28-12-2006
  • Skąd: Malbork - GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 03 października 2008 - 20:24

Potrzeba mi cb, nie latam w trasach, zalezy mi tylko na tym zeby bylo tanio i nie oczekuje zasiegu 20km tak naprawde, antena na uchwycie na kalpe albo reling, zadnych magensów, szkoda lakieru... Chyba ze mysle błednie to mnie poprawcie, czasem latałem z cb zawsze pozyczonymi. Mam juz dosc tych gnojów zza krzaka...


CB: Uniden 510xl -160zl allegro
Antena: noname do 80zl sie zmiescisz chyba ze polecam moj zestaw w.w. CB + Wilson HL :wink: i ciesz ie newsami
Dodany obrazek

ZWYKŁY KLUBOWICZ

#22 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    streetfighter

  • 894 postów
  • Dołączył: 24-09-2007
  • Skąd: Kostrzyn WLKP
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 października 2008 - 20:28

Potrzeba mi cb, nie latam w trasach, zalezy mi tylko na tym zeby bylo tanio i nie oczekuje zasiegu 20km tak naprawde, antena na uchwycie na kalpe albo reling, zadnych magensów, szkoda lakieru... Chyba ze mysle błednie to mnie poprawcie, czasem latałem z cb zawsze pozyczonymi. Mam juz dosc tych gnojów zza krzaka...


Poczytaj wcześniejsze posty i będziesz wszystko wiedział :razz:

#23 OFFLINE   mastah22

mastah22
  • 552 postów
  • Dołączył: 10-04-2008
  • Skąd: Kietrz-opolskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 03 października 2008 - 21:01

czytalem, za drogo :p

#24 OFFLINE   Pylek

Pylek
  • 202 postów
  • Dołączył: 18-01-2008
  • Skąd: Szczecin

Napisany 04 października 2008 - 16:11

Zobacz Kolego te zestawy :
http://allegro.pl/it..._30s_gw_fv.html
Radyjko podstawowe funkcje dla amatora. Antena zbyt krótka ale ujdzie.

http://allegro.pl/it...45_nowe_fv.html
Radyjko podstawowe funkcje dla amatora. Antena przyzwoita.

Z tym że nie licz w tej cenie na cuda :wink:

Taniej się nie da no chyba ze używkę gdzieś uda Ci się wyrwać po kosztach.

Nie kupuj przypadkiem tego szajsu : p://allegro.pl/item446306400_radio_cb_cobra_19_antena_magnesowa_66_cm_gratis.html Bo będzie tak jak Byś kasę wywalił w błoto :wink: Lepiej przepić z Kolegami :kumple: niż kupić taki cud Chińskiej techniki.
Żołnierze nie umierają. Idą do piekła aby się przegrupować.[SIGPIC][/SIGPIC]

#25 OFFLINE   Piotr_rt8

Piotr_rt8

    Zbanowany

  • 94 postów
  • Dołączył: 06-03-2007
  • Skąd: Cz-Dziedzice

Napisany 05 października 2008 - 11:23

kolego jeśli ma być tanio i OK to doradzam ci tti 770 jest super radyjkiem
wiem bo używałem jakiś czas
tti 880 moim zdaniem jest wielkie i niepotrzebnie ma rozbudowany panel
i pojęcia nie mam jak by to można upchać w megi ( tti880 )

http://www.allegro.p...zaplniczki.html
ja do tego podszedłem tak że poczekałem dozbierałem i kupiłem to
doradzam


http://www.allegro.p..._gwarancja.html

pozdrawiam Piotrek :piwo:
$$$

#26 OFFLINE   Sebbie

Sebbie
  • 47 postów
  • Dołączył: 20-04-2008
  • Skąd: Wrocław

Napisany 05 października 2008 - 23:25

Witam.

Kolego napisz które radyjko Cię interesuje albo ile masz na zestaw $$$
na pewno coś dobierzemy :) cena będzie podobna do tych z allegro
dla znajomego z forum.

Pomyśl nad TTI 770, TTI 880, Presidentem Johhnym lub Harrym ew. U 520 - ten niestety nie ma deklaracji obecnie.
Antena spokojnie Hustler IC100 tylko uważaj bo podróbki się pojawiają.

Jesteś zainteresowany to na PW.
Master Trade - alarmy, blokady, c. zamki. CB Radia i inne zabawki :) takie hobby.

#27 OFFLINE   matekg

matekg
  • 192 postów
  • Dołączył: 22-11-2006
  • Skąd: Jaworzno

Napisany 14 października 2008 - 20:09

Witam może ktoś napisać jak się sprawuje President Walker, bo się już tyle naczytałem że nie wiem co o nim myśleć,a ten model chciałebym zakupić.

#28 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 15 października 2008 - 07:59

President Walker

#29 OFFLINE   Sebbie

Sebbie
  • 47 postów
  • Dołączył: 20-04-2008
  • Skąd: Wrocław

Napisany 15 października 2008 - 18:15

Walkery pracują bardzo dobrze natomiast jest to sporych gabarytów radio raczej nie do osobówki. Jeśli jesteś kimś więcej niż amatorem to radyjko dla Ciebie, w przeciwnym wypadku to przerost formy nad treścią. Radio pozwala bawić się pokrętełkami i ustawieniami oraz obserwować poziom mocy na wskaźniku analogowym ale podczas jazdy i tak raczej tego robił przecież nie będziesz - chyba że Ci życie nie miłe :p. Johnny II to bardzo dobre radyjko, w przystępnej cenie i sądzę że będziesz z niego bardzo zadowolony.

Szczerze mówiąc często Walkery na bazówki sprzedajemy, do aut też się zdarza ale raczej ludziom którzy bardziej lubią się pobawić niż po prostu korzystać z dobrodziejstwa jakim jest CB :D
Master Trade - alarmy, blokady, c. zamki. CB Radia i inne zabawki :) takie hobby.

#30 OFFLINE   Pylek

Pylek
  • 202 postów
  • Dołączył: 18-01-2008
  • Skąd: Szczecin

Napisany 15 października 2008 - 18:49

Jeśli jesteś kimś więcej niż amatorem to radyjko dla Ciebie, w przeciwnym wypadku to przerost formy nad treścią. Radio pozwala bawić się pokrętełkami i ustawieniami oraz obserwować poziom mocy na wskaźniku analogowym


Co Kolega rozumie za zabawę pokrętłami. Przecież te radyjko ma podstawowe funkcje potrzebne dla laika więc nie rozumiem Kolegi co miał na myśli z tymi pokrętłami :wink:
Żołnierze nie umierają. Idą do piekła aby się przegrupować.[SIGPIC][/SIGPIC]

#31 OFFLINE   Sebbie

Sebbie
  • 47 postów
  • Dołączył: 20-04-2008
  • Skąd: Wrocław

Napisany 15 października 2008 - 20:44

chcę zwrócić uwagę iż należy kupować radio z głową. Sprzęt może w znaczny sposób odwracać uwagę kierowcy, szczególnie nie wprawionemu w korzystanie z takiego radyjka. Dlatego też sugeruję Johnnego gdyżma ASC i spokojnie na automacie można jeździć. Zakup Walkera i używanie automatu uważam za nieporozumienie. Mam nadzieję, że wyraziłem się jasno. Choć jako sprzedawca oczywiście powinienem polecić Walkera za 600 niż Johnnego za 400 z wiadomych względów :)
Master Trade - alarmy, blokady, c. zamki. CB Radia i inne zabawki :) takie hobby.

#32 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 15 października 2008 - 23:09

chcę zwrócić uwagę iż należy kupować radio z głową. Sprzęt może w znaczny sposób odwracać uwagę kierowcy, szczególnie nie wprawionemu w korzystanie z takiego radyjka. Dlatego też sugeruję Johnnego gdyżma ASC i spokojnie na automacie można jeździć. Zakup Walkera i używanie automatu uważam za nieporozumienie. Mam nadzieję, że wyraziłem się jasno. Choć jako sprzedawca oczywiście powinienem polecić Walkera za 600 niż Johnnego za 400 z wiadomych względów :)

i nie można pominąć faktu że jego tak łatwo w omie nie schowasz

#33 OFFLINE   mastah22

mastah22
  • 552 postów
  • Dołączył: 10-04-2008
  • Skąd: Kietrz-opolskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 29 października 2008 - 19:08

kupilem alana 109, ze wzgledu na gabaryty, dostałęm gratis antene typu "jak mnie widac tak mnie słychac" ale jutro kumpel obiecał oddac za piwo hustlera ic100. Poki co musze sie na magnesie pomeczyc ale juz z nastepna wyplata bedzie cos montarzowego...

#34 OFFLINE   Tuptus

Tuptus

    Tomek

  • 1 341 postów
  • Dołączył: 12-08-2008
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 04 listopada 2008 - 13:43

kupilem alana 109, ze wzgledu na gabaryty, dostałęm gratis antene typu "jak mnie widac tak mnie słychac" ale jutro kumpel obiecał oddac za piwo hustlera ic100. Poki co musze sie na magnesie pomeczyc ale juz z nastepna wyplata bedzie cos montarzowego...


polecam President Alaska - naprawde dobrze słychać i dalekoooo :)

#35 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    streetfighter

  • 894 postów
  • Dołączył: 24-09-2007
  • Skąd: Kostrzyn WLKP
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 listopada 2008 - 22:31

polecam President Alaska - naprawde dobrze słychać i dalekoooo :)


ja też bo taką posiadam :mrgreen:

Tomek a Ty nie polecaj tylko zakładaj do siebie :razz:

#36 OFFLINE   ALI

ALI

    R6/2.8.1/Manual

  • 1 496 postów
  • Dołączył: 24-09-2008
  • Skąd: RACIBÓRZ
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 listopada 2008 - 00:48

ja mam tti880 i hustlera100 sprawdzony zasięg to 8km (do udowodnienia w karzdym momęcie) jak sprawdzałem na poczontku (wiadomo mania sprawdzania) to jak stałem na górce odpowiedział mi koleś z ponad 30km i mi to wystarcza. jest trochę zabawy z dościem do optymalnych ustawień ale po odpowiednim to rewelacja bo słychać wszystkich, a nie jak z ASC tylko najmocniejszych!!!

widziałem tu problemy z miejscem i demontarzem- heh ja mam radio w kieszeni za fotelem kierowcy i włancza się z zapłonem, a zmiane kanałów mam w gruszce więc niemam problemów z "wejdź dwa wyżej". demontować nie muszę bo go nie widać :razz:

#37 OFFLINE   mastah22

mastah22
  • 552 postów
  • Dołączył: 10-04-2008
  • Skąd: Kietrz-opolskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 listopada 2008 - 14:37

No tak TTi ma ten plus ze ma przelaczanie w gruszce, ale kude za to ta grucha jest ogromna... A tak z OT, to musimy sie kiedys kolego spotkac w Raciborzu kolego :)

#38 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 listopada 2008 - 16:47

No tak TTi ma ten plus ze ma przelaczanie w gruszce

nie tylko TTI i to nie jeden + tego radia

ale kude za to ta grucha jest ogromna.

lajkoniki (lafayette) równiez to mają i są do tego małe

a nie jak z ASC tylko najmocniejszych!!!

przy antenie o długości minimum 1,5 metra i jeżdżąc w mieście po godzinie jazdy z radiem wyposażonym ASC nie chciałbyś radia bez tego

#39 OFFLINE   ermi

ermi
  • 377 postów
  • Dołączył: 13-10-2008
  • Skąd: Toruń
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 listopada 2008 - 20:36

chyba nie chciałbyś raczej radia bez RF-gain....
- i tak należy patrzeć - o ile jest się w posiadaniu anteny lepszej niż hustler- sorry ale to po prostu najbardziej wciskane przez sklepy i najbardziej popularne gówno - ale jak to mówi jeden z kabaretów "ale działa" - oczywiście działa... i tyle(ja dodam mają niezłe przebicie $). Swojego czasu wciskali LEM-a blisko 2metry i GP-50 - koszmar strojenia.
z drugiej strony po co komu antena 7/8 fali wystrojona na SWR1.o odbierająca z 30km. (bo tak mam z czasów kiedy niebyło tel. komórkowych. :wink: ) i tak kręci sięRF-gain i squelch do potrzeb na trasie boASC się nie sprawdza -bo po paru godzinach w aucie zaczyna się mieć dość słów na ch. i k. i oja pier... ty parówo zaj. i oby ci ch. w d... :censored: :censored: :censored: ty jeb... kur...


brrrr.....

Obecnie nie potrzeba radia z tzw. "wysoką selektywnością" czyli hiper supermarkowegoi w ogóle o TOP parametrach, bo i tak KAŻDY gada na 19' pomomo opieprzania przez innych.
po cholerę komu inne kanały? Przydaje się radio z funkcją podsłuchu na kanale 19' (((a CB mam od bez mała 20lat. mam leg. PAR mogę udowodnić.)))
Dodam MAM i JEZDZĘ. choć kierowcą zawodowym nie jestem.

Więc kupujcie to na co Was stać i co się podoba i co pasuje bo wszystkieradia sądobre kiedynadajesię TYLKO na 1dnym, kanale. Obecnie wszystkie radia są dobre technicznie a i tak ZWSZE !!! dowiecie się co się dzieje na drodze. Bez względu na to, czy antena ma zasięg 50m czy 100km. zcy 5ccm czy 3m.

A fizyczna wielkość radia akurat znaczenie ma - w zależności od pomysłu gdzie je zakitrować w aucie i tyle. Ja planuję kupić Dżonego - bo zmieści mi się w podłokietniku. I tyle - bez filozofii. Jutro przymierzę jeszczeharrego właśnie z ASC -bezsensownym.
A president bo mniej się psuje niż inne.

#40 OFFLINE   ALI

ALI

    R6/2.8.1/Manual

  • 1 496 postów
  • Dołączył: 24-09-2008
  • Skąd: RACIBÓRZ
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 listopada 2008 - 00:12

nie mam nic przeciwko antenom presidenta bo nigdy nie testowałem, ale jak szukałem anteny montarzowej (uparłem się na waschinkton'a kto ją widział wie czemu :mrgreen: ) to byłem w dwóch sklepach zajmujących się sprzedarzą i montowaniem CB i mówili jedno i to samo że presidenty są nie dopracowane bo nie mają uszczelnionej cewki i po czasie korodują i że jeszcze nigdy nie założyli jak klient się nie uparł że chce.


musimy sie kiedys kolego spotkac w Raciborzu


możemy się kiedyś ustawić. jest tu jeszcze ktoś z okolicy? byśmy się zjechali na "wałach" :bud: albo gdzieś