Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

jak założyć hak orginalny


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
79 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   siwysarbinowo

siwysarbinowo

    Marcin

  • 1 152 postów
  • Dołączył: 06-04-2010
  • Skąd: Sarbinowo
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 08 kwietnia 2013 - 12:24

co do kluczyka do orisa to można normalnie w Bosalu kupić pod hak
Oris to Bosal podajesz numer z wkładki i masz ori kluczyk. chyba 50 zł kosztuje czy jakoś tak, dzwoniłem pytałem kiedyś jak szukałem haka do kupienia.

no właśnie, ja myślałem że kluczyk mam do kitu a tu się okazała wkładka ta okrągła taka:masakra: mam to połamane, jest jakaś możliwość żeby to dorobić czy trzeba szukać nowej końcówki haka??




Wczasy nad morzem? Zapraszam http://kaczor.afr2.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/domkikaczor


#42 OFFLINE   adipaw

adipaw

    WEBASTOi zima niestraszna

  • 662 postów
  • Dołączył: 25-06-2012
  • Skąd: WWY

Napisany 08 kwietnia 2013 - 13:24

wkładkę tak jak kluczyk można kupić dzwoń do bosala i pytaj
jak ją tam włożyli to i wyjmiesz :)

#43 OFFLINE   jantar2005

jantar2005
  • 11 postów
  • Dołączył: 31-03-2010
  • Skąd: nasz ród

Napisany 12 stycznia 2014 - 21:32

Kupiłem Omegę B 1994r kombi, do ciagnięcia przyczepy i oryginalny hak Oris. Próbowałem go założyć, ale nie znalazłem otworów na śruby w podłodze.
Czy te blachy zaznaczone na zdjeciu strzałkami mają być na podłodze bagaznika a nagwintowane tuleje trzeba przełożyć przez otwory które trzeba samemu wywiercić?

#44 OFFLINE   robert3012

robert3012
  • 2 349 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 stycznia 2014 - 21:49

Jak wejdziesz pod auto obejrzyj podłużnice po bokach kosza na koło zapasowe. Będziesz miał tam otwory właśnie do haka. Zdejmujesz tapicerkę z podłogi bagażnika i wiercisz od dołu tak żeby przeszło na wylot. Przykładasz hak do podłużnic, tuleke wkładasz w otwory (są po to żeby nie gniotły się blachy przy skręcaniu. Płaskowniki kładziesz na podłogę w bagażniku. Wszystko skręcasz i na koniec zostaje tylko podłączenie gniazda do oświetlenia.

#45 OFFLINE   jantar2005

jantar2005
  • 11 postów
  • Dołączył: 31-03-2010
  • Skąd: nasz ród

Napisany 12 stycznia 2014 - 22:00

Dzięki robert3012...

... tego mi było trzeba. Poogladałem wszystko i się poddałem, bo nie dopuszczałem do siebie myśli że może fabrycznych otworów nie być. Myślałem, że po prostu hak mam jakiś dziwny :p
Będzie trochę piep...nia się bo te blachy są na stałe znitowane z tulejami więc jak nie trafię z rozstawem tych otworów to po prostu mi to nie wejdzie na miejsce. Już czuję ile jobów bedzie, ale cóż, nie ma rady, trzeba to bedzie jakoś wywiercić i rozkalibrować.
A swoją drogą taki długi ten temat i nikt jasno nie podpowiedział jak to G...o zamontować.

#46 OFFLINE   robert3012

robert3012
  • 2 349 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 stycznia 2014 - 22:07

Ale nie ma co trafiać z otworami. Przez podłogę do bagażnika wiercisz się od spodu auta. Nie sposób spaprać roboty. Po prostu pakujesz wiertło w otwór w podłużnicy i jedziesz do góry. Trzeba tylko pilnować w miarę żeby otwory się pod kątem nie rozjechały. Ja u siebie w drugim aucie sam zakładałem hak. Cała operacja zajęła jakieś 2-2,5 godziny nie śpiesząc się za bardzo.

#47 OFFLINE   rafdert

rafdert
  • 73 postów
  • Dołączył: 26-12-2007
  • Skąd: lubartów
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 13 stycznia 2014 - 08:19

Nic nie trzeba trafiać i wierci od ddołu, w bagażniku pod tapicerka są zaznaczone miejsca do nawiercenia (ja tak miałem) kostka aby wpiąć hak jest tylnej ściance tam gdzie lewarek

#48 OFFLINE   jantar2005

jantar2005
  • 11 postów
  • Dołączył: 31-03-2010
  • Skąd: nasz ród

Napisany 13 stycznia 2014 - 13:31

O żesz... rafdert ma racje. To tak niepozornie wyglądające wgniecenia/dołki.
Jeśli się nie wie, że ich trzeba szukać to łatwo je przeoczyć. Ja zaglądałem pod tapicerkę bagażnika, ale spodziewałem się zobaczyć otwory ewentualnie zaślepione plastikowym kapturkiem.
Te wgniecenia są zamalowane lakierem i w ich poblizu jest sporo innych wgnieceń po zgrzewaniu blach. Więc przeoczyłem.
To bardzo ułatwia robotę i nie ma ryzyka że się otwory rozjadą.
Dzięki rafdert i robert3012

Ha. ha... a ja naprawdę już myślałem sprzedać ten hak albo kupić inne auto z hakiem. :jump:
Wieczorkiem wkleję fotkę podłogi z wskazaniem tych dołków.

No i po robocie... zajęło mi to ok. 4 godziny, w pojedynkę.
Tak to wygladało przed wierceniem i dalej.

Ważna UWAGA!!!

wywiercone u mnie otwory muszą być takie wielkie (25mm) ponieważ oryginalne tulejki ze śrubami mają u dołu średnicę 23mm. Ale nie wolno na dnie tych otworów (wewnątrz podłużnicy) rozwiercić oryginalnych otworów, ponieważ te szerokie tuleje muszą się tam oprzeć. Wiercimy wyłącznie w podłodze bagażnika.

#49 OFFLINE   robert3012

robert3012
  • 2 349 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 stycznia 2014 - 16:32

Wieczorkiem wkleję fotkę podłogi z wskazaniem tych dołków.

Przyda się dla potomności.
Ja wiedząc, że od spodu są otwory nawet nie szukałem od góry więc nie mogłem przeoczyć :D
No ale jak tak to jeszcze lepiej.

#50 OFFLINE   yrek28

yrek28
  • 9 postów
  • Dołączył: 01-04-2012

Napisany 04 marca 2014 - 13:44

witam
czy ktoś wie jaki typ przekaźnika idzie by działała kontrolka haka prosiłbym o symbol lub zdjęcie wiem ze nie jest to ten zielony a nigdzie na forum nie znalazłem

#51 OFFLINE   siwysarbinowo

siwysarbinowo

    Marcin

  • 1 152 postów
  • Dołączył: 06-04-2010
  • Skąd: Sarbinowo
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 04 marca 2014 - 13:50

witam
czy ktoś wie jaki typ przekaźnika idzie by działała kontrolka haka prosiłbym o symbol lub zdjęcie wiem ze nie jest to ten zielony a nigdzie na forum nie znalazłem

nie o przekaźniku, a sprawdziłeś może czy masz żarówkę w zegarach?? Często nie ma i trzeba sobie wsadzić :D




Wczasy nad morzem? Zapraszam http://kaczor.afr2.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/domkikaczor


#52 OFFLINE   yrek28

yrek28
  • 9 postów
  • Dołączył: 01-04-2012

Napisany 04 marca 2014 - 14:14

jest tam żarówka bo jeszcze nową do licznika montowałem zaraz po zamontowaniu haka

#53 OFFLINE   adipaw

adipaw

    WEBASTOi zima niestraszna

  • 662 postów
  • Dołączył: 25-06-2012
  • Skąd: WWY

Napisany 04 marca 2014 - 16:00

tak na marginesie to zakładałem hak do 3 omeg i nie było problemu wpinałem się jak zwykle w instalkę i śmiga wszystko jak należy :)

#54 OFFLINE   yrek28

yrek28
  • 9 postów
  • Dołączył: 01-04-2012

Napisany 04 marca 2014 - 17:36

no tak ja tez mam wpięte w oryginalną wiązkę haka i stop nie działał więc wyczytałem gdzie i zrobiłem zworkę ale chciałbym mieć kontrole haka to czasem przydatne
a może ktoś kto ma działającą tą kontrolkę by zrobił zdjęcie tego przekaźnika co jest nad nogami by to dużo ułatwiło ewentualne szukanie dla potomnych

#55 OFFLINE   siwysarbinowo

siwysarbinowo

    Marcin

  • 1 152 postów
  • Dołączył: 06-04-2010
  • Skąd: Sarbinowo
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 04 marca 2014 - 17:41

Powiem Ci tak... ja u siebie mam oryginalny hak Oris'a, z tego co wiem z fabryki od razu, ale u mnie się nie świeci kontrolka na desce, jak chcesz, mogę Ci zrobić foto przekaźników nad nogami, może coś wywnioskujesz.




Wczasy nad morzem? Zapraszam http://kaczor.afr2.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/domkikaczor


#56 OFFLINE   yrek28

yrek28
  • 9 postów
  • Dołączył: 01-04-2012

Napisany 04 marca 2014 - 18:02

no jak by dało rade bym był wdzięczny

#57 OFFLINE   siwysarbinowo

siwysarbinowo

    Marcin

  • 1 152 postów
  • Dołączył: 06-04-2010
  • Skąd: Sarbinowo
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 04 marca 2014 - 19:36

ja mam coś takiego. Sory za jakość ale kalkulator niedomaga...
Dodany obrazek




Wczasy nad morzem? Zapraszam http://kaczor.afr2.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/domkikaczor


#58 OFFLINE   darek2382

darek2382

    darek2382

  • 529 postów
  • Dołączył: 17-03-2008
  • Skąd: okolice Dębicy
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 04 marca 2014 - 20:24

Ja u siebie zamontowałem przekaźnik kupiony tu od kogoś z forum, który zastąpił przekaźnik od kierunkowskazów. Z tego przekaźnika wychodzą 2 kabelki na końcu których jest żaróweczka z oprawką, którą wkręciłem w zegary w kontrolkę haka :)
Żaróweczka mruga wtedy jak mam podpiętą przyczepkę i kierunkowskazy mrugają :)

#59 OFFLINE   adipaw

adipaw

    WEBASTOi zima niestraszna

  • 662 postów
  • Dołączył: 25-06-2012
  • Skąd: WWY

Napisany 04 marca 2014 - 20:33

Ja zakladalem w sobote do bratowego bfl sedana hak ze starej b. I kostki są inne więc jak zwykle wszystkie kable z kostki a stop z wiązki lampy obok kostki i smiga wszystko

#60 OFFLINE   bully

bully
  • 72 postów
  • Dołączył: 11-06-2014
  • Skąd: KD/ozimka
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 27 czerwca 2014 - 09:17

Pozwoliłem się trochę odkopać temat.
Gdzie mogę znaleźć wtyczkę do haka jeśli nie ma jej z tyłu samochodu?
U mnie tylko leci wiązka z lewego boku przez tylnie wzmocnienie i wychodzi najprawdopodobniej do pompy i pływaka po prawej stronie komory z zapasem.
A kupiłem już oryginalnego orisa.
Drugie pytanie, rozumiem że trzeba się przewiercić przez podłogę w bagażniku tylko że co potem zrobić z dywanem jeśli trzeba założyć tam jeszcze blachę od haka i wystawać będą łepki śrub?