Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Czy opłaca się kupować tanie nawigacje..??


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
47 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   szypowski1

szypowski1
  • 14 postów
  • Dołączył: 05-02-2008
  • Skąd: brzeg

Napisany 25 marca 2008 - 11:03

kolego slawekbor podeslij jakies mapki mam jakąs mio 3.2...ale chyba nie dzaiła bo nie moze znalesc sygnału z satelity nawet poza domem..... pozdrawiam

#22 OFFLINE   klonek

klonek
  • 166 postów
  • Dołączył: 25-04-2007
  • Skąd: płock

Napisany 25 marca 2008 - 11:08

a jaki jest sens jej odblokowywania
polska to jedyny kraj ktory ma kopie prezydenta i rzad sterowany radiem

#23 OFFLINE   slawekbor

slawekbor
  • 297 postów
  • Dołączył: 17-02-2008
  • Skąd: Chełm

Napisany 25 marca 2008 - 11:12

szypowski1, wejdź na stronę AKIRA i NAVI. Znajdziesz tam linki, którymi ściągniesz to co Ciebie interesuje. Jeżeli nie będzie to możliwe to zrobimy klona i pójdzie na pw.

klonek, odblokowanie dopiero pokazuje możliwości zakupionego sprzetu. :wink:



Scalilem posty, kolego uzywaj opcji Edytuj zamiast pisac jednego posta po drugim

Moja krowa nie daje mleka, ale z pod tyłka ucieka

#24 OFFLINE   klonek

klonek
  • 166 postów
  • Dołączył: 25-04-2007
  • Skąd: płock

Napisany 25 marca 2008 - 11:31

slawekbor, np jakie, co moze byc jeszcze w larku oprocz mp3, mp4, jpg
polska to jedyny kraj ktory ma kopie prezydenta i rzad sterowany radiem

#25 OFFLINE   szypowski1

szypowski1
  • 14 postów
  • Dołączył: 05-02-2008
  • Skąd: brzeg

Napisany 25 marca 2008 - 11:32

taki jest sens jej odbkolowania ze robi sie z niej komputerek ktory bardzo fajnie przyswaja inne programy.... muzyka zdiecia gry ...kalkulatory...exsel world...pdf....filmy.... mam pisac dalej co daje odblokowanie??
a jaka strone wogule ma akira bo nawet nie wiem
pozdrawiam

#26 OFFLINE   klonek

klonek
  • 166 postów
  • Dołączył: 25-04-2007
  • Skąd: płock

Napisany 25 marca 2008 - 11:35

mowisz ze nawet filmy?? a w jakim formacie??

i jak sie ma sprawa gwarancji na produkt po takim odblokowaniu
polska to jedyny kraj ktory ma kopie prezydenta i rzad sterowany radiem

#27 OFFLINE   slawekbor

slawekbor
  • 297 postów
  • Dołączył: 17-02-2008
  • Skąd: Chełm

Napisany 25 marca 2008 - 11:44

szypowski1, wpisz w wyszukiwarce forum navia lub forum akira. Zarejestruj się i jedziesz :wink:
Moja krowa nie daje mleka, ale z pod tyłka ucieka

#28 OFFLINE   szypowski1

szypowski1
  • 14 postów
  • Dołączył: 05-02-2008
  • Skąd: brzeg

Napisany 25 marca 2008 - 12:03

zainstalij sobie program TCMP...on wszystko prawie odtwarza muzyke filmy...itp

#29 OFFLINE   klonek

klonek
  • 166 postów
  • Dołączył: 25-04-2007
  • Skąd: płock

Napisany 25 marca 2008 - 12:21

cos jest nie tak chodzi mi o ten pasek startu niechce zniknac jak wezme wlacze mape to nie widze tych danych na dole predkosc dystans czas bo zaslania ten zj** start co z tym zrobic?? Dodany obrazek
polska to jedyny kraj ktory ma kopie prezydenta i rzad sterowany radiem

#30 OFFLINE   szypowski1

szypowski1
  • 14 postów
  • Dołączył: 05-02-2008
  • Skąd: brzeg

Napisany 25 marca 2008 - 12:59

ja u siebie wyłączyłem pasek...tz włączyłem ze jest caly czas ukryty i tak z niego nie korzystam wiec po co ma mi mapke szpecic....

#31 OFFLINE   kb9

kb9
  • 28 postów
  • Dołączył: 02-01-2008
  • Skąd: Lubliniec

Napisany 13 kwietnia 2008 - 17:44

jeśli chcesz kupić nawigację to polecam Garmina

przez ostatnie miesiące sprawdziłem dziesiątki nawigacji -
nie które nawet nie da się nazwać nawigacją :(
w końcu kupiłem Garmina
+ergonomia
+niezła mapa GPmapa oraz UMP-pcPL
http://www.garniak.p...wforum.php?f=15
+najlepszy wyświetlacz z przetestowanych nawigacji
+funkcjonalne dodatki - praca Mapsource /trasy,ślady,punkty/
co do oglądania filmów i używania nawigacji jako PDA
to uważam że jak coś ma być do wszystkiego to jest do niczego
/chociaż w swojej nawigacji uzywam odwatrzacza mp3 który przesyła
muzę na radio firmowe :) /

#32 OFFLINE   slawekbor

slawekbor
  • 297 postów
  • Dołączył: 17-02-2008
  • Skąd: Chełm

Napisany 13 kwietnia 2008 - 18:29

Generalnie jak napisałem w jednym z wcześniejszych postów, niemal wszystkie nawigacje w cenie do 1200 zł. mają te same wnętrze. Może je różnić jedynie system operacyjny. Niezależnie od tego, nie ma co wchodzić w koszty i lepiej jest kupić coś taniego i sprawdzonego, co może spełnić najważniejsze cele :wink: . Ważne jest to, żeby istniała możliwość odblokowania urządzenia i instalacji ma nim tego co chcemy. Ważne jest również to, żeby istniały na stronach internetu fora, które umożliwią nam zapoznanie się z możliwościami urządzenia i coś więcej....
Moja krowa nie daje mleka, ale z pod tyłka ucieka

#33 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 13 kwietnia 2008 - 19:19

panowie co powiecie na tekie cudo...

http://aukcja.onet.p...341093595#photo

słyszałem ze dobre toto... i to odblokowanie prawdziwe... :)

:)

#34 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 13 kwietnia 2008 - 19:25

ja osobiscie wzialbym cos takiego. jak tylko finanse pozwola to sobie takie kupie
http://aukcja.onet.p...?item=338873720
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#35 OFFLINE   kb9

kb9
  • 28 postów
  • Dołączył: 02-01-2008
  • Skąd: Lubliniec

Napisany 13 kwietnia 2008 - 22:15

manta ma słabiutki wyświetlacz - w słońcu nic nie widać
co do mediona to widziałem inny model też cieniuuuutki wyświetlacz

#36 OFFLINE   slawekbor

slawekbor
  • 297 postów
  • Dołączył: 17-02-2008
  • Skąd: Chełm

Napisany 14 kwietnia 2008 - 13:36

GISKARD, urządzenie, którego link umieściłeś, w tej cenie jest do przyjęcia. Niewątpliwie ma lepszy procesor od tego który jest w urządzeniu prezentowanym przez tomspeed. oba te urządzenia przy świetle dziennym, tj. gdy na urządzenie pada światło słonczne na ekran. ograniczają widoczność map. Niezależnie gdybym miał wybierać, to wybrałbym mantę. Oferuje znacznie więcej mozliwości. W nawigacji liczą się przede wszystkim komunikaty głosowe, wydawane odpowiednio wcześniej, umożliwiające wykonanie manewru np.skrętu. Osobiście mam Akirę i uważam że jest to urządzenie wystarczające. Najważniejsze co można z tym urządzeniem zrobić. Manta ma identyczne możliwości i daje możliwość wgrywania map za free. :wink:
Moja krowa nie daje mleka, ale z pod tyłka ucieka

#37 OFFLINE   wyzromek

wyzromek
  • 38 postów
  • Dołączył: 03-07-2007
  • Skąd: Knurów/Gliwice

Napisany 11 maja 2008 - 21:53

Odświeżam nieco temat, wtrącając swoje 3 grosze. Wypadła mi trasa do Krynicy Zdroj, więc był pretekst żeby kupić jakąś niedrogą navi (minister finansów czuwa nad wydatkami ;)) więc kupiłem navi Akira. Raz wkurzony tym, że na ncdc 2013 ciągle nie ma mapy Polski, dwa - chciałem się pobawić. Kupiłem w MM za 299zł + oddzielnie zasilacz sieciowy. Update do najnowszej MapaMap.
IMHO są trzy argumenty za tym szajsem (opinia na dziś). Pierwszy - można odblokować i wgrać inne mapy (może zmienie zdanie o Akirze, jeszcze nie miałem czasu odblokować) . Drugi - dla fanów mp3, filmów, itp. Trzeci - można zapodać więcej niż jeden (nie jak np. w Garminie nuvi serii 2xx, tylko jeden) punkt VIA, co dla mnie było niezwykle użyteczne. Cóź z tego, że to ustrojstwo uwielbia się wieszać w centrum miasta (może przestanie po odblokowaniu) i mapy nie widać w słoneczny dzień. Będę musiał popracować nad innym niż firmowe mocowaniem, żeby zapewnić Akirce nieco cienia :razz:
Roman

#38 OFFLINE   _Maciek_

_Maciek_
  • 465 postów
  • Dołączył: 20-11-2007
  • Skąd: Warszawa

Napisany 11 maja 2008 - 23:48

Argument o odblokowaniu jak najbardziej prawdziwy - bez problemu wgrywasz automapę i masz w pełni funkcjonalną navi.
O mp3 się nie wypowiadam, bo kto kupuje nawigacje aby słuchać empetrójek z karty pamięci czy przeglądać zdjęcia...

Pozdr.
M.

#39 OFFLINE   slawekradosz

slawekradosz
  • 89 postów
  • Dołączył: 02-06-2007

Napisany 13 maja 2008 - 00:51

A ja chciałem odradzić urządzenia nawigacyjne firmy Mio (Oczywiście chodzi o preinstalowane na nim mapy a nie same urządzenia). Chodzi mi głównie o urządzenia C250 i C720 które to otrzymałem do testów. Testowałem je w miejscach i na drogach które znam jak i również w Warszawie w której autem byłem pierwszy raz w życiu. I na przykład na ulicy Marszałkowskiej koło McDonalda kazał mi się ustawić na pasie do skrętu w lewo w ulicę świętokrzyską gdzie jest zakaz skrętu w lewo, więc musiałem wjechac w tą Świętokrzyską ale przez ulicę królewską i mazowiecką, i tutaj wyznaczenie nowej trasy poszło w miarę szybko tak, że zdążyłem przeskoczyć szybko na prawą stronę. Ponadto w Jeleniej Górze obie nawigacje wybierały trasy które każą jechać po schodach !!! albo chodnikiem na którym nie ma możliwości wogóle jazdy bo ma 1m szerokości i budynki po bokach. Ciekawie śmiesznie też zachowuje sie na rondach mówiąc "skręć w drugi skręt" (szkoda że nie "skręć drugi skręt :D) albo "trzymaj sie rawej strony" Znalazłem jeszcze kilka błędów, np. droga rozwidlająca sie na trzy drogi prosto, w prawo po łuku i całkiem w prawo. Chciałem jechać w prawo po łuku, natomiast z uporem maniaka MIO prowadziło mnie w prawo "na około" do celu niezaleznie od sposobu wyboru trasy. Generalnie nie odkryłem chyba ameryki, że w Polsce najlepsza jest automapa. Obie nawigacje nie są najtańsze, zwłaszcza model c720, nie wiem jak wygląda kwestia "odblokowania" tych urządzeń, ale wydajemi się, że zakup najtańszego palmtopa jest w obecnej sytuacji najlepszym rozwiązaniem
Opel Omega C '03 Kombi 2.2 Benzyna+LPG Landi Renzo Omegas

#40 OFFLINE   Jarqz

Jarqz
  • 1 313 postów
  • Dołączył: 16-05-2008
  • Skąd: Konin / Kamienica
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 maja 2008 - 23:30

Powiem tak. Jeżeli ktoś czuje się na siłach może jak najbardziej kupić urządzenie typu Akira, odblokować je i cieszyć się możliwością instalowania dowolnej mapy (mamy wtedy praktycznie urządzenie typu PDA). Jeżeli jednak masz "lewe ręce" do elektroniki kup coś co ma dobre mapy a nie zwracaj uwagę na bajery które i tak się nie przydadzą. Z dobrych nawigacji polecam jak kb9 Garmina. To prawda, jego wadą (w serii 200, w wyższych modelach nie) jest jeden punkt VIA, ale mapy są dokładne (GPMapa i Citynawigator) i jest dziecinnie proste w obsłudze. Urządzeń jest cała masa i łatwo jest kupić jakiś SHIT. I trzeba pamiętać, że nie wszystko co tanie jest złe ale nie wszystko co drogie jest dobre... :mrgreen: