Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Centralny zamek nagle przestał działać


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
47 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Filip24

Filip24
  • 1 postów
  • Dołączył: 05-02-2008
  • Skąd: Czarne / k Szczecinka

Napisany 05 lutego 2008 - 17:02

Witam
Mam taki problem w mojej omedze dzisiaj nagle przestał działać centralny zamek stałem pod marketem wysiadał pasażer i nagle zgasło światło wnętrza auta po dojechaniu pod dom chciałem zamknąć centralny i nie działa ani z kluczyka jak przekręcam w drzwiach ani z pilota
BARDZO PROSZĘ O POMOC od czego mam zacząć ( bezpieczniki sprawdziłem i są dobre wszystkie no nie sprawdziłem od centralnego bo nie wiem gdzie on sie znajduje)

DZIĘKUJE Z GÓRY ZA ODPOWEDZI

#2 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 lutego 2008 - 17:09

Filip24, na forum nie piszeby dużymi literami bo to oznacza krzyk, szukajka nie gryzie


http://forum.omegakl...centralny zamek

#3 OFFLINE   opel-omega

opel-omega
  • 29 postów
  • Dołączył: 25-03-2009
  • Skąd: koło

Napisany 26 marca 2009 - 18:21

witam mam taki sam problem też nagle przestał mi działac centralny i nie znam przyczyny. mógłby ktoś mi pomuc

#4 OFFLINE   preze

preze
  • 1 postów
  • Dołączył: 02-04-2009

Napisany 02 kwietnia 2009 - 21:13

witam... mam podobny problem nagle przestal dzialac centralny zamek nie dziala z pilota i z kluczyka. kiedy przekrecam kluczyk slychac jakby mial sie zamknac ale nie zamyka sie podobnie jest przy otwieraniu co moze byc przyczyna????

#5 OFFLINE   juhas11

juhas11

    willaalbatros.pl

  • 87 postów
  • Dołączył: 03-07-2007
  • Skąd: Gdańsk

Napisany 02 kwietnia 2009 - 22:02

Po pierwsze opcja szukaj

Po drugie pomUc nie mozemy, a jedynie pomóc

A czy choćby bezpieczniki zostały sprawdzone?? Czy przez przypadek nie ma też oświetlenia drzwi ??

#6 OFFLINE   lkryszak

lkryszak

    lkryszak

  • 10 postów
  • Dołączył: 02-04-2009
  • Skąd: witkowo

Napisany 03 kwietnia 2009 - 13:28

czesc sprawdz sobie cetralke od zamka mozesz sprawdzic lewe dzwi od kierowci on steruje zamkami idnymi w razie w to dzwon moze pomoge 608175906

#7 OFFLINE   opel-omega

opel-omega
  • 29 postów
  • Dołączył: 25-03-2009
  • Skąd: koło

Napisany 06 kwietnia 2009 - 15:26

ja sprawdzalem wszystko w dzwiach od kierowcy wszystko jest dobrze bezpieczniki tez wporzadku i do sterownika tez sie dostalem ale nie wiem czy to on jast popsuty bo nie wiem jak sprawdzic. Dodam ze pod nogami pasazera byla strasznie mokra ta gabka co jest pod wycieraczkami.

#8 OFFLINE   Richy

Richy
  • 10 postów
  • Dołączył: 25-02-2009
  • Skąd: okolice Kwidzynkowa

Napisany 06 kwietnia 2009 - 15:36

witam klubowiczów.mam pogobny problem w mojej omce.cnajpierwwysiadłcentralny na pilota wiec zamykałem kluczykiem jednak gdy wysiadło i zamykanie na kluczyk (działałojuz tylko otwieranie)rozebrałem plastikii dostałem sie do sterownika centralnego,odłączyłem go (aku wcześniej odłączyłem) po paru minutach podłączyłem wszystkotakjakbyłoi jużmogłem go zamknąć z kluczyka niestety zaprogramować nie udało sie :-/ przez chwile było jednak słuchać jakby rygle drgnęły ale nie zamkneły sie drzwi i lipa.jeżeliktośma jeszzce jakieś pomysły i porady tochetnie wypróbuje. o i mam pytanko jeszzce co za kostka(wymiary ok 80mm*70mm*10mm)w dzwiach od kierowcy ??do czego służy ????

#9 OFFLINE   opel-omega

opel-omega
  • 29 postów
  • Dołączył: 25-03-2009
  • Skąd: koło

Napisany 06 kwietnia 2009 - 15:42

moze od lusterek ta wtyczka? dzialaja ci lusterka?

#10 OFFLINE   Richy

Richy
  • 10 postów
  • Dołączył: 25-02-2009
  • Skąd: okolice Kwidzynkowa

Napisany 06 kwietnia 2009 - 15:46

lusterka działaja.

#11 OFFLINE   przemeks

przemeks
  • 3 postów
  • Dołączył: 09-04-2009

Napisany 09 kwietnia 2009 - 19:49

Cześć , spróbujcie zaprogramować pilota od nowa może coś pomoże tj.
1. wsiąść do auta i zamknąć się od środka.
2. odłączyć kluczyk od pilota.
3. kluczyk włożyć do stacyjki i przekręcić do zapłonu .
4. pilotem dotknąć do wstecznego lusterka i otworzyć auto .
po tych czynnościach pilot i reszta jest zaprogramowany,mi to pomogło
Prosze spróbować ,narka

#12 OFFLINE   Richy

Richy
  • 10 postów
  • Dołączył: 25-02-2009
  • Skąd: okolice Kwidzynkowa

Napisany 11 kwietnia 2009 - 19:52

witam.dzięki za rade:-)ale juz doszłem cudem dlaczego nie mogłem zaprogramować pilota,problem był związany z radiem a konkretnie z przewodem -pamieci radia.oryginalnie jest podłączony do stacyjki a do niego był podczepiony jeszcze jeden nieoryginalny tak zeby radio grało po wyjęciu kluczyka ze stacyjki.odciąłem ten oryginalny przewód i zostawiłem ten drugi gdzie napięcie jest cały czas nawet po wyjęciu kluczyków ze stacyjki:-) (coś musiało robić spinola ze wysiadł c.z)po tym zabiegu pilota zaprogramowałem bez problemu:-)i teraz działa

#13 OFFLINE   dudeek

dudeek
  • 1 postów
  • Dołączył: 31-10-2008
  • Skąd: Poznań

Napisany 26 lipca 2009 - 20:44

Witam.
Dopisuję się do forum ponieważ w dniu wczorajszym pojawił się w mojej Kruszynce problem jak w temacie.... Centralny zamek nagle przestał działać :( Nie działa z pilota, ani z kluczyka. Co dziwne kiedy chcę zamkną z pilota światła migają, przy drugim naciśnięciu alarm uzbraja się ale rygle ani drgną. Nie mam pojęcia co może być problemem... pilot komunikuje się z autkiem; sprawdzałem bezpiecznik odpowiedzialny za centralny zamek, jest ok; pilot jest oryginalny radiowy. Jakiś czas temu padł mi rygiel w tylnych lewych drzwiach, przestało też działać opuszczanie szyby, zkładam że wiązka przy drzwiach się złamała. Zastanawiam się czy tam nie powstała jakaś zwara. W międzyczsie zrobiłem jeszcze jeden test, sprawdziłem jak działa domykanie z pilota. Opuszczam szybki, otwieram szyber no i pilot w rękę. Klikam zamykanie, światełka migąją - rygle nic....., klikam jeszcze raz - alarm się uzbraja no i przytrzymuję kliknięcie, szyber się zamyka, szybki stoją w miejscu. Wcześniej wszystko działało.
Ma ktoś pomysł co może być przyczyną awarii? Proszę o pomoc...

#14 OFFLINE   gzul

gzul

    gzul

  • 77 postów
  • Dołączył: 27-10-2008
  • Skąd: z PISZA
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 28 lipca 2009 - 12:27

Witam wszystkich i mam taki problem co {dudeek
może ktoś pomóc jutro wybieram się do warszawki a tu omega nie sprawna Proszę o pomoc z góry dzięki pozdrawiam gzul

#15 OFFLINE   Fishbin

Fishbin
  • 25 postów
  • Dołączył: 13-08-2009
  • Skąd: kalisz

Napisany 13 października 2009 - 18:00

może i ja się podłączę podobny problem
centralny padł zupełnie (kluczyk i pilot) ,oświetlenie drzwi działa ,bezpieczniki ok
pewnie centralka tylko jak sprawdzić czy aby na pewno?

#16 OFFLINE   Lukasboss

Lukasboss

    VW Jetta 1.4 TSI

  • 1 657 postów
  • Dołączył: 24-07-2007
  • Skąd: Słupsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 14 stycznia 2010 - 17:06

Przez te mrozy co chwile albo pada mi zamek w klapie bagaznika albo jak teraz w drzwiach kierowcy. Zamyka z pilota 3 drzwi tak samo z kluczyka. Tych od kierowcy nijak nie da sie zablokowac. Na dworze jest -10 i moze to dlatego. Musze poczekac az pogoda bedzie lagodniejsza dla auta tylko pytanie jak mam zablokowac drzwi kierowcy ? Jest jakis sposb ? Silnik od centralnego w tych drzwiach ani drgnie (kiedys przy -20 mialem podobnie pozniej bylo ok). Czy na sile kluczykiem da sie zamknac ? Boje sie ze polamie go w pol...

#17 OFFLINE   axk

axk

    Wolność Rządzi :)

  • 262 postów
  • Dołączył: 11-01-2010
  • Skąd: Kraków

Napisany 14 stycznia 2010 - 17:37

A ja miałem tak , przymarzają zamki i otworzę drzwi ,ale nie mogę zamknąć -tzn, zamek nie reaguje,walne drzwiami a te się odbijają,u mnie zamknę zamykając ręcznie dżinksa górnego i domykam drzwi, minus taki że ich nie otworze dopóki nie zrobi się cieplej :p

Ale sposób znalazłem rozebrałem tapicere i przeleciałem zamki (cały mechanizm) wd-40 (ponoć utlenia wodę),
w każdym bądź razie pomogło.

#18 OFFLINE   bandix

bandix
  • 9 postów
  • Dołączył: 06-10-2009
  • Skąd: Kętrzyn

Napisany 16 stycznia 2010 - 11:45

Witam ostatnio zmienilem radio samochodowe i pokazal sie problem mianowicie z pilota od centralnego zamka drzwi otworze ale ich nie zamkne pilotem, kluczykiem normalnie otiweram i zamykam .Dzieje sie to czasami poniewaz zanim samochod odpale to pilot mi dziala w dwie strony .kiedy silnik włacze, pilotem jedynie drzwi moge otworzyc ma ktos jakies propozycje na rozwiazenie tego problemu ? dodam jeszcze ze kiedy wyciagne kluczyk ze stacyjki radia nie moge właczyc czy to mozliwe jest zle podlaczneie radia?

#19 OFFLINE   bandix

bandix
  • 9 postów
  • Dołączył: 06-10-2009
  • Skąd: Kętrzyn

Napisany 18 stycznia 2010 - 22:09

Problem naprawiony radyjko źle było podłaczone teraz wszystko śmiga elegancko pozdrowionka

#20 OFFLINE   __Robert__

__Robert__
  • 2 331 postów
  • Dołączył: 20-11-2006
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 stycznia 2010 - 08:53

U mnie z pilota Zamykają sie 3 drzwi, od kierowcy niestety nie działają i muszę je zamykać i otwierać przez tylne drzwi, co może być nie halo? Dodam że stało to sie nagle, rano jak chciałem jechac do pracy, temperatura była -15, czy to możliwe żeby padł siłownik, z klucza tez nie działa. Jak siedze w samochodzi i zamykam ryglem to wszystkie dzrwi sie zamykają.