Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Forum umiera


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
22 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   ZIEMBA

ZIEMBA
  • 471 postów
  • Dołączył: 31-12-2007
  • Skąd: łódzkie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 20 stycznia 2019 - 08:29

Co sie dzieje z forum? Sprzedalem swoja ostatnia omesie kilka lat temu i tu nie zagladalem. Wczoraj wszedlem bo znowu zatesknilem i postanowilem kupic bfl a tu cisza. Ogloszenie o kupnie juz dzien czasu czeka na akceptacje przez moda. Czyli zaden mderator tu przez dzien czasu nie zajrzal? No bez jaj. Kiedys forum codziennie tetnilo zyciem. Pamietam takich ludzi jak Beast( o omegach wiedzial wszystko) Piterek?( administrator, mial chyba omege A) Lord Craven,Cita(chyba tez administracja) Maro, Giskard,gosc co chandlowal czesciami Roozga? czy jakos tak i wielu innych. Co sie z nimi stalo, wszyscy odeszli? Doszlo do jakiegos rozlamu na forum? A moze zmiana pokoleniowa? Starsi z moich czasow zalozyli rodziny, sprzedali omesie i odeszli??? Wchodzilem tu codziennie i codziennie bylo dziesiatki nowych nieprzeczytanych postow, tematow.... A moze omega stala sie tak bezwartosciowym samochodem ze wszyscy juz je wyprzedaja? Ja pamietam za swoja pierwsza z 96r zaplacilem 11,5000zl. I dzieki chlopakom ktorych wyzej wymienilem dowiedzialem sie o niej wszystkiego. Zrobilem zamykanie szyb z pilota, wymienilem nagrzewnice, dolozylem fotele skorzane itp.To byly piekne czasy....

Edytowany przez ZIEMBA, 20 stycznia 2019 - 08:39.




#2 OFFLINE   Marcin1989sc

Marcin1989sc
  • 1 240 postów
  • Dołączył: 08-05-2014
  • Skąd: Sosnowiec
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 20 stycznia 2019 - 12:47

Niestety ale chyba forum powoli umiera, do rozłamu też doszło, większość ludzi się tam przeniosła i dba o omegi.. więc omega nie wyginela

#3 OFFLINE   ZIEMBA

ZIEMBA
  • 471 postów
  • Dołączył: 31-12-2007
  • Skąd: łódzkie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 20 stycznia 2019 - 16:36

Niestety ale chyba forum powoli umiera, do rozłamu też doszło, większość ludzi się tam przeniosła i dba o omegi.. więc omega nie wyginela

Tam to znaczy gdzie? Jakies inne forum? To co sie stalo, byla jakas awantura? Co roku byly zloty a widze ze w 2018 juz nic nie bylo.

#4 OFFLINE   NerwuS13

NerwuS13
  • 214 postów
  • Dołączył: 03-05-2016
  • Skąd: CSW
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 20 stycznia 2019 - 18:17

Forum nie umiera, już dawno umarło. Największy ruch robią tu boty reklamowe. 

 

Oczywiście, że jest drugie forum które funkcjonuje i ma się dobrze ;) http://forum.omegaelite.pl/



#5 OFFLINE   ZIEMBA

ZIEMBA
  • 471 postów
  • Dołączył: 31-12-2007
  • Skąd: łódzkie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 20 stycznia 2019 - 18:54

A czy ktorys z wymienionych przezemnie uzytkownikow jeszcze sie udziela? Tutaj lub tam? Zajrzalem do podanego linka ale do tego forum mam duzy sentyment. Tam tez widze sami nowi. Tutaj jest kopalnia wiedzy i myzle, ze nie ma tu problemu na ktory nie znajdzie sie odpowiedzi. Sprobuje odezwac sie do starych i dowiedziec co sie stalo.
Kurna, nie wiem co jest ale nie ma wogole postow tych uzytkownikow co wymienilem. Co tu sie stalo Panowie?.Jest jakis moderator? Moj temat wisi juz drugi dzien do akceptacji przez moda

#6 OFFLINE   Marcin1989sc

Marcin1989sc
  • 1 240 postów
  • Dołączył: 08-05-2014
  • Skąd: Sosnowiec
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 20 stycznia 2019 - 19:44

Szczerze to nie wiem co się dzieje z resztą, kojarzę każdego którego wymieniłeś (Ale nie znam ich na zywo) i długo ich nie widziałem na forum, co się z nimi dzieje też nie wiem. Maro strzelił fochem, digi ma audi i też się wypiął na forum.. ostatnio beast wrzucił tu na forum w dziale sprzedam urządzenia diagnostyczne i tyle co widziałem. Chyba Z50 też ostatnio coś pisał tutaj i A10. A tak to cisza. Awantura była kilka lat temu i większość poszła na to drugie forum.. Niestety..

#7 OFFLINE   ZIEMBA

ZIEMBA
  • 471 postów
  • Dołączył: 31-12-2007
  • Skąd: łódzkie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 20 stycznia 2019 - 20:01

Szkoda. Bo bylo to najlepsze forum ze wszystkich na jakich jestem.

#8 OFFLINE   Marcin1989sc

Marcin1989sc
  • 1 240 postów
  • Dołączył: 08-05-2014
  • Skąd: Sosnowiec
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 20 stycznia 2019 - 21:41

Na drugim forum też jest fajnie ;)

#9 OFFLINE   vertix

vertix
  • 822 postów
  • Dołączył: 11-12-2010
  • Skąd: Pyrzyce
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 stycznia 2019 - 18:19

Co sie z nimi stalo, wszyscy odeszli? Doszlo do jakiegos rozlamu na forum? A moze zmiana pokoleniowa?

 

Owszem zmiana pokoleniowa , ale modeli użytkowanych samochodów. Ludzie poprzesiadali się na nowsze(niekoniecznie lepsze) auta i dali sobie spokój z forum.

Jedyną pewna informacją jaką posiadam jest o Beast. Parę lat temu pisał na forum ,że przerzuca się na nowsze modele , bo na sprowadzaniu omegi/częściach już nie zarabia.

Wtedy przechodził na vectry c , więc dzisiaj już pewnie robi w insigniach.

 I tyle... jakby nie patrzył premiera omegi B była 25 lat temu...

Czasem człowiek się zastanawia czy by jeszcze jakiejś nie kupić , ale bardziej teraz choruję na chryslera 300 c



#10 OFFLINE   British

British

    Ignorantia legis non excusat

  • 3 622 postów
  • Dołączył: 20-08-2006
  • Skąd: Lędziny
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 stycznia 2019 - 19:49

Niestety, ale ruch na forum zrobił się znikomy. Wiele osób sprzedało omegi i przestało tutaj zaglądać, inni po awanturze i obrazie założyli swoje własne "konkurencyjne" forum. Nie mniej jednak walczymy jeszcze by ożywić to co pozostało i tchnąć życie w nasze ukochane OKP. Także nie załamujcie się i bądźcie cierpliwi a zmiany nadejdą niebawem, oby na lepsze.


Kiss French. Wear Italian. Drive German.


Spalanie szkodnika
icon1.png


#11 OFFLINE   vertix

vertix
  • 822 postów
  • Dołączył: 11-12-2010
  • Skąd: Pyrzyce
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 stycznia 2019 - 07:23

inni po awanturze i obrazie założyli swoje własne "konkurencyjne" forum.

 

Była jakaś awantura??  Chyba o emotikony....



#12 OFFLINE   ZIEMBA

ZIEMBA
  • 471 postów
  • Dołączył: 31-12-2007
  • Skąd: łódzkie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 22 stycznia 2019 - 09:39

Heh,no mnie wlasnie naszla ochota na zakup jakiejs bfl V6 ale wybor bardzo slaby. Zawsze ofert silnikowych 3.0/3,2 bylo malo, ale teraz praktycznie ich nie ma wogole w ogloszeniach. Prawda jest taka, ze kiedys omega miala jeszcze jakas wartosc. Ja za swoja pierwsza z 96r dalem ponad 10k i dlugo musialem na nia zbierac. A teraz takiego przedlifta kupi sie za wyplate albo i mniej. Co prawda stan moze byc rozny ale cena jest smieszna. Malo uzytkownikow to i maly ruch na forum.

#13 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 stycznia 2019 - 01:47

W sumie to odkąd pamiętam to rozłamy były co najmniej dwa... W międzyczasie kilka zmian "technicznych" na forum które też zrobiły trochę złego. Opla nie mam już prawie 7 lat i zaglądam tu sporadycznie bo w sumie to nie za bardzo jest z kim tu rozmawiać jak nikogo praktycznie nie ma. A pisanie w kółko tego samego bo ktoś ma lenia i nie chce mu się poszukać też już mnie nie bawi...

Prawda jest taka że OKP praktycznie umierało już jakiś czas temu a teraz żyje tylko dzięki sprzętowi do podtrzymywania życia.

Czemu stało się tak a nie inaczej to użytkownicy którzy są tu od lat powinni się domyślać... 



#14 OFFLINE   Rafke

Rafke

    Pastor & szperacz fantów

  • 2 588 postów
  • Dołączył: 05-05-2010
  • Skąd: Gdynia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 25 stycznia 2019 - 16:22

Padlo w 2017.
British nikt sie nie obraził. Wszyscy sie zawiedli i poszli na normalny grunt taka jest różnica ;-)
Zreanimować mieliście kilka prób i niestety to nie przeszło. Za mocno wtedy to poszlo w zła niepotrzebna strone.

Generalnie Elita jest otwarta dla każdej osoby i mile przywitamy każda osobę nawet ze starej gwardii okapu.
Tak wiec zapraszamy do nas gdzie jest ruch sa ludzie i dalej kwitnie pasja do omeg :)
Wystarczą dobre checi i wszystko bedzie dobrze
.
Pozdro

#15 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 27 stycznia 2019 - 09:56

Nic dodać nic ująć :smiley_emoticons_kings_aufsmaul



#16 OFFLINE   zico

zico

    :)

  • 377 postów
  • Dołączył: 22-07-2010
  • Skąd: Poznań/Zielona Góra
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 31 stycznia 2019 - 16:33

W zeszłym roku moja poszła na złom, zaglądam tu czasem z sentymentu 😉

#17 OFFLINE   mrogal

mrogal

    ex PREZES SyBy

  • 1 419 postów
  • Dołączył: 31-03-2009
  • Skąd: Pasłęk
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 06 lutego 2019 - 21:48

to nie jest problem tylko tego forum, zwróćcie uwagę co się dzieje na fanpagach i grupach zamkniętych na Messangerze

przerabiam na jednym forum BMW powolną agonię, kilka postów :/ na tydzień to max, czasem jeden w miesiącu 

z ludźmi, jeśli ktoś potrafi rozmawiać i się nie "fochać" zawsze można utrzymać kontakt  :p , po prostu szybciej na Messa się znajdzie odpowiedź, niż na forum, takie czasy  :D

mam po omedze kolejne BMW, więc tu na OKP szukam sentymentu, wspomnień a nie raczej informacji  ;)

aczkolwiek jak już stwierdzono na początku - OKP to kopalnia wiedzy, i nie tylko o Omedze, korzystam często z wiedzy w tematach o oleju, oponach, hamulcach tu wiedza nie czyni różnic co do marki pojazdu :D

Marku, czekam z ciekawością na nowości na forum (lekki lifting)?

pozdrawiam "starych" bywalców OKP jak i nowych :D



#18 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 lutego 2019 - 23:46

Mr, bo ludzie są coraz bardziej leniwi... Zamiast samemu poszukać odpowiedzi to wolą zadać pytanie i jakiś frajer zaraz im napisze to co jest już napisane milion razy.

Podobna sytuacja z lenistwem jest na forum MB na którym aktualnie się udzielam - tak samo jest wałkowane milion razy to samo a niektórzy nawet nie potrafią podać VINu w profilu i się dziwią że chamy nie chcą pomagać (a nie bardzo wiem jak pomóc jak nie mam pojęcia jakie auto w ogóle naprawiam bo szklaną kule oddałem na serwis i zaginęła w akcji). Fejsbuki, grupy i inne bzdety nauczyły ludzi że samemu nic nie trzeba zrobić poza zadaniem pytania. A niektóre fora są w ogóle fajne cool i och i ach bo jak jakiś baran nie umiał poszukać czegoś w instrukcji obsługi i przeczytać a tam jak trafił to mu to przepisali po raz milion pięćsetny i jeszcze przytulili i podali gorące kakao na uspokojenie...



#19 OFFLINE   Adam10

Adam10

    Everybody lies

  • 7 760 postów
  • Dołączył: 15-09-2009
  • Skąd: Gdańsk, Kiełpino Górne
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 12 lutego 2019 - 14:09

Zgadza się, fb też zrobił swoje, bo nie trzeba szukać tylko bach i po raz pierdylionowy to samo pytanie. Na forum zmuszają do szukania, do myślenia, a ludzie są teraz wygodni.

 

Niebawem nadejdzie próba ratowania OKP. W trakcie realizacji jest kilka działań i mam nadzieję że niebawem będą efekty.

 

Pozdrawiam



#20 OFFLINE   Pabloo

Pabloo
  • 388 postów
  • Dołączył: 29-09-2008
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 20 lutego 2019 - 23:06

Niebawem nadejdzie próba ratowania OKP. W trakcie realizacji jest kilka działań i mam nadzieję że niebawem będą efekty.

Pozdrawiam


Trzymam kciuki. Od przeszło 10 lat tu jestem i wielokrotnie uzyskałem bezcenną pomoc. Szkoda by było zaprzepaścić cały dorobek Użytkowników... A Omegi póki co nie sprzedaję. :)