Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Grzane kanapy tył omega bfl


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
11 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   korzen

korzen
  • 50 postów
  • Dołączył: 07-05-2018
  • Skąd: Gorzów Wlkp
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 18 listopada 2018 - 20:01

Witam forumowiczów. Jak w temacie. Chciałem się zapytać użytkowników omeg którzy szczęśliwie posiadają grzana kanapę z tylu. Jak mocno wam grzeje, nie ma tam regulacji stopniowej wiec jest tylko możliwość uniwersalna, wątpię czy moje działają ale to dziwne, gdyż wszystkie bezpieczniki, przełączniki, kable z samochodu, kable od siedziska, od oparć, sprawdzałem w obiegu zamkniętym i przepływ jest. Wiec może mój tyłek jest zbyt wygodny i czeka na ciepło rzędu 3 stopni odczuwalnych w omedze bfl na przodzie ? Proszę o jakieś opinie, ewentualne sugestie. Z góry dziękuje





#2 OFFLINE   adiwoj24

adiwoj24

    Zachodzi przy skręcie

  • 341 postów
  • Dołączył: 26-12-2010
  • Skąd: Mońki
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 19 listopada 2018 - 00:23

Tylna kanapa gdy ma poprawnie działające ogrzewanie po jego włączeniu od razu nie poczujesz natychmiastowego ciepła tylko powoli narastające.Po kilku minutach nawet nie trzeba siadać żeby poczuć ciepło tylko wystarczy ze dłonią przejedziemy po siedzisku czy oparciu i będzie to czuć.Gdy juz siedzimy i czekamy na ciepło to ono da o sobie znać i zrobi się naprawdę przyjemnie dla ciała.Wiadomo czym mamy więcej na sobie warstw ubrań tym później ciepło dotrze do ciała

#3 OFFLINE   korzen

korzen
  • 50 postów
  • Dołączył: 07-05-2018
  • Skąd: Gorzów Wlkp
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 20 listopada 2018 - 21:49

To mi coś nie styka, nie wiem co jest grane. Dokupiłem kanape grzaną, ale mam wszystkie przekaźniki, sprawdzałem napiecie na poszczególnych elementach (kanapa, ledzwia, kabel łączący,) i wszystko jest okej. bezpiecznik też jest, inaczej by nie zapalały się światełka od przycisków. Może coś w przekaźnikach? Ręce mi opadają



#4 OFFLINE   adiwoj24

adiwoj24

    Zachodzi przy skręcie

  • 341 postów
  • Dołączył: 26-12-2010
  • Skąd: Mońki
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 20 listopada 2018 - 22:48

Poszczególne elementy składowe jak oparcia i siedzisko ja sprawdzałem każde osobno na obwodowość czy jest zamknięty obwód.W kanapie jak dobrze pamietam to na wyjsciu na oparcie trzeba bylo polaczyc dwa piny z soba żeby zamknąć obwod.Miałem w jednym oparciu przerwę która od razu odkryłem na starcie multimetrem.Zrobiłem usterke i działa wszystko jak należy.A jeśli chodzi o podświetlenie przycisków przy włączaniu to czy wszystko będzie sprawne czy nie sprawne będzie podswietlalo

#5 OFFLINE   korzen

korzen
  • 50 postów
  • Dołączył: 07-05-2018
  • Skąd: Gorzów Wlkp
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 20 listopada 2018 - 23:03

Czyli jeśli jeden element, np. Oparcie jest przerwana mata, to całość nie będzie grzało ? a jak zobaczyć gdzie jest przerwane? przecież musiał bym pruć całe siedziska a to sie nie opłaca :/



#6 OFFLINE   adiwoj24

adiwoj24

    Zachodzi przy skręcie

  • 341 postów
  • Dołączył: 26-12-2010
  • Skąd: Mońki
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 21 listopada 2018 - 12:24

Jak pamiętam to musi być zamknięty obwód np lewa strona siedzisko z oparciem żeby jedno i drugie grzalo.Żeby dostać się do maty to trzeba zdejmować wierzch..niestety

#7 OFFLINE   korzen

korzen
  • 50 postów
  • Dołączył: 07-05-2018
  • Skąd: Gorzów Wlkp
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 21 listopada 2018 - 12:34

Myślisz że to maty czy może te przekaźniki ? bo mi nie grzeje cała tylna kanapa i 2 oparcia


Edytowany przez korzen, 21 listopada 2018 - 12:40.


#8 OFFLINE   adiwoj24

adiwoj24

    Zachodzi przy skręcie

  • 341 postów
  • Dołączył: 26-12-2010
  • Skąd: Mońki
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 21 listopada 2018 - 21:51

Sprawdź na początku dobrze obwodowość siedziska i oparć oraz takze czy całkowicie odlaczonej kanapie i oparciach wychodzi prąd od przekaźników

#9 OFFLINE   korzen

korzen
  • 50 postów
  • Dołączył: 07-05-2018
  • Skąd: Gorzów Wlkp
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 23 listopada 2018 - 17:23

A samemu albo może wykwalifikowany elektryk będzie w stanie naprawić zepsuty przekaźnik, czy raczej nie ?



#10 OFFLINE   korzen

korzen
  • 50 postów
  • Dołączył: 07-05-2018
  • Skąd: Gorzów Wlkp
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 26 listopada 2018 - 15:47

I czy sama kanapa z B będzie pasować do bfl, chodzi mi o same siedzisko 



#11 OFFLINE   tomeczekg

tomeczekg
  • 199 postów
  • Dołączył: 11-01-2012
  • Skąd: Opatów

Napisany 28 listopada 2018 - 21:42

Witam A u mnie nie grzeje wcale nic po prawej stronie, po lewej dobrze daje kierowcy i za nim z tyłu też grzeje. Co może być bo chyba nie maty które są rzadko używane po prawej stronie



#12 OFFLINE   korzen

korzen
  • 50 postów
  • Dołączył: 07-05-2018
  • Skąd: Gorzów Wlkp
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 01 grudnia 2018 - 12:23

Myślę że maty, użyj miernika i sprawdz napięcie na wszystkich kablach. Maty mimo że rzadko używane, to wystarczy że ktoś kolanem mocniej przyciśnie i może się mata przerwać