Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Podświetlenie Panelu Nawiewu

elektryka oświetlenie podświetlenie nawiew licznik omega

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Thomas Grand

Thomas Grand
  • 5 postów
  • Dołączył: 05-09-2011
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0i 8v 20SE

Napisany 20 stycznia 2017 - 22:33

Witam serdecznie. Od dziś jestem szczęśliwym posiadaczem omegi b z 1997r w wersji sedan 2.0 8v

Sprawa wygląda następująco... Chciałbym wymienić żarówki od podświetlenia sterowania nawiewem ponieważ tam się nic nie świeci. (Popielniczka i zapaliczka świecą się)

Teraz pytanie brzmi jakie żarówki tam muszę zastosować oraz jak wgl ten panel rozebrać ?

Przepalona jest także żarówka w liczniku po lewej stronie tam gdzie pokazuje temperaturę jaki tam typ żarówek siedzi ? :)

 





#2 OFFLINE   B0Cygano

B0Cygano
  • 403 postów
  • Dołączył: 12-11-2016
  • Skąd: BSK
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 21 stycznia 2017 - 11:19

Witaj chodzi Ci o podświetlenie klimatronika lub pokręteł w zależności od wersji czy o pokrętła przy kratkach wylotu powietrza w desce rozdzielczej ?

Edytowany przez B0Cygano, 21 stycznia 2017 - 11:23.


#3 OFFLINE   Thomas Grand

Thomas Grand
  • 5 postów
  • Dołączył: 05-09-2011
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0i 8v 20SE

Napisany 21 stycznia 2017 - 22:08

Witaj chodzi Ci o podświetlenie klimatronika lub pokręteł w zależności od wersji czy o pokrętła przy kratkach wylotu powietrza w desce rozdzielczej ?

 Hej, tak chodzi mi o te żarówki przy pokrętłach, nie świeciły się bo druciki były powyginane, jednakże zastanawia mnie co to za typ żarówek ?

Bo w przełączniku od świateł także mi się przepaliła żaróweczka i chyba jest taka sama ;)



#4 OFFLINE   B0Cygano

B0Cygano
  • 403 postów
  • Dołączył: 12-11-2016
  • Skąd: BSK
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 21 stycznia 2017 - 22:37

przy pokrętłach


Zauważ, że pisałem o dwóch rodzajach pokręteł, to od regulacji temperatury i do zamykania wlotu powietrza, co do pierwszych Ci nie powiem, bo nie mam ale przy tych drugich wymieniałem żaróweczki i idą tam zwykłe żarówki 1,2W, coś takiego http://image.ceneo.p...w2x4-6d-12v.jpg, ja wyjąłem jedną starą i w sklepie mi dobrali.

Bo w przełączniku od świateł także mi się przepaliła żaróweczka i chyba jest taka sama ;)


A może podpowiesz jak w tym przełączniku realizowane jest podświetlenie włączników świateł przeciwmgłowych oraz regulacji natężenia podświetlenia zegarów ? :D

#5 OFFLINE   Thomas Grand

Thomas Grand
  • 5 postów
  • Dołączył: 05-09-2011
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0i 8v 20SE

Napisany 21 stycznia 2017 - 23:45


Zauważ, że pisałem o dwóch rodzajach pokręteł, to od regulacji temperatury i do zamykania wlotu powietrza, co do pierwszych Ci nie powiem, bo nie mam ale przy tych drugich wymieniałem żaróweczki i idą tam zwykłe żarówki 1,2W, coś takiego http://image.ceneo.p...w2x4-6d-12v.jpg, ja wyjąłem jedną starą i w sklepie mi dobrali.
 

 



A może podpowiesz jak w tym przełączniku realizowane jest podświetlenie włączników świateł przeciwmgłowych oraz regulacji natężenia podświetlenia zegarów ? :D

 

Jest tam centralnie taka sama żarówka jak w regulacji nawiewu T05 jak się okazało :) 



#6 OFFLINE   B0Cygano

B0Cygano
  • 403 postów
  • Dołączył: 12-11-2016
  • Skąd: BSK
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 22 stycznia 2017 - 00:04

Jest tam centralnie taka sama żarówka jak w regulacji nawiewu T05 jak się okazało :)

 

Tyle, że góra pokrętła mi się podświetla, znaczy sybol wyłączonych świateł, pozycyjnych i mijania i ta kreska na pokrętle włącznika, brak podświetlenia mam w 2 włącznikach świateł przeciwmgielnych oraz regulacji natężenia podświetlenia konsoli, czytałem, że jest tam więcej żarówek/diod.



#7 OFFLINE   Thomas Grand

Thomas Grand
  • 5 postów
  • Dołączył: 05-09-2011
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0i 8v 20SE

Napisany 24 stycznia 2017 - 19:36

Tyle, że góra pokrętła mi się podświetla, znaczy sybol wyłączonych świateł, pozycyjnych i mijania i ta kreska na pokrętle włącznika, brak podświetlenia mam w 2 włącznikach świateł przeciwmgielnych oraz regulacji natężenia podświetlenia konsoli, czytałem, że jest tam więcej żarówek/diod.

Tam są także żarówki T05 



#8 OFFLINE   B0Cygano

B0Cygano
  • 403 postów
  • Dołączył: 12-11-2016
  • Skąd: BSK
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 27 stycznia 2017 - 11:50

@Thomas Grand

Nie prawda http://forum.omegakl...92#entry1219537





Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: elektryka, oświetlenie, podświetlenie, nawiew, licznik, omega