Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

instalacja LPG rozjeżdża mapę wtryskową benzyny....


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   padre89

padre89
  • 17 postów
  • Dołączył: 24-08-2015
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 03 stycznia 2016 - 23:33

Witam wszystkich, szukałem na forum ale nie znalazłem podobnego tematu dotyczącego mojego problemu więc dodaje nowy.

Mam taki problem  w mojej omce (2.2. z 2001 roku + LPG LandiRenzo IGS) że gaz jakimś sposobem rozstraja mape wtrysków benzyny .

Na gazie pracuje pięknie , problem zaczyna się jak mam go odpalić zwłaszcza jak jest zimny silnik. Odpala czasem za 2-3 razem i strasznie nie równo pracuje, jak nie poczekam około 5 minut i dam gazu to obroty zamiast rosnąć to spadają dodatkowo czasem zgaśnie po pierwszym odpaleniu. Jak się tylko przełączy na gaz jest idealnie. Jak się zresetuje mape wtryskową benzyny to silnik znowu pracuje super na benzynie  i odpala od strzału . Po ostatnim resecie map byłem znowu ustawić LPG i przez jakiś tydzień jeżdził ładnie ale po tygodniu z każdym dniem coraz większe problemy z odpaleniem na zimnym i nie równą praca na benzynie. Kilka tygodni temu znowu zresetowałem mapy i jak na tą chwile ciągle jeżdze na benzynie ale przynajmniej nie mam problemów z odpalaniem... ehh. Czy ktoś miał już taki problem??? Bo nie wiem co już robić. 





#2 OFFLINE   jarcenty

jarcenty
  • 212 postów
  • Dołączył: 22-10-2007
  • Skąd: Ostrów Mazowiecka
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0i 8v 20SE

Napisany 04 stycznia 2016 - 20:07

Mapy wtrysku benzyny i gazu muszą się pokrywać, inaczej jest właśnie efekt rozjeżdżania map.

Objawy o których piszą sugerowały by ze mieszanka na gazie jest zbyt uboga i takiej "uczy sie" sterownik silnika.

Jedyny sposób to reset map benzyny,komp od gazu do auta, jazda na pb z obrotami silnika 2-3tys  na dystansie powiedzmy 10km i powrót na lpg znow 10km w tym samym zakresie obrotów.

Mapy muszą się pokrywać, jeśli nie trzeba wprowadzić korekty w ustawieniu lpg i cała operacja od nowa aż do skutku.

Ogólnie potrzebny ogarnięty gazownik i bez problemu sobie poradzi.



#3 OFFLINE   BartlomiejB

BartlomiejB
  • 4 postów
  • Dołączył: 15-03-2010
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 10 stycznia 2016 - 21:22

Witam.

U mnie był podobny problem. Niby było dobrze, ale po ok 200 km korekty rosły do 25% i wywalał check engine. Po usunięciu błędów po ok 200km znowu to samo. Przy czym na 10km co chwile się zmieniały ustawienia, a powinny co ok 40-50.

Przyczyny były następujące:

1. Gaz wystrojony z komputera - lepiej stroić z sondą montowaną w wydechu.

2. Źle założony rozrząd  - ustawienie przy pomocy oryginalnych blokad pomogło.

3. Gaz założony przy starych świecach (nie nie trzeba). Przy wymianie świec mechanik stwierdził że jedna z 6 miała delikatnie bardziej wgniecioną jedną z 4 elektrod. Komuś wpadła do kanału przy montażu.

 

Objawy u mnie to błąd wskazujący na przepływomierz, który oczywiście był sprawny. Na benzynie śmigał elegancko.

 

Usunięcie w/w usterek + ileś tam wizyt u gazownika pomogło. Ale dobry gazownik istotnie skraca czas powrotu do normalnego działanie.

Z tym, że ja mam V6.



#4 OFFLINE   padre89

padre89
  • 17 postów
  • Dołączył: 24-08-2015
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 13 stycznia 2016 - 22:43

Wielkie dzięki za podpowiedzi, muszę poszukać dobrego gazownika do mojej instalacji, bo jak na tą chwilę gdzie nie podjadę to wszyscy rozkładają ręce że to za trudny system... ale może w końcu mi się uda. 



#5 OFFLINE   Matahas1024

Matahas1024
  • 1 postów
  • Dołączył: 24-05-2017
  • Skąd: Mińsk Mazowiecki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Y22XE

Napisany 24 maja 2017 - 14:59

W jaki sposób resetowales mapy?