Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

problem z wyświetlaczem /reichweite

reaichweite mid wyświetlacz

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
15 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   makuka

makuka
  • 20 postów
  • Dołączył: 17-03-2012
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 12 grudnia 2015 - 21:32

Witam

Może ktoś pomoże mi wyjaśnić problem, który męczy mnie już od kilku lat i właśnie moja cierpliwość się wyczerpała. Otóż na wyświetlaczu można wyświetlić komunikat "Reichweite"  podający zasięg mojej Omegi. Zgodnie z moją wiedzą jest on obliczany na podstawie aktualnej ilości paliwa w zbiorniku i średniego jej zużycia, a jeśli benzyny w zbiorniku jest mniej niż na 50km to sam przełącza się na ten komunikat.

OK. Działa to prawidłowo, jak w instrukcji, wskazania są mniej więcej zgodne z prawdą.

 

I teraz będzie na czym polega mój problem. Otóż mam dwie Omegi, i w tej drugiej, od początku, wyświetlana w komunikacie 'reichweite' liczba kilometrów jest jakaś dziwna. Według mnie wygląda ona na taką, jakby reprezentowała dystans, jaki auto może przejechać na pełnym zbiorniku przy aktualnym (średnim) zużyciu paliwa.  A nie na tym co jeszcze zostało w zbiorniku!!!

Jaki diabeł?? Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym? Mi wydaje się to bez sensu, zupełnie nieprzydatne.

 

Czy ktoś spotkał się z czymś takim?

 

ps. dobrze jest w 2.5V6 '95, źle/dziwnie w 2.0i16v '97

 

ps.2 druga sprawa, która mnie "boli" od zawsze: brak możliwości wyboru języka innego niż niemiecki





#2 OFFLINE   magicwojtek

magicwojtek
  • 2 postów
  • Dołączył: 13-09-2015
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 12 grudnia 2015 - 22:05

Polski -podobno da się przelutować jakąś kość od Zafiry i będzie po polskiemu



#3 OFFLINE   makuka

makuka
  • 20 postów
  • Dołączył: 17-03-2012
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 12 grudnia 2015 - 22:29

Nie cierpię niemieckiego, ale już się przyzwyczaiłem. Jeśli nie da się przeprogramować bez lutowania, to niech już będzie po germańsku. Natomiast problem ze wskazaniem zasięgu jest poważny - ostatnio jechałem z duszą na ramieniu, bo nie wiedziałem czy benzyny wystarczy do najbliższej stacji. Myślałem kiedyś, że to wskazanie jakoś ustawia się, ale ten model chyba nie ma żadnego "setupu". A możę coś uszkodzone i źle adczytuje ilość paliwa w zbiorniku? Czy to w ogóle możliwe?



#4 OFFLINE   machony79

machony79

    przygoda z Omegą trwała 8.5 roku

  • 4 668 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 grudnia 2015 - 09:49

złe wskazania są pewnie skutkiem wymiany wyświetlacza z innego silnika.

Języków jest kilka do wyboru.Potrzebny jest komputer aby go zmienić.Oczywiście polskiego nie ma.



#5 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 13 grudnia 2015 - 13:37


jaki auto może przejechać na pełnym zbiorniku przy aktualnym (średnim) zużyciu paliwa. A nie na tym co jeszcze zostało w zbiorniku!!!

 

Wskaźnik paliwa działa ?



#6 OFFLINE   makuka

makuka
  • 20 postów
  • Dołączył: 17-03-2012
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 26 stycznia 2016 - 13:02

Wskaźnik paliwa działa. Czyli (coś mnie "natchnęło", Twoja sugestia) może chodzić o to, że sygnał poziomu paliwa (skąd on się bierze?) rozdziela się na wskaźnik i na komputer i do komputera już nie dochodzi?



#7 OFFLINE   DamianSz

DamianSz

    Bleblablo wyszło to #373

  • 4 324 postów
  • Dołączył: 10-03-2009
  • Skąd: Kędzierzyn - Koźle
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 stycznia 2016 - 14:11

Wskaźnik paliwa działa. Czyli (coś mnie "natchnęło", Twoja sugestia) może chodzić o to, że sygnał poziomu paliwa (skąd on się bierze?) rozdziela się na wskaźnik i na komputer i do komputera już nie dochodzi?
sprawdź czy wyświetlacz jest w ogóle od tej wersji bo to ma kolosalne znaczenie

#8 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 26 stycznia 2016 - 16:30

sygnał poziomu paliwa (skąd on się bierze?)

Z czujnika poziomu paliwa w zbiorniku



#9 OFFLINE   makuka

makuka
  • 20 postów
  • Dołączył: 17-03-2012
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 02 lutego 2016 - 22:49

Wyjaśnię hurtem:

1)

Z czujnika poziomu paliwa w zbiorniku
- ta odpowiedź mnie rozbawiła. Ale to moja wina, bo użyłem skrótu myślowego zamiast napisać: "którędy dochodzi do komputera sygnał pochodzący z czujnika poziomu w zbiorniku?" ;)

2) wyświetlacz jest nie tylko od tej wersji, ale nawet od tego egzemplarza. Natomiast od dawna ma coś takiego, że nie świecą niektóre pixele (ale tylko czasami)



#10 OFFLINE   DamianSz

DamianSz

    Bleblablo wyszło to #373

  • 4 324 postów
  • Dołączył: 10-03-2009
  • Skąd: Kędzierzyn - Koźle
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 lutego 2016 - 05:51

że nie świecą niektóre pixele (ale tylko czasami)
to jest akurat standard w tych wyswietlaczach po latach zaczyna sie odklejac tasma od ekranu

#11 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 lutego 2016 - 12:27

nie świecą niektóre pixele
Jeśli czujesz się na siłach możesz to naprawić :)

http://forum.omegakl...osób/#entry2297


   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#12 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 05 lutego 2016 - 20:25

ta odpowiedź mnie rozbawiła.

Odpowiednia do pytania :D

Ale to moja wina,

Super że masz odwagę.



#13 OFFLINE   DamianSz

DamianSz

    Bleblablo wyszło to #373

  • 4 324 postów
  • Dołączył: 10-03-2009
  • Skąd: Kędzierzyn - Koźle
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 lutego 2016 - 21:14

mozesz tez kupic taki zestaw http://www.aliexpres...bd-96fdb907f66c



#14 OFFLINE   slipkn0t

slipkn0t

    vectromega

  • 315 postów
  • Dołączył: 05-04-2009
  • Skąd: Gubin
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Y22XE

Napisany 05 lutego 2016 - 21:37

Albo oddać do regeneracji i po problemie.Gdzieś na allegro był koleś co robił wyświetlacze i wart był tej kasy.



#15 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 lutego 2016 - 17:23

Witam

Może ktoś pomoże mi wyjaśnić problem, który męczy mnie już od kilku lat i właśnie moja cierpliwość się wyczerpała. Otóż na wyświetlaczu można wyświetlić komunikat "Reichweite"  podający zasięg mojej Omegi. Zgodnie z moją wiedzą jest on obliczany na podstawie aktualnej ilości paliwa w zbiorniku i średniego jej zużycia, a jeśli benzyny w zbiorniku jest mniej niż na 50km to sam przełącza się na ten komunikat.

OK. Działa to prawidłowo, jak w instrukcji, wskazania są mniej więcej zgodne z prawdą.

 

I teraz będzie na czym polega mój problem. Otóż mam dwie Omegi, i w tej drugiej, od początku, wyświetlana w komunikacie 'reichweite' liczba kilometrów jest jakaś dziwna. Według mnie wygląda ona na taką, jakby reprezentowała dystans, jaki auto może przejechać na pełnym zbiorniku przy aktualnym (średnim) zużyciu paliwa.  A nie na tym co jeszcze zostało w zbiorniku!!!

Jaki diabeł?? Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym? Mi wydaje się to bez sensu, zupełnie nieprzydatne.

 

Czy ktoś spotkał się z czymś takim?

 

ps. dobrze jest w 2.5V6 '95, źle/dziwnie w 2.0i16v '97

 

ps.2 druga sprawa, która mnie "boli" od zawsze: brak możliwości wyboru języka innego niż niemiecki

podłączyć pod OpelScaner i sprawdzić ustawienia (są różne, km/l, l/km, mg/gal itp), zmienić język np na angielski :)



#16 OFFLINE   donkurakos

donkurakos
  • 13 postów
  • Dołączył: 13-01-2014
  • Skąd: NL (NB)

Napisany 16 czerwca 2022 - 19:06


Witam
Może ktoś pomoże mi wyjaśnić problem, który męczy mnie już od kilku lat i właśnie moja cierpliwość się wyczerpała. Otóż na wyświetlaczu można wyświetlić komunikat "Reichweite" podający zasięg mojej Omegi. Zgodnie z moją wiedzą jest on obliczany na podstawie aktualnej ilości paliwa w zbiorniku i średniego jej zużycia, a jeśli benzyny w zbiorniku jest mniej niż na 50km to sam przełącza się na ten komunikat.
OK. Działa to prawidłowo, jak w instrukcji, wskazania są mniej więcej zgodne z prawdą.

I teraz będzie na czym polega mój problem. Otóż mam dwie Omegi, i w tej drugiej, od początku, wyświetlana w komunikacie 'reichweite' liczba kilometrów jest jakaś dziwna. Według mnie wygląda ona na taką, jakby reprezentowała dystans, jaki auto może przejechać na pełnym zbiorniku przy aktualnym (średnim) zużyciu paliwa. A nie na tym co jeszcze zostało w zbiorniku!!!
Jaki diabeł?? Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym? Mi wydaje się to bez sensu, zupełnie nieprzydatne.

Czy ktoś spotkał się z czymś takim?

ps. dobrze jest w 2.5V6 '95, źle/dziwnie w 2.0i16v '97

ps.2 druga sprawa, która mnie "boli" od zawsze: brak możliwości wyboru języka innego niż niemiecki


podłączyć pod OpelScaner i sprawdzić ustawienia (są różne, km/l, l/km, mg/gal itp), zmienić język np na angielski :)


Mam u siebie radyjko CCRD2006 pod panelem jest otwór na kartę SIM- włożyłem kartę z Playa, jak już telefon się uruchomi to w menu będą ustawienia zmiany komunikatów- będzie English i kilka innych, ku mojemu zaskoczeniu zmienił się również język w komunikatach komputera- teraz mam Consumption, Range itp.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Edytowany przez donkurakos, 16 czerwca 2022 - 19:06.






Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: reaichweite, mid, wyświetlacz