Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Jakie CB?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
565 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   Koba

Koba
  • 54 postów
  • Dołączył: 13-07-2007
  • Skąd: Katowice

Napisany 27 września 2007 - 19:46

Wracam do tematu bo spotkałem dziś kolegę z harrym II asc /nie wiem czy dalej jest różnica w cenie z classiciem/ i rzekł, że to asc jest do pupy i, że właściwie cały czas wyłącza, bo strasznie traci na informacji, więc jeśli nadal kosztuje inaczej to polecam harrego w clasiku, jestem bardzo zadowolony...
Koba

JEśLI KTOś BęDZIE MIAł PROBLEMY Z INTERPRETACJą PRZEPISóW RUCHU DROGOWEGO TO JESTEM POMOCNY.

#42 OFFLINE   prezesss

prezesss
  • 1 576 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Warszawa-Bielany
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 27 września 2007 - 19:50

Wracam do tematu bo spotkałem dziś kolegę z harrym II asc /nie wiem czy dalej jest różnica w cenie z classiciem/ i rzekł, że to asc jest do pupy i, że właściwie cały czas wyłącza, bo strasznie traci na informacji, więc jeśli nadal kosztuje inaczej to polecam harrego w clasiku, jestem bardzo zadowolony...


to niech wysle do Czestochowy bo podobno to asc jest walniete, kolega Droset wyslal i jest bardzo zadowolony

#43 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    streetfighter

  • 894 postów
  • Dołączył: 24-09-2007
  • Skąd: Kostrzyn WLKP
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 września 2007 - 20:33

Radio 20% Antena 20% Reszta to pożądny mikrofon!!! Sam mam Harrego, antene lema 120 ale za to mikrofon SADELTA ME3(czekoladka)!!!!!!!! Kto się zna to wie o czym mówie. Jak wyjadę z domu z Kostrzyna to nawijam z bazówkami z Poznania, Pobiedzisk i Środy WLKP. Nic dodać nic ująć. Przy dobrej propagacji zasięg do 30km!!!!

#44 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 29 września 2007 - 20:35

Sołtys, to dobra ile on jeszcze kosztuje i gdzie go kupić bo pierwszy raz o takim słyszę

#45 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    streetfighter

  • 894 postów
  • Dołączył: 24-09-2007
  • Skąd: Kostrzyn WLKP
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 września 2007 - 19:27

Gachu ja swoją "czekoladkę" mam od 4-5 lat i wtedy dałem za nią około 300zł.( http://www.allegro.p..._mb_4_plus.html )( http://www.allegro.p...y_mikrofon.html ). Mikrofon jest ze wzmocnieniem i echem i zasilany baterią 9V warty swojej ceny :lol:

[poprawiłem linki]

#46 OFFLINE   Koba

Koba
  • 54 postów
  • Dołączył: 13-07-2007
  • Skąd: Katowice

Napisany 30 września 2007 - 19:33

Sołtysie może trochę się zarumienić musze, ale co to mikrofon...?!
Koba

JEśLI KTOś BęDZIE MIAł PROBLEMY Z INTERPRETACJą PRZEPISóW RUCHU DROGOWEGO TO JESTEM POMOCNY.

#47 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    streetfighter

  • 894 postów
  • Dołączył: 24-09-2007
  • Skąd: Kostrzyn WLKP
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 września 2007 - 19:41

Na moje to chyba najlepsza rzecz do CB z jaką miałem doczynienia. Niestety mało znana normalnym użytkownikom bo dość droga.Sadelta to firma zajmująca się głównie produkcją mikrofonów do radyjek bazowych ale na nasze szczęście zrobili kilka mobilnych. ME-3 to flagowiec w mikrofonach i to dla maniaków jak ja.(żeby za mikrofon dać tyle co za radio :brawo: :peace: )

#48 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    streetfighter

  • 894 postów
  • Dołączył: 24-09-2007
  • Skąd: Kostrzyn WLKP
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 września 2007 - 20:30

Koba niewiem czy dobrze cię odczytałem na początku. Mikrofon to to coś co trzymasz w ręce i po wciśnięciu guzika z boku (zwanej "nośną") mówisz do tega :mrgreen: i wtedy inni Cię słyszą :mrgreen:

#49 OFFLINE   droset

droset
  • 697 postów
  • Dołączył: 12-01-2007
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 30 września 2007 - 21:29

Ja muszę odszczekać swoje zadowolenie z Harrego II ASC. Zachwyt minął wraz z końcem sezonu urlopowego, kiedy Warszawa sie zapełniła antenami. Radyjko to jest dość czułe i z ML-ką na dachu zacząłem zbierać chyba wszystkie śmieci z całego miasta. RF-Gaina w godzinach szczytu komunikacyjnego praktycznie musiałem mieć na 0. W trasie było wszystko ok ale w mieście kiepściutko. Może to wina długiej anteny ale tak czy inaczej zachwyt minął i raczej nie polecam tego radia do bardzo dużych aglomeracji.

#50 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    streetfighter

  • 894 postów
  • Dołączył: 24-09-2007
  • Skąd: Kostrzyn WLKP
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 01 października 2007 - 16:02

droset dzisiaj byłem w Poznaniu w sklepie gdzie mają i montują radia i gość po pytaniu o Harrego odpowiedział że z ASC jest radiem typowym na trasy ale jeśli większość czasu jeżdzi się po dużych aglomeracjach to ASC głupieje i potrafi wyłapywać więcej śmieci niż zwykłe. To nie jest moja opinia bo ja mam Harrego1 zktórego jestem bardziej niż zadowolony :grin:

#51 OFFLINE   droset

droset
  • 697 postów
  • Dołączył: 12-01-2007
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 października 2007 - 16:15

Sołtys, ja nie zauważyłem związku z ASC od chwili jego regulacji w Częstochowie. W Warszawie są takie miejsca gdzie czy masz włączone ASC czy regulujesz ręcznie to jest ten sam efekt, czyli szumy piski i nakładki. Tam gdzie ręcznie można było ładnie ustawić radyjko to i ASC dobrze działało. Na pewno lepiej by się sprawowało to radyjko z krótszą anteną np. floridą ale nie zdołałem tego potwierdzić.
Na trasę na pewno Harry jest świetnym radiem.

#52 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 01 października 2007 - 17:03

droset nie marudź.... w wielkim mieście.... :hehe: jakim niewątpliwie jest stolyca.... ;) zawsze będa szumy zakłócnia bo rozmawia zdecydowanie wiecej ludzi... tak wiec to twoje radyjko jest bardzo wypasione.... a zawsze możesz mic druga krótszą antenke.... np. taka jaką ma bzyk.... :hehe:
pozdro

#53 OFFLINE   welder

welder
  • 92 postów
  • Dołączył: 03-07-2007
  • Skąd: Katowice

Napisany 01 października 2007 - 23:17

Radio 20% Antena 20% Reszta to pożądny mikrofon!!!


Tak nie do końca bym się z tą teorią zgodził bo co mi porządny mikrofon skoro mam słabą antenę rozumie jak by to było razem (antena i mikrofon porządny) tylko pytanie po co .Przy założeniu że mamy porządny mikrofon i jeszcze ze wzmocnieniem to owszem ktoś dalej nas może usłyszeć tylko już w druga stronę może być trochę gorzej ale to jest tylko takie moje odczucie . Ja osobiście używam jednego zestawu od kilkunastu lat jest to Alan 18 mikrofon zwykły bez wzmocnienia ,antena alabama i jak dla mnie jest idealny zestaw do mobila teraz tylko zastanawiam się jak go zamontować w omedze bo jak na razie mam go w busie .

#54 OFFLINE   prezesss

prezesss
  • 1 576 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Warszawa-Bielany
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 października 2007 - 23:35

Alan 18




super radyjko :ok:

#55 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    streetfighter

  • 894 postów
  • Dołączył: 24-09-2007
  • Skąd: Kostrzyn WLKP
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 października 2007 - 18:37

welder to jest wolny kraj i każdy może wyrazić swoją opinie (ale nie za głośno bo ABW nieśpi :shock: ).Spoko ja :mrgreen: tylko przedstawiłem swoją opinię i nadal będe twierdził że mam najlepszy :lol: sprzęt w Wielkopolsce :mrgreen: . Właśnie skończyłem montować moją lemke na bagażniku w omci bo nie było czasu ściągnąć z vectruni i miałem małą magnesówke alanoską (jedyna rzecz jaka udała się alanowi :grin: praca na trzech alanach w ciężarówkach-najpierw78 który po pół roku użytkowania się r......ł, potem był 48+ w którym jednej zimy wylał się dwa razy wyświetlacz od mrozu,obecnie 101 i jak ktoś zobaczy jak wylatuje to g...o przez okno z Axora na rondzie Rataje -to będe JA :bad: ). niema jak President Harry+Sadelta ME3+Lem150 :mrgreen: . Na potwierdzenie moich słów mam połączenie z Alą P-ń spod domciu.(około 25km) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

#56 Guest_ROLF_*

Guest_ROLF_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 09 października 2007 - 21:25

Typ radia jest dość istotny ,ale najważniejsze jest odpowiednie zestrojenie anteny :sad:

#57 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 października 2007 - 08:14

Typ radia jest dość istotny ,ale najważniejsze jest odpowiednie zestrojenie anteny :sad:

i dobra grucha

#58 OFFLINE   sm210

sm210
  • 209 postów
  • Dołączył: 30-04-2007
  • Skąd: Zagłębie

Napisany 10 października 2007 - 13:45

Witam . Moim zdaniem cały zestaw jest tak mocny jak jego najsłabszy element . Z mojego doświadczenia wiem że na przykład mając super mikrofon z super kompresją , wzmocnieniem i radio nieznanego producenta to na pewno modulator albo zniekształci albo będzie charczał .To samo z anteną , kupisz super DX za ponad 3 stówy to po pierwsze strach że ukradną po drugie będzie cię wkurzał przez pół godziny gość jadący w przeciwnym kierunku który pyta o „ścieżkę„ nie mówiąc o nakładkach w dużych miastach czy skrzyżowaniach głównych dróg .Moim zdaniem zestaw powinien być po prostu dopasowany do siebie i potrzeb.
A co sądzicie o radiach np. COBRA 75 WX/ST , INTEK H-520 lub ALAN 42MULT . Na pewno na te radia znalazło by się miejsce w omesi tylko co z innymi właściwościami ?

#59 OFFLINE   prezesss

prezesss
  • 1 576 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Warszawa-Bielany
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 października 2007 - 14:10

COBRA 75 WX/ST


gadałem parę dni temu z człowiekiem na temat tego radia i powiedział ze nawet nie ma co podchodzić do tego radia

#60 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 października 2007 - 17:00

alan 121 też wlezie -> np w podłokietnik a zapasowy wkład można od borówki zakupić -> miałęm założonego tam alana 100+ ale właśnie dziś puściłem go w siną dal i szukam nowego radia być może 121 albo dołoże stówe na harrego II