Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

[OB & OBFL] Podświetlenie nóg oraz bagaznika


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
8 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   vervesen

vervesen
  • 245 postów
  • Dołączył: 22-02-2013
  • Skąd: Niemcy.- SüW AL13
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 06 lipca 2014 - 06:12

Nie wiem czy dobry dział ale przeszukałem forum ale nic nie znalazłem

W związku ze dużo osób pyta jak zrobić podświetlenie dodatkowe np-nóg pasażera przód +tył
postanowiłem opisać jak to zrobiłem u siebie

Na początek potrzebujemy

taśma led 4x 20 cm -ja użyłem niebieskiej oraz w zależności od gustu zamontowałem po 20 cm
przewód do połączenia ja zakupiłem 10mb
koszulki termokurczliwe
taśma izolacyjna
lutownica



jak już wszystko mamy to zaczynamy
Ja kupując taśmę chłopaki od razu mi przylutowali kabelki do taśmy o długości 10cm by można było się wpiąć w przewód
Dodany obrazek

Wpinałem się w lampkę podsufitki pod przewody

czerwony
szaroczarny
Musimy zwrócić uwagę jak podłączamy taśmę czy świeci ,jeśli nie to zamiana przewodów:)

Przeciągamy przewód od lampki do prawej strony podsufitka,
Dodany obrazek

następnie w dół do nawiewu chowamy przewód za tapicerka
Dodany obrazek

zdejmujemy osłonę nawiewu i przepuszczamy kabel do dołu
Dodany obrazek
i pod schowek.
Demontujemy wyciszenie za schowkiem i dalej przewód przeciągamy przez tunel środkowy w czym przy panelu zostawiamy sobie odrobinę więcej luzu przewodu by wpiąć się z 1 paskiem led.
Dodany obrazek

Dalej przewód ciągniemy ukryty w tunelu środkowym aż do łączenia tapicerki przy fotelu.
Przewód puszczamy w dół i przekładamy przez prowadnice fotela i dalej na tył zakręcamy przewodem i wracamy z powrotem do panelu. Sprawdzamy czy ilość przewodu wystarczy gdy fotel przesuniemy na max do przodu jak i do tyłu.
Demontujemy osłonę lewarka zmiany biegów. I przeciągamy przewód z 1 strony na druga stronę (strona kierowcy) i pod fotel tak jak wcześniej a potem pod tunelem środkowym pod nogi kierowcy.

W miejscach gdzie pozostawiliśmy luźny przewód,rozcinamy go ale tak by go nie uszkodzić i w tym miejscu wpinamy się z taśmą.Tak robimy pod nogami pasażera oraz pod fotelami,a pod nogami kierowcy na końcu przewodu gdzie stosujemy koszulki termokurczliwe. Na łączeniach w środku przewodu zastosowałem taśmę izolacyjna.

Taśmę przy nogach przednich przyklejamy do blachy która jest widoczna za schowkiem zawiasów oraz za osłona bezpieczników.
Co do foteli to według gustu ja mam przyklejone na rancie fotela.

Po sprawdzeniu czy wszystko działa prawidłowo składamy do kupy jak było:)

W bagażniku zamontowałem taśmę o długości 40 cm która podłączyłem pod żarówkę która tam się znajduje a żarówka wyjęta.

Całkowity koszt podświetlenia to 50zł

A tak to wygląda u mnie



bagaznik
Dodany obrazek

tył

Dodany obrazek

przód

Dodany obrazek

#2 OFFLINE   sipa666

sipa666

    1-sze 6 biegów w V6 w PL

  • 484 postów
  • Dołączył: 02-04-2010
  • Skąd: Pruszcz Gdański

Napisany 06 lipca 2014 - 15:22

generalnie jest to fajna rzecz, ale osobiscie wolalbym podswietlenie w kolorze bialym, najlepiej biale ledy w zimnym kolorze :)

elegancka robota.

#3 OFFLINE   pawel80

pawel80
  • 1 004 postów
  • Dołączył: 23-05-2009
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 06 lipca 2014 - 18:26

co jak co ale fajnie wygląda:p

#4 OFFLINE   Boscorelli

Boscorelli

    Jest blacha musi być rdza

  • 464 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Bełchatów
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 06 lipca 2014 - 18:30

Czy nie łatwiej pociągnąć kable od lampek w drzwiach? Wtedy zapalały by się te po tej stronie po której otworzy się drzwi a nie wszystkie w aucie?




PS. Warto dodać do układu stabilizator, bo może być tak, że zaraz trza będzie pasek diodowy wymieniać.

#5 OFFLINE   bzyku9999

bzyku9999
  • 314 postów
  • Dołączył: 06-05-2011
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 06 lipca 2014 - 18:55

U mnie to wygląda tak, zastosowany biały zimny LED, Na żywo tak mocno nie świeci to chyba wina aparatu w telefonie że tak daje po oczach :D

#6 OFFLINE   vervesen

vervesen
  • 245 postów
  • Dołączył: 22-02-2013
  • Skąd: Niemcy.- SüW AL13
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 06 lipca 2014 - 19:26

Czy nie łatwiej pociągnąć kable od lampek w drzwiach? Wtedy zapalały by się te po tej stronie po której otworzy się drzwi a nie wszystkie w aucie?.



Również o tym myślałem ale powstają tu problemy

Z tylnymi drzwiami podobno nie ma problemy przeciągnąć przewód do lampki gorzej juz z przednimi bo tam sa wtyczki (chyba ze jest tyle czasu by rozebrać tapicerkę i szukać w kostkach gdzie idzie do lampek.

Czujniki również odpadają ponieważ w nich steruje masa i tu może być problem z działaniem ,chyba ze sie mylę gdzieś.

U mnie to wygląda tak, zastosowany biały zimny LED, Na żywo tak mocno nie świeci to chyba wina aparatu w telefonie że tak daje po oczach :D


Powiem ze tez ciekawie to wygląda. :) ale jak wiadomo kolor zależny od gustu.

#7 OFFLINE   tomi2991

tomi2991

    Irmscher ... loading

  • 162 postów
  • Dołączył: 11-09-2011
  • Skąd: Zd-Wola/Zapolice__ EZD
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 06 lipca 2014 - 20:22

Siemka, u mnie są zamontowane na nogi na przodzie niebieskie neony, które też można przełączyć żeby migały w rytm muzyki ;) na tyle punktowe (na razie) ledy a w bagażniku niebieska żarówka(w przyszłości białe zimne ledy);) Na razie na wszystko brak czasu :)
Dodany obrazekDodany obrazekDodany obrazek

#8 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 06 lipca 2014 - 20:26

ponieważ w nich steruje masa

Każda z lampek podświetlenia jest sterowana masą.

#9 OFFLINE   SzeregowyRDM

SzeregowyRDM

    Może będzie 2.2 niedługo.

  • 361 postów
  • Dołączył: 10-11-2012
  • Skąd: Radom WR

Napisany 07 lipca 2014 - 22:01

U mnie to wygląda tak, zastosowany biały zimny LED, Na żywo tak mocno nie świeci to chyba wina aparatu w telefonie że tak daje po oczach :D


Miałem identycznie tylko że nie wiedziałem wtedy że trzeba stabilizator napięcia założyć :D i podświetlenia już teraz nie mam ;) a miałem pod drzwi podciągnięte. I to nie żaden problem podciągnąć. Spotkamy się kiedyś to ci powiem co i jak ;)