Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

R.I.P. Jakna


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
8 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   saj

saj
  • 14 postów
  • Dołączył: 12-01-2014

Napisany 08 maja 2014 - 15:22

Witajcie!
NIe wiem czy dobry dział z moim postem.

Wczoraj moja Jakna umarła. Padał deszcz, jechałem na łuku z górki, na zatłoczonej ulicy, jechałem tak jak pozwalały mi na to warunki, ani szybko, ani wolno. Padał mocny deszcz. Na zakręcie w w prawo w dół nagle mnie wyniosło. Próbowałem ratować sytuację. Pierwsze auto wyminałem, ale drugie poszło na czołówkę... Po całym zdarzeniu już po lawecie u kolegi mechanika na placu jego warsztatu rozpłakałem się. Jaknę posiadałem od grudnia ubiegłego roku. Pokochałem ją. Miała służyć jako grugie auto. Włożyłem w nią wiele serca i miłości, od żaróweczek, po pranie tapicerki w styczniu w łazience- kanapa, boczi, fotele, poprzez rozrząd, pompe wody, regenerowałem rozrusznik, pokrywy zaworów alu z nowymi uszczelkami, kale, świece, ech.... Do chwili wypadku zrobiłem niespełna 30 kilometrów po wymianie uszczelek pod głowicą... Wszystko robiłem sam, nie spieszyło mi sie, robiłem u kolegi na warszacie. silnik czyściłem szczoteczką do zębów, planowanie głowic, nówka szpilki głowicy, uszczelki wydechu, nowy termostat, A jak już robiłem sobie sam, to wyczyściłem wszystkie odmy, kolektor ssący- calutki umyty, rozkręciłem separator oleju, doszczelniłem chłodniczke oleju, rure wody itd itp.... Ogromnie się cieszyłem, gdy po tej mojej samodzielnej robocie odpaliła i pracowała ślicznie, kiedy ją wygrzewałem, biegałem po warsztacie i z radości ściskałem wszystkich.
Szukałem do niej komletnej skóry, chciałem wygłuszyć, pisałem do cichego za drążkiem, bo miał do oddania, a mój był taki sobie. Miałem plany, kochałem, szanowałem , co dwa tygodnie woskowałem ręcznie i jeździłem na myjnie ręczną...A tu taki koniec. Nie wiem co z nią dalej, stoi teraz u kolegi na placu z zaklejonym szyberdachem, bo był uchylony. Ciężko mi.

#2 OFFLINE   spawek

spawek

    Jest moc jest zabawa

  • 1 014 postów
  • Dołączył: 08-03-2014
  • Skąd: Tomaszów Maz.
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 08 maja 2014 - 15:25

Współczuję:(

#3 OFFLINE   krzysiek123232

krzysiek123232

    Redukcja, But i odcięcie!

  • 168 postów
  • Dołączył: 04-04-2011
  • Skąd: CGD

Napisany 09 maja 2014 - 05:41

uu nie ciekawie... masz jakies foto jak to wyglada.? nie da sie juz wyklepac.? :p

#4 OFFLINE   saj

saj
  • 14 postów
  • Dołączył: 12-01-2014

Napisany 09 maja 2014 - 15:46

uu nie ciekawie... masz jakies foto jak to wyglada.? nie da sie juz wyklepac.? :p


Fotki mam. Mam też fotki z przeprowadzanych prac. Jednak nie potrafię ich wstawiać. Jak chcesz to Ci mogę je na maila puścić.

#5 OFFLINE   digi

digi
  • 1 896 postów
  • Dołączył: 10-05-2013
  • Skąd: 3city
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 maja 2014 - 16:03

Oj bidulka :(
3m sie!!

#6 OFFLINE   saj

saj
  • 14 postów
  • Dołączył: 12-01-2014

Napisany 09 maja 2014 - 16:10

Oj bidulka :(
3m sie!!


Staram się. Wpadnij kiedy do mnie na flaszkę.

#7 OFFLINE   toptom

toptom
  • 1 518 postów
  • Dołączył: 12-10-2010
  • Skąd: Edynburg
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 maja 2014 - 19:43

Wspolczuje koledze. Tyle pracy i serca wlozone i taki pech...

#8 OFFLINE   digi

digi
  • 1 896 postów
  • Dołączył: 10-05-2013
  • Skąd: 3city
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 maja 2014 - 21:16

Staram się. Wpadnij kiedy do mnie na flaszkę.


Szacun z mojej strony bo wiem co czujesz.Ja gdyby nie gruby i jego namowy na BFl to bym chyba dostał *******.
Warto mieć kogos kto poda ci rękę,bez frajerowania!!zapamietaj to.
Szanuje ludzi co szanuja drugiego czlowieka.koniec
Aaaaaaa......flache:hmmm: ,czemu nie,pogadamy sobie, cos sie wymysli Nowego dla Ciebie:D
Za 7k jest Bfl 3.2 na alegowno.pl,akakuj,bo duzo tego juz nie jeździ.

#9 OFFLINE   saj

saj
  • 14 postów
  • Dołączył: 12-01-2014

Napisany 09 maja 2014 - 22:03

Szacun z mojej strony bo wiem co czujesz.Ja gdyby nie gruby i jego namowy na BFl to bym chyba dostał *******.
Warto mieć kogos kto poda ci rękę,bez frajerowania!!zapamietaj to.
Szanuje ludzi co szanuja drugiego czlowieka.koniec
Aaaaaaa......flache:hmmm: ,czemu nie,pogadamy sobie, cos sie wymysli Nowego dla Ciebie:D
Za 7k jest Bfl 3.2 na alegowno.pl,akakuj,bo duzo tego juz nie jeździ.


BFL-ki specjalnie mnie nie urzekają. Pragnąłbym, aby mój silnk pracował i żył w innym aucie, zwłaszcza, że robiłem go z miłością. Nawet schowek pasażera zmieniłem na nowy i przemieniłem wkładke do zamka. Ja jestem otwarty na kontakty.