Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

[OB & OBFL] Ile kosztuje obszycie skórą?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
18 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   spawek

spawek

    Jest moc jest zabawa

  • 1 014 postów
  • Dołączył: 08-03-2014
  • Skąd: Tomaszów Maz.
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 12 kwietnia 2014 - 00:52

WItam.
NIe wiedziałem gdzie zrobić ten wątek to zrobiłem tutaj.(w razie czego proszę o przeniesienie).
Zaczynam się zastanawiać nad obszyciem skóra całego wnętrza, tzn:
- fotele przód
- tylna kanapa
- boczki drzwi
- podsufitka
- deska
- kierownica.
Możliwe że również bagażnik.
Na razie są to dalekie plany(no chyba ze wpadnie jakiś grosz szybciej), ale wiecie jak to jest wszystko trzeba organizować wcześniej i zaplanować. Czy orientujecie się ile to może kosztować, oraz czy ktoś z Was ma jakiegoś dobrego tapicera który by to zrobił(tylko nie jakiegoś paprocha tylko takiego który ma pojęcie). Ogólnie to interesuje mnie chyba skóra+alcantara w kolorze białym i czarnym. :pokoj:

#2 OFFLINE   tc82

tc82

    3 najkrascie auto 10 zraz

  • 2 509 postów
  • Dołączył: 07-06-2009
  • Skąd: Wrocław/EHS
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 kwietnia 2014 - 01:00

Witam
Mogę Ci polecić tą firmę, sam obszywałem u nich kierę (chyba 120 zł to kosztowało) i gałkę w B, polecani na wielu forach:
http://www.tapicer-s....com/index.html
Sporo wcześniej trzeba się do nich umawiać bo roboty mają full.

"Jestem lordem, jeżdżę Fordem :)"


#3 OFFLINE   digi

digi
  • 1 896 postów
  • Dołączył: 10-05-2013
  • Skąd: 3city
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 kwietnia 2014 - 04:18

(chyba 120 zł to kosztowało)

powiedz kiedy się skóra zetrze i napisz do mnie Pm :lol:
:masakra: ja już czytając tego Tapicera strone mam wrażenie nie ufności cyt z jego strony: (Przy odtwarzaniu foteli pojazdów zabytkowych, stosując najnowsze materiały charakteryzujące się bardzo wysoką jakością zachowujemy dotychczasową formę oraz klasę pojazdu.)
:hmmm: albo jestem debil ,albo nie rozumieć Polska !!to tak samo jak znam tapicera w Gdańsku gdzie robił skóre do szewroleta i mówił ''do granicy ma 300 km-nie cofnie się'' ale gość się jednak cofnął i mówił ze języku rosyjskim ,w każdym razie poszedłem do kibla ........potem były nadgodziny :F i pizza

Na razie są to dalekie plany

...i pewnie tak zostanie ,bez żdanej złości w twoja strone ,a napisze co teraz tak :
Maro naprawił/zdecydował się na naprawę fotela.... i pięknie to wygląda, bo miał dziure wypaloną przez maty w fotelu pasażera .Koszt po mojej znajomości był uważam niski a jakość 1-wsza .
Teraz koszt wykonania foteli przód 2szt + tył Omega sedan bez boczków to 4 000 zł .
Byłem kiedyś tapicerem ,ale wole być nadal Kierownikiem :F i wiem jakie są realia wykonania dobrej tapicerki w dodatku , zadaje tobie pytanie czy fotele są z poduchami ,bo to wielka odpowiedzialność szyć fotel po stronie poduchy (ze tak powiem) nie tymi nićmi .Nie jest to proste wykonanie ,o fachowców trudno np. w woj. Pomorskim bo nie pracują ''już'' w Polsce.
Wiec twoje plany są na pewno dalekie .... :lol:
p.s :efekt wykonanie przez mojego kumpla tapicerki jest piorunujący ,jak również i cena .
Pytałem go przy Maro jakies 3 tyg temu ,bo sam chciałem żeby mi On zrobił ,ale :( ,chyba zaprosze go tylko na piwo pod płot i skóra sama mi się zmarszczy na czole :)
czym się

#4 OFFLINE   tc82

tc82

    3 najkrascie auto 10 zraz

  • 2 509 postów
  • Dołączył: 07-06-2009
  • Skąd: Wrocław/EHS
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 kwietnia 2014 - 06:10

powiedz kiedy się skóra zetrze i napisz do mnie Pm


Nie wiem kiedy się zetrze bo nie mam już tej Omegi ;)

Widziałem jak i co gościu robi oraz ile ma roboty, gdyby partolił to nie miał by tylu pozytywnych opinii i takich terminów. We Wro i okolicach na hasło "Tapicerka samochodowa" każdy Ci odpowie " Rychtalska"

"Jestem lordem, jeżdżę Fordem :)"


#5 OFFLINE   SzeregowyRDM

SzeregowyRDM

    Może będzie 2.2 niedługo.

  • 361 postów
  • Dołączył: 10-11-2012
  • Skąd: Radom WR

Napisany 12 kwietnia 2014 - 07:39

A nie lepiej ci kupić fotele w skórze, boczki drzwi i tyle? Fotele liczmy ok 500-700 góra, boczki ok 200 i masz komplet.... ?

#6 OFFLINE   Alley

Alley

    wolny folwark

  • 3 241 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 12 kwietnia 2014 - 07:45

A nie lepiej ci kupić fotele w skĂłrze, boczki drzwi i tyle? Fotele liczmy ok 500-700 gĂłra, boczki ok 200 i masz komplet.... ?


A beda wygladac jak nowe i takich kolorach jak autor chce?

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

#7 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 kwietnia 2014 - 08:21

Chcesz dobrze to zgłoś się tutaj http://www.javacarde...eria.php?gkat=2

#8 OFFLINE   Saint

Saint
  • 969 postów
  • Dołączył: 08-09-2011
  • Skąd: Sandomierz
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 12 kwietnia 2014 - 08:26

U mnie w Sandomierzu za kierownice do bymywu placilismy 300zl zrobiona idealnie do tej pory bez zatarcia nawet (4 rok) ale cenowo to drogi biznes

#9 OFFLINE   spawek

spawek

    Jest moc jest zabawa

  • 1 014 postów
  • Dołączył: 08-03-2014
  • Skąd: Tomaszów Maz.
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 12 kwietnia 2014 - 10:19

Dzięki za odpowiedzi. O javie myślałem muszę, do nich napisać maila. NIe chcę kupić wnętrza od innej omy ponieważ będaą one pewnie w złym stanie a co najważniejsze tylko w 1 kolorze. Wiecie szykuję się że może całość kosztować nawet i 7 tys zł (a całe moje plany przeróbki auta osiągną pewnie koło 20tys). Jedno czego chcę to tylko tyle że będzie to musiało być zrobione idealnie. Wiecie na ten moment są to dość odległe plany jednak w handlu(czym się zajmuję), może być tak że dziś są odległe a jutro będę robił:jump:. Liczę jednak że wszystko się uda. Oczywiście czekam na polecenia innych tapicerów(będzie w czym wybierać):)

#10 OFFLINE   SzeregowyRDM

SzeregowyRDM

    Może będzie 2.2 niedługo.

  • 361 postów
  • Dołączył: 10-11-2012
  • Skąd: Radom WR

Napisany 12 kwietnia 2014 - 10:45

A beda wygladac jak nowe i takich kolorach jak autor chce?

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2


O kolorach nic nie było wcześniej napisane więc napisałem co ja bym zrobił a to co spawek teraz dodał zmienia postać rzeczy...

#11 OFFLINE   spawek

spawek

    Jest moc jest zabawa

  • 1 014 postów
  • Dołączył: 08-03-2014
  • Skąd: Tomaszów Maz.
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 12 kwietnia 2014 - 10:48

WItam.
NIe wiedziałem gdzie zrobić ten wątek to zrobiłem tutaj.(w razie czego proszę o przeniesienie).
Zaczynam się zastanawiać nad obszyciem skóra całego wnętrza, tzn:
- fotele przód
- tylna kanapa
- boczki drzwi
- podsufitka
- deska
- kierownica.
Możliwe że również bagażnik.
Na razie są to dalekie plany(no chyba ze wpadnie jakiś grosz szybciej), ale wiecie jak to jest wszystko trzeba organizować wcześniej i zaplanować. Czy orientujecie się ile to może kosztować, oraz czy ktoś z Was ma jakiegoś dobrego tapicera który by to zrobił(tylko nie jakiegoś paprocha tylko takiego który ma pojęcie). Ogólnie to interesuje mnie chyba skóra+alcantara w kolorze białym i czarnym. :pokoj:


Było o kolorach :pokoj:

#12 OFFLINE   SzeregowyRDM

SzeregowyRDM

    Może będzie 2.2 niedługo.

  • 361 postów
  • Dołączył: 10-11-2012
  • Skąd: Radom WR

Napisany 12 kwietnia 2014 - 10:59

*


Sorki nie doczytałem:P

#13 OFFLINE   dawid0123456789

dawid0123456789

    Srebrny Corsarz

  • 1 091 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 12 kwietnia 2014 - 11:27

Ja obszywałem kierę jakieś 3-4 lata temu, bo mi skóra od słońca popękała i do tej pory trzyma się świetnie, płaciłem ok. 120zł, gdzieś gość podjechał busem, zdjął kierę, obszył i założył spowrotem, zajęło mu to ok.1-2 godz., skórka bardzo ładna, delikatna w dotyku, tylko nie pamiętam nazwy firmy, ale wiem, że obsługiwali Kielce, Radom, Warszawę i Lublin ( jeśli mnie pamięć nie myli to kierownice24.pl ).

#14 OFFLINE   tc82

tc82

    3 najkrascie auto 10 zraz

  • 2 509 postów
  • Dołączył: 07-06-2009
  • Skąd: Wrocław/EHS
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 maja 2014 - 17:55

Odgrzeję :D

Obszyłem właśnie kierownicę Irmscher. Firma X-Styl z Nadolic Wielkich pod Wroclawiem ( można sobie wygooglać). Koszt 170 zł. Według mnie jest to zrobione naprawdę porządnie (wiem, pisałem wcześniej o Rychtalskiej, ale oni teraz jadą na starej opinii i uczciwie przyznaję, że teraz jest lepiej niż w poprzedniej Omedze), fotki w temacie mojej Omegi. Realizują również wysyłkowo po wcześniejszym ustaleniu szczegółów, koszt 170 zł + przesyłka pobraniowa = ~ 200 zł. Gdyby ktoś potrzebował to mogę zaoferować kierownicę z BFl z taśmą i poduszką na podmiankę na czas obszywania. Mogę też dać swoją do obszycia i wziąć starą. Zapraszam na PW.

*- post nie jest ofertą sprzedaży ani zamiany, ma jedynie na celu pomoc zainteresowanym :)

"Jestem lordem, jeżdżę Fordem :)"


#15 OFFLINE   Rafke

Rafke

    Pastor & szperacz fantów

  • 2 588 postów
  • Dołączył: 05-05-2010
  • Skąd: Gdynia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 15 maja 2014 - 18:06

ile czasu szyją ?

#16 OFFLINE   toptom

toptom
  • 1 518 postów
  • Dołączył: 12-10-2010
  • Skąd: Edynburg
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 maja 2014 - 18:13

Odgrzeję :D

Obszyłem właśnie kierownicę Irmscher. Firma X-Styl z Nadolic Wielkich pod Wroclawiem ( można sobie wygooglać). Koszt 170 zł. Według mnie jest to zrobione naprawdę porządnie (wiem, pisałem wcześniej o Rychtalskiej, ale oni teraz jadą na starej opinii i uczciwie przyznaję, że teraz jest lepiej niż w poprzedniej Omedze), fotki w temacie mojej Omegi. Realizują rĂłwnież wysyłkowo po wcześniejszym ustaleniu szczegĂłłĂłw, koszt 170 zł + przesyłka pobraniowa = ~ 200 zł. Gdyby ktoś potrzebował to mogę zaoferować kierownicę z BFl z taśmą i poduszką na podmiankę na czas obszywania. Mogę też dać swoją do obszycia i wziąć starą. Zapraszam na PW.

*- post nie jest ofertą sprzedaży ani zamiany, ma jedynie na celu pomoc zainteresowanym :)


Jak juz pisalem wczesniej na pewno sie skusze jak bede w PL. A masz moze jeszcze namiar na kogos od hydrografiki w naszych rejonach??

#17 OFFLINE   tc82

tc82

    3 najkrascie auto 10 zraz

  • 2 509 postów
  • Dołączył: 07-06-2009
  • Skąd: Wrocław/EHS
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 maja 2014 - 18:21

ile czasu szyją ?


Ja zawiozłem w czwartek i na wtorek była gotowa, ale jak się umówisz to rano podstawiasz i wieczorem odbierasz. Ja pojechałem w ciemno.

Jak juz pisalem wczesniej na pewno sie skusze jak bede w PL. A masz moze jeszcze namiar na kogos od hydrografiki w naszych rejonach??


Mogę coś poszukać.

"Jestem lordem, jeżdżę Fordem :)"


#18 OFFLINE   BiluMV6

BiluMV6
  • 127 postów
  • Dołączył: 11-10-2013
  • Skąd: Łódź

Napisany 04 czerwca 2014 - 21:05

Panowie jakie koszta mniej wiecej moga byc za obszycie skora tylko przednich foteli ? bo recaro byly tylko czarne a ja mam jasna skore i chcialem je obszyc w swoim kolorze tylko nie wiem czy to ma sens bo jakos wielkimi pieniedzmi nie dysponuje :)

#19 OFFLINE   tc82

tc82

    3 najkrascie auto 10 zraz

  • 2 509 postów
  • Dołączył: 07-06-2009
  • Skąd: Wrocław/EHS
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 czerwca 2014 - 08:58

Zadzwoń i zapytaj:
http://xstyl.eu/

"Jestem lordem, jeżdżę Fordem :)"