Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Konkurs Fotograficzny 2014 - regulamin


  • Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Dawido89

Dawido89
  • 1 640 postów
  • Dołączył: 29-06-2010
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 lutego 2014 - 22:53

Regulamin konkursu fotograficznego Omega Klub Polska na rok 2014


1. Postanowienia ogólne

1.1 Cel
Celem konkursu jest wyłonienie zdjęć, które posłużą do przygotowania kalendarza klubowego na rok 2015.

1.2 Organizatorzy
Zarząd Omega Klub Polska

2. Zasady konkursu

2.1 Uczestnicy
W konkursie uczestniczą osoby które opłaciły składkę klubową na 2014 rok i posiadają aktywny status klubowicza

2.2 Tematyka
Zdjęcia mają zawierać motyw Klubu, np. Logo na parasolu który trzyma ładna pani, samochód Opel/Vauxhall Omega lub choćby jego część. Wymagane zdjęcia w scenerii odpowiadającej określonej porze roku (np. grudzień – zdjęcie zimowe, kwiecień – zdjęcie wiosenne).

2.3 Terminy
Konkurs podzielony jest na etapy miesięczne. Zdjęcie danego miesiąca należy nadsyłać do 15 dnia każdego miesiąca – liczy się data wysłania emaila. Od 20 dnia każdego miesiąca w ciągu 14 dni odbywać się będzie publiczne głosowanie w postaci ankiety (dostępne tylko dla Klubowiczy) mające na celu wybór trzech „zdjęć miesiąca”. Prezentacja wyników nastąpi po upływie 14 dni - czyli po zakończeniu ankiety. Trzy najlepsze fotki będą trafiać do osobnego tematu pt: "Kalendarz na 2014 rok".

2.4 Nadsyłanie zdjęć
Zdjęcia należy nadsyłać na adres foto@omegaklub.eu. Dwudziestego dnia każdego miesiąca rusza konkurs, trwający 2 tygodnie, w którym typujemy trzy najładniejsze fotki. W treści nadesłanego maila powinien znajdować się nick autora, jaki posiada w klubie, natomiast temat maila to: "Konkurs foto 2014 - miesiąc". Każdy klubowicz może przysłać dwiefotki na dany miesiąc (w głosowaniu brane będą pod uwagę jako całość)

2.5 Jakość zdjęć
Zdjęcie musi mieć minimum 5 Mpix, czyli rozdzielczość co najmniej 2592x1944. Ze względu na przeznaczenie zdjęć, nie powinny one po powiększeniu do oryginalnej rozdzielczości zawierać zbyt dużego szumu. Zdjęcia z komórek, niskiej jakości oraz niespełniające powyższych wymagań, zostaną odrzucone automatycznie.

2.6 Wybór zdjęć w konkursie
Wstępna weryfikacja zdjęć nastąpi na poziomie przewodniczących Konkursu, zgodnie z punktem 2.5. Wyboru zdjęć dokonują wszyscy forumowicze w formie głosowania, w przygotowanym do tego celu wątku na forum: forum.omegaklub.eu. Każdy głosujący ma prawo oddać maksymalnie 3 głosy na trzy różne prace w danym miesiącu.

2.7 Wybór zdjęć do kalendarza
a) zdjęcie, które w danym miesiącu zdobędzie największą ilość głosów, AUTOMATYCZNIE znajdzie się w kalendarzu na rok 2015, a autor otrzymuje darmowy kalendarz na 2015 rok,
b) jeżeli w kolejnym miesiącu wygra zdjęcie użytkownika, który w jednej z poprzednich miesięcznych edycji zwyciężył już w konkursie, zdjęciem zamieszczonym w kalendarzu będzie kolejne zdjęcie osoby, która nie wygrała żadnej z edycji konkursu na zdjęcie miesiąca w 2014 roku,


2.8. Deklaracje
Nadesłanie prac na konkurs stanowi jednocześnie deklarację, że osoba nadsyłająca zdjęcie jest autorem/autorką załączonego zdjęcia, przyjmuje warunki ww. regulaminu, prawa osób portretowanych zostały wyjaśnione i osoby sportretowane wyrażają zgodę na wystawienie i ich publikowanie również dla celów reklamowych Konkursu oraz przyjmuje na siebie wszelkie roszczenia jakiejkolwiek natury, które osoby trzecie mogłyby kierować przeciwko organizatorom Konkursu, wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z ustawą o Ochronie Danych Osobowych ( Dz.U.Nr.133 pozycja 883), wyraża zgodę na nieodpłatne wykorzystywanie przez Organizatorów Konkursu nadesłanych zdjęć w dowolnym czasie i formie dla celów promocji Omega Klub Polska.

2.9. Konkurs roczny z nagrodami
Z końcem konkursu foto na rok 2014 zostanie rozegrany ostatni etap, w którym z pośród laureatów miesięcznych zajmujących tylko pierwsze miejsca będzie można wyłonić zdjęcie roku. Zdjęcie roku zostanie nagrodzone przez firmę SOMAD prowadzoną przez forumowicza kczech.

3. Postanowienia końcowe

3.1 Nadesłane zdjęcia nie powinny zawierać treści niezgodnej z przyjętymi ogólnie normami oraz zasadami moralnymi, nie powinny dyskryminować ani obrażać w żaden sposób innych osób oraz społeczności.
3.2 Organizator konkursu nie ponosi odpowiedzialności za treść nadesłanych zdjęć.
3.3 Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany postanowień niniejszego regulaminu w przypadku zmian przepisów prawnych lub innych istotnych zdarzeń mających wpływ na organizowanie Konkursu.
3.4 Jeśli w nadesłanych pracach są widoczne tablice rejestracyjne zostaną one zasłonięte na potrzeby konkursu. W Kalendarzu nadesłane zdjęcia zostaną zamieszczone w oryginale.
3.5 Konkurs nie podlega przepisom ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.).
3.6 Niniejszy Regulamin wchodzi w życie z dniem rozpoczęcia konkursu i obowiązuje do czasu jego zakończenia.

opiekunem konkursu jest Dawido89