Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Mandat za drift na lidlu


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
181 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   bronekc6

bronekc6

    najszybsza na Podlasiu :D

  • 564 postów
  • Dołączył: 22-11-2010
  • Skąd: Grajewo
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 19 stycznia 2014 - 18:35

Witam mam problem mianowicie dziś zakręciłem jedno kółko wokól latarni i przy latarni stał samochód. Parking pusty zero przechodniów auta w odległości minimum 30m. Zakonczyłem i postawiłem auto i ide do sklepu i dwóch młodych psów od razu z miejsca 500zł i 0pkt. chciałem ugadać na 200zł a nic nie dało twardo 500zł i zastraszali ze 1500zł w sądzie zapłacę. Mówili ze zabezpieczą nagranie z lidla i sprawa do sądu na moje życzenie. Nie dali mi nic do podpisu. Chcieli za stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym a byłem na parkingu obok lidla czyli teren prywatny. Jak mam sie tłumaczyć co robić aby nie zostać ukaranym czy też może nic nie dostane. Zawsze mandaty przyjmowałem ale teraz postawiłem się i sąd. W końcu pawie pusty parking i teren prywatny.
Co robić

#2 OFFLINE   Maciek-Grucha

Maciek-Grucha

    Co jest SROCYK raz dwa trzy :D

  • 1 470 postów
  • Dołączył: 12-02-2012
  • Skąd: Melbern GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.3D

Napisany 19 stycznia 2014 - 18:41

Witam mam problem mianowicie dziś zakręciłem jedno kółko wokól latarni i przy latarni stał samochód. Parking pusty zero przechodniów auta w odległości minimum 30m. Zakonczyłem i postawiłem auto i ide do sklepu i dwóch młodych psów od razu z miejsca 500zł i 0pkt. chciałem ugadać na 200zł a nic nie dało twardo 500zł i zastraszali ze 1500zł w sądzie zapłacę. Mówili ze zabezpieczą nagranie z lidla i sprawa do sądu na moje życzenie. Nie dali mi nic do podpisu. Chcieli za stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym a byłem na parkingu obok lidla czyli teren prywatny. Jak mam sie tłumaczyć co robić aby nie zostać ukaranym czy też może nic nie dostane. Zawsze mandaty przyjmowałem ale teraz postawiłem się i sąd. W końcu pawie pusty parking i teren prywatny.
Co robić


wpadles w poslizg przy zawracaniu,ale znajac zycie wniosku nie bedzie,wiec uchi do gory:D

#3 OFFLINE   bronekc6

bronekc6

    najszybsza na Podlasiu :D

  • 564 postów
  • Dołączył: 22-11-2010
  • Skąd: Grajewo
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 19 stycznia 2014 - 18:43

A z kąd wiesz ze nic nie bd. Choć też tak myśle niewiem młode psy chciały się wykazać. No w koncu teren prywatny

#4 OFFLINE   Maciek-Grucha

Maciek-Grucha

    Co jest SROCYK raz dwa trzy :D

  • 1 470 postów
  • Dołączył: 12-02-2012
  • Skąd: Melbern GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.3D

Napisany 19 stycznia 2014 - 18:45

A z kąd wiesz ze nic nie bd. Choć też tak myśle niewiem młode psy chciały się wykazać. No w koncu teren prywatny

raz,ze to prywatny i nie moga ukarac,dwa nie sadze zebym im sie chcialo wniosek pisać , dobrze zrobiles

#5 OFFLINE   bronekc6

bronekc6

    najszybsza na Podlasiu :D

  • 564 postów
  • Dołączył: 22-11-2010
  • Skąd: Grajewo
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 19 stycznia 2014 - 18:51

nie zadowoleni byli gdy chciałem sąd spisali mnie na pewno sprawdzili w bazie. Straszyli ze 1500zł wyjdzie a poza tym z mandatu 500zł coś chyba im spadnie do miski. Poczekam jak będzie wezwanie bo ma być niby przesłuchanie ale nie mówili w jakim czasie czy cos . A i dwa razy pytał czy na pewno chce sąd i między sobą gadali coś ze chojrak sie trafił

#6 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 19 stycznia 2014 - 18:55

Art. 98. Kto, prowadząc pojazd poza drogą publiczną, nie zachowuje należytej ostrożności, czym zagraża bezpieczeństwu innych osób, lub nie stosuje się do przepisów regulujących korzystanie z dróg wewnętrznych lub innych miejsc dostępnych dla ruchu pojazdów podlega karze grzywny albo karze nagany.

Prywatny nie prywatny, konsekwencje mogą być.

Jakby kolega wywalił w witrynę i wjechał do sklepu (nie neguje umiejętności :driver: ) to też by mandatu nie było tylko za szybę do zapłaty? :hmmm: Wątpię :D

Podejrzewam, że w tym przypadku na wniosek zarządcy obiektu Policja może nałożyć mandat, ew. skierować sprawę do sądu...

#7 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 stycznia 2014 - 18:56

zastraszali ze 1500zł w sądzie zapłacę.


hahaha , a na jakiej podstawie ?? , mnie już trzy razy straszyli i trzy razy wygrałem :D
, żeby była kara musi być realne zagrożenie , sąd musi mieć podstawę do ukarania , nie wystarczy samo zakręcenie kółka , powiesz w sądzie że sytuacja była pod kontrolą , parking pusty a koledzy stali i pilnowali żeby w razie czego ostrzec w razie gdyby ktoś się zbliżał , w sądzie masz prawo zadawania pytań policjantom , zapytaj który paragraf złamałeś i w jaki sposób oraz w jakim momencie powstało zagrożenie , wcześniej zostaniesz wezwany na policję w celu złożenia zeznań , odmów składania zeznań na policji , masz takie prawo , sprawa trafi do sądu , jeśli złożysz zeznania sąd na podstawie zeznań Twoich złożonych na policji i zeznań policjantów może uznać że materiał dowodowy jest wystarczający i może Cię skazać bez wzywania do sądu , wcześniej jeszcze dowiedziałbym się czy lidl ma w ogóle monitoring parkingu , jeśli nie to w ogóle bym się nie przyznał , w sądzie bym powiedział że jest ślisko , trochę za dużo gazu i Cię obróciło :D a policjanci od razu wyskoczyli z jakimiś oskarżeniami , aha , na policji policja po wezwaniu musi postawić Ci zarzut i wysokość kary o jaką wnioskuje , tak że będziesz wiedział ile możesz mniej więcej dostać w najgorszym wypadku , sąd rzadko daje więcej , często daje mniej , bądź odstępuje od wymierzenia kary , i nie daj się przekonać że lepiej będzie jak się przyznasz bo kara będzie i tak tej wysokości o jaką wnioskuje policja , więc nie masz nic do stracenia , ewentualnie trochę czasu :)

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#8 OFFLINE   Maciek-Grucha

Maciek-Grucha

    Co jest SROCYK raz dwa trzy :D

  • 1 470 postów
  • Dołączył: 12-02-2012
  • Skąd: Melbern GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.3D

Napisany 19 stycznia 2014 - 19:02

nie zadowoleni byli gdy chciałem sąd spisali mnie na pewno sprawdzili w bazie. Straszyli ze 1500zł wyjdzie a poza tym z mandatu 500zł coś chyba im spadnie do miski. Poczekam jak będzie wezwanie bo ma być niby przesłuchanie ale nie mówili w jakim czasie czy cos . A i dwa razy pytał czy na pewno chce sąd i między sobą gadali coś ze chojrak sie trafił

przerabialem to nie raz,zabezpieczyc tasmy to prokurator moze,a nie kraweznik,jesli zrobia wniosek jestes wzywany na komende i przedstawiasz swoja wersje,badz zgadzasz sie z wersja tych pajacow,do miecha ci przyjdzie wezwanie w co watpie,ale jesli juz bedzie to wpadles w poslizg:D

#9 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 stycznia 2014 - 19:13

do miecha ci przyjdzie wezwanie w co watpie


jeśli podpisał protokół , a taki na miejscu powinni sporządzić policjanci , to przyjdzie na pewno , nawet jak ktoś wyżej zadecyduje o odstąpieniu to muszą wezwać i poinformować o tym ;)

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#10 OFFLINE   Maciek-Grucha

Maciek-Grucha

    Co jest SROCYK raz dwa trzy :D

  • 1 470 postów
  • Dołączył: 12-02-2012
  • Skąd: Melbern GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.3D

Napisany 19 stycznia 2014 - 19:16

jeśli podpisał protokół , a taki na miejscu powinni sporządzić policjanci , to przyjdzie na pewno , nawet jak ktoś wyżej zadecyduje o odstąpieniu to muszą wezwać i poinformować o tym ;)


odmawiam dosc czesto mandatow i pierwsze slysze o protokole, ze jest,nie pokickalo sie cos tobie?

#11 OFFLINE   666jack

666jack

    Yamaha FZS 600 FAZER

  • 141 postów
  • Dołączył: 01-10-2011
  • Skąd: Szprotawa

Napisany 19 stycznia 2014 - 19:19

nie wiem jak w lidlu ale u narzeczonej w biedronce taśmy są kasowane co 3 miesiące i jeszcze czegoś tak głupiego nie słyszała, jak twoja sprawa, (durna policja) biedronka tylko i wyłącznie na polecenie prokuratora musi dać taśmy do przeglądnięcia a jeśli jest uprzejmy kierownik to może udostępnić. myślę, że skończy się szybciej jak się zaczęło

#12 OFFLINE   bronekc6

bronekc6

    najszybsza na Podlasiu :D

  • 564 postów
  • Dołączył: 22-11-2010
  • Skąd: Grajewo
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 19 stycznia 2014 - 19:19

Nic nie podpisałem na miejscu parking zaśnieżony i oblodzony stały ze 3 samochody i żadnej osoby nie było w pobliżu . Rozumiem ze na komendzie wejśc powiedzieć ze odmawiam zeznań na komendzie i czekać na rozprawę.

#13 OFFLINE   Maciek-Grucha

Maciek-Grucha

    Co jest SROCYK raz dwa trzy :D

  • 1 470 postów
  • Dołączył: 12-02-2012
  • Skąd: Melbern GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.3D

Napisany 19 stycznia 2014 - 19:23

Rozumiem ze na komendzie wejśc powiedzieć ze odmawiam zeznań na komendzie i czekać na rozprawę.


zloz zeznania i tak jak tobie radze z poslizgiem nie kontrolowanym,ale to nie nastapi:D

#14 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 stycznia 2014 - 19:26

Nic nie podpisałem na miejscu parking


a to ciekawe , bo po odmowie przyjęcia mandatu policjanci mają obowiązek sporządzić wniosek do sądu i musi on być podpisany przez policjanta sporządzającego i odmawiającego

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#15 OFFLINE   bronekc6

bronekc6

    najszybsza na Podlasiu :D

  • 564 postów
  • Dołączył: 22-11-2010
  • Skąd: Grajewo
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 19 stycznia 2014 - 19:32

No to chyba nic nie będzie tylko chcieli kase wyciągnąć od kogoś.
Mam taką nadzieje

#16 OFFLINE   Maciek-Grucha

Maciek-Grucha

    Co jest SROCYK raz dwa trzy :D

  • 1 470 postów
  • Dołączył: 12-02-2012
  • Skąd: Melbern GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.3D

Napisany 19 stycznia 2014 - 19:33

a to ciekawe , bo po odmowie przyjęcia mandatu policjanci mają obowiązek sporządzić wniosek do sądu i musi on być podpisany przez policjanta sporządzającego i odmawiającego

ciekawe to jest to co piszesz :D

No to chyba nic nie będzie tylko chcieli kase wyciągnąć od kogoś.


raczej sie wykazac

#17 OFFLINE   bronekc6

bronekc6

    najszybsza na Podlasiu :D

  • 564 postów
  • Dołączył: 22-11-2010
  • Skąd: Grajewo
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 19 stycznia 2014 - 19:52

podejrzewam ze teraz kontrole bede miał częste ale akurat z autem wszystko w porządku

#18 OFFLINE   arekc1975

arekc1975
  • 47 postów
  • Dołączył: 16-03-2010
  • Skąd: łódz

Napisany 19 stycznia 2014 - 20:36

Monitoringiem sie nie przejmuj najczęściej jak jest to ma pętle 30 dniową, a znajac Polską biurokracje nie będzie im dane zobaczyć twoich zabaw:D

#19 OFFLINE   bronekc6

bronekc6

    najszybsza na Podlasiu :D

  • 564 postów
  • Dołączył: 22-11-2010
  • Skąd: Grajewo
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 19 stycznia 2014 - 20:39

no to zabaw nie było bo tylko jedno kółko zrobiłem i postawiłem auto i szedłem do sklepu policje widzialem stali na skrzyżowaniu już

#20 OFFLINE   wars1977

wars1977

    WarsSztat Jagiełły (specjalizacja silniki V6) Opel Tech2 , MDI

  • 1 896 postów
  • Dołączył: 05-05-2009
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 19 stycznia 2014 - 20:40

A z kąd wiesz ze nic nie bd. Choć też tak myśle niewiem młode psy chciały się wykazać. No w koncu teren prywatny


Nic nie dostałeś do podpisu, zatem nic nie będzie. Postraszyli i tyle.