Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

Montaż kierownicy irmscher do Omegi B


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
9 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   sweet89madzia89

sweet89madzia89
  • 1 postów
  • Dołączył: 11-02-2010

Napisany 23 grudnia 2010 - 18:15

Mam Opel Omege B (rok 1995) niedawno zakupiłem kierownice Irmscher,w mojej omedze jest kierownica z poduszką starego typu a kierownica irmscher ma już tą małą poduszkę,kierownica irmscher pochodzi od omegi z 1996 r a i tak nie pasuje.Wieloklin się zgadza,lecz jest mniej otworów w kierownicy Irmscher niż w tej mojej.Byłem na warsztacie i powiedzieli mi że nie będzie pasować ponieważ pod kierownicą znajdują się jakieś blaszki które są przykręcone do mojej kierownicy a w tych kierownicach nowego typu nawet nie ma otworów do tego.Co z tym zrobić ?????

#2 OFFLINE   TomEk WRO

TomEk WRO

    Dr Szajn!

  • 2 412 postów
  • Dołączył: 16-09-2008
  • Skąd: Wrocław/Czernica
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 23 grudnia 2010 - 18:22

Mam Opel Omege B (rok 1995) niedawno zakupiłem kierownice Irmscher,w mojej omedze jest kierownica z poduszką starego typu a kierownica irmscher ma już tą małą poduszkę,kierownica irmscher pochodzi od omegi z 1996 r a i tak nie pasuje.Wieloklin się zgadza,lecz jest mniej otworów w kierownicy Irmscher niż w tej mojej.Byłem na warsztacie i powiedzieli mi że nie będzie pasować ponieważ pod kierownicą znajdują się jakieś blaszki które są przykręcone do mojej kierownicy a w tych kierownicach nowego typu nawet nie ma otworów do tego.Co z tym zrobić ?????


Przecież ją sprzedajesz :D o tutaj: http://allegro.onet....1382284790.html

Kolego/koleżanko, jakiej jesteś płci?? W profilu i z nicku wynika, że jesteś kobietą a piszesz w rodzaju męskim...


Nie wiem, czy da się to jakoś zamontować. Może poszukaj osoby, która ma starą kierownice i wymieńcie się :)

#3 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 grudnia 2010 - 19:46

Wieloklin się zgadza,lecz jest mniej otworów w kierownicy Irmscher niż w tej mojej.Byłem na warsztacie i powiedzieli mi że nie będzie pasować ponieważ pod kierownicą znajdują się jakieś blaszki które są przykręcone do mojej kierownicy a w tych kierownicach nowego typu nawet nie ma otworów do tego.Co z tym zrobić ?


będziesz potrzebował/ła jeszcze taśmę pod kierownicę nowszego typu
[ATTACH]10431[/ATTACH]

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#4 OFFLINE   piiiotrek

piiiotrek
  • 385 postów
  • Dołączył: 30-06-2007
  • Skąd: Świnoujście
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 grudnia 2010 - 20:59

Dokładnie. Trzeba wymienić taśmę i wszystko gra :)

#5 OFFLINE   Lukaszwalbrzych

Lukaszwalbrzych
  • 37 postów
  • Dołączył: 23-12-2010
  • Skąd: wałbrzych
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 23 grudnia 2010 - 21:04

A więc tak to pisała powyżej moja dziewczyn...założyłem sobie własnie konto czyli wystarczy kupić nowszą taśme i wszystko będzie oki dzięki wielkie wszystkim

#6 OFFLINE   piiiotrek

piiiotrek
  • 385 postów
  • Dołączył: 30-06-2007
  • Skąd: Świnoujście
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 grudnia 2010 - 21:25

Przynajmniej ja tak miałem, że wystarczyła wymiana taśmy ;)

#7 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 grudnia 2010 - 16:07

i uchwyt taśmy też jest inny - opisane na forum w sprawdzonych poradach jak założyć na starą nową kiere :) i co trzeba zmienić



 


#8 OFFLINE   Lukaszwalbrzych

Lukaszwalbrzych
  • 37 postów
  • Dołączył: 23-12-2010
  • Skąd: wałbrzych
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 24 grudnia 2010 - 20:02

a co to jest ten plastik pod taśme gdzie można to kupic....znalazlem cos takiego na innym forum


Omega sam naprawiam - tam jest napisane że należy odczekać minutę - tak tez zrobiłem i jest ok, kierownicę juz zdjąłem i założyłem nową - wszystko spasowałem i jest ok. jeśli ktoś będzie wymieniał starą na nową to należy zmienić co następuje: kierownicę , airbag, taśmę, wtyczkę taśmy, oraz plastik za taśma, gdyż zaczepy od nowej taśmy nie będą pasowały oraz podkładkę pod śrubę mocującą kierownicę.

czyli co dokladnie bedzie mi potrzebne do wymiany???co musze jeszcze kupic i bez problemu bede mógł załozyć tak??

moze ma ktoś z was zdjecia żeby dołaczyc i w jaki sposób trzeba przerobić wtyczke od poduszki...Roozga masz może gg albo na priv zeby pogadac mam jeszcze klika pytań do ciebie z góry dzięki

#9 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 grudnia 2010 - 23:04

moze ma ktoś z was zdjecia żeby dołaczyc i w jaki sposób trzeba przerobić wtyczke od poduszki...Roozga masz może gg albo na priv zeby pogadac mam jeszcze klika pytań do ciebie z góry dzięki


po to to forum żeby pytania zadawać - na PRV i gg udzielam info tylko klubowiczom

Sam przecież napisałeś co potrzebujesz: airbag, taśmę, wtyczkę taśmy, oraz plastik za taśma - podjedź na szrota gdzie mają omegę i sobie zdemontuj - przynajmniej bedziesz wiedział jak zamontować



 


#10 OFFLINE   MadMan

MadMan

    ...S6...

  • 88 postów
  • Dołączył: 26-06-2008
  • Skąd: Jaworzno
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 grudnia 2010 - 15:17

Ja do swojej (94) zakładałem nowszą kierę Irmiego bez sterowania. Potrzebujesz następujących części: kierownica Irmiego :D poducha do nowej kiery, taśma poduszki (zwijak) pod nową kierę, kabel do podpięcia nowego zwijaka (jest inny w starszym modelu) lub tak jak ja trochę własnej inwencji oraz mocowanie taśmy poduszki na kolumnę kierowniczą (do nabycia w ASO ok 100zł lub zdemontowania własnoręcznie z nowszej Omegi).

- zdejmujesz starą kierę wcześniej zaznaczając położenie na wieloklinie (można nanieść od razu na nową kierę - będzie później prościej)
- demontujesz zwijak
- demontujesz manetki i odkręcasz stare mocowanie zwijaka
- zakładasz nowe mocowanie zwijaka
- montujesz manetki
- montujesz nowy zwijak po uprzednim wycentrowaniu (są znaki na zwijaku)
- podpinasz nowy zwijak do instalacji zamochodu (wtyczki się różnią: stara jest szeroka 8 pinów a nowa wąska 8 pinów - wykożystane są 4 piny w kierze bez sterownia) Ja wytargałem jakąś wtyczkę 8 pin która idealnie podpasowała. Dolutowałem kable do nowej wtyczki a następnie dolutowałem do wiązki podłączeniowej pod kierą.
- montujesz kierę (ja nie zakładałem podkładki pod śrubę - trzyma się idealnie bez niej)
- podpinasz poduchę i skręcasz do kiery
- składasz wszystko do kupy i cieszysz się jazdą :D