Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Potrzebna krew dla dziecka chorego na białaczkę


  • Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   gmurawsk

gmurawsk
  • 2 023 postów
  • Dołączył: 08-08-2006
  • Skąd: Warszawa-Grochów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 08 listopada 2010 - 20:58

Mój znajomy poprosił mnie o pomoc w ratowaniu życia córeczki jego przyjaciółki. Dziewczynka ma 10 lat i choruje na ostrą białaczkę... Jej leczenie polega na dawaniu jej codziennie 3 dawek zdrowej krwi przez okres conajmniej pół roku. Jak łatwo policzyć - to ponad pół tysiąca dawek krwi. Niestety, w bankach brakuje krwi, więc została wprowadzona procedura polegająca na tym, że by ktoś otrzymał krew, ktoś inny musi ją oddać (wyjątkiem są tylko sytuacje kryzysowe dla natychmiastowego ratowania życia - a przynajmniej tak zrozumiałam z tego co mi tłumaczył ten znajomy). Krew można oddawać w dowolnym punkcie krwiodastwa, byle powiedzieć na kogo się oddaje krew. Trzeba koniecznie podać poniższe dane:


Julia Saja

Samodzielny Publiczny Dziecięcy Szpital Kliniczny w Warszawie

ul. Marszałkowska 24

00-576 Warszawa

oddział hematologi




dostaniecie wówczas zaświadczenie, którego oryginał musi przekazany rodzinie Julki. Możecie przesłać mi to zaświadczenie listowie, a ja przekażę je mojemu znajomemu, lub dać mi przy najbliższym spotkaniu.



mój adres:

Grzegorz Murawski

ul. Komorska 10/3

04-161 warszawa



to ważne by zrobić to jak najszybciej, bo na każdy dzień leczenia potrzebne są 3 zaświadczenia o oddaniu krwi.


W dniach będę 11-14 listopada będę w śląskim i małopolskim. Jakby się komuś udało to osobiście mogę wziąć zaświadczenie.