Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

jeździmy coraz gorzej


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
103 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   michauu

michauu
  • 182 postów
  • Dołączył: 02-07-2009

Napisany 20 sierpnia 2010 - 23:59

od 2 tygodni jeżdżę codziennie nad morze i z powrotem autokarami i przecieram oczy ze zdziwienia jak widzę co się dzieje:jump::jump::jump: codziennie jest na trasie wypadek, najczęściej człówka tir/autobus kontra osobówka. Osobówki wyprzedzają na ciagłych, pod górę, idąc na czołówkę z dużym mobilem. Można powiedzieć, że kierowcy dużych mobili są panami ludzkiego życia, uciekając na pobocze ratują często całe rodziny w pędzących osobówkach. Czy oni się kiedyś opamiętają?:dziura:

#2 OFFLINE   Wicurek

Wicurek

    jeszcze tu bywam czasem

  • 338 postów
  • Dołączył: 07-11-2009
  • Skąd: Brzesko
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 sierpnia 2010 - 00:06

michauu kiedyś tak albo 3 metry pod ziemią albo jak nam zrobią normalne drogi do normalniej jazdy

#3 OFFLINE   michauu

michauu
  • 182 postów
  • Dołączył: 02-07-2009

Napisany 21 sierpnia 2010 - 00:43

to jak chca sie zabic, to z mostu do wisly.....a nie, że później kierowca mobila ma prze*rane życie....

#4 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 sierpnia 2010 - 02:39

.....a nie, że później kierowca mobila ma prze*rane życie..

Co to znaczy prze*rane ?? To wszystko jest problem ze zrozumieniem. Gwarantuje, że można z tym żyć, jak ofiara była idiotą to niestety jest jej problem.

#5 OFFLINE   bombka

bombka
  • 177 postów
  • Dołączył: 30-01-2010

Napisany 21 sierpnia 2010 - 07:07

No tak bo co za idiota jedzie akurat wtedy kiedy ten cwel wyprzedza na trzeciego albo na wzniesieniu albo na podwójnej ciągłej.Gratuluje podejścia do sprawy.No i dzięki,teraz będę starał się omijać twoje strony skoro takie asy tam jeżdżą.

#6 OFFLINE   Kesiaczek

Kesiaczek
  • 567 postów
  • Dołączył: 21-10-2008
  • Skąd: Szczytno/Kielce

Napisany 21 sierpnia 2010 - 08:38

nie raz widziałam jak TIR czy inny duży samochód wyprzedzał na podwójnej ciągłej , skrzyżowaniu czy przejściu dla pieszych itd.

Wiec niestety ****** są w rożnych samochodach nie ważne czy jest on mały czy duży problem tkwi w tym co Ci ludzie maja w głowach a nie jakim samochodem jeżdza:/

ostatnio jak jechałam z dzieciakami prawie staranował mnie gość koparki bo raptem zachciało mu sie skrócić, dobrze ze był chodnik( i naszczescie nie było na nim ludzi) i miałam gdzie uciekac bo jakby był rów to nie weim jakby sie skonczyło.

takze powiem jeszcze raz. Nie ma reguły jakim samochodem jedziesz, liczy sie to co masz w głowie!

#7 OFFLINE   cruel

cruel

    nawet gdy będę kroczył...

  • 214 postów
  • Dołączył: 19-06-2010
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Y22XE

Napisany 21 sierpnia 2010 - 10:14

Fakt, faktem w każdym mobilu może się trafić jakiś idiota, nie ważne czy to ciężarówka/autobus/osobówka/traktor, w osobówkach tego jest więcej, bo po prostu najwięcej tego jeździ.

Ostatnio wracając z nad morza w nocy przy dosyć ulewnym deszczu, zapaliło się zielone światło więc ruszam, a z mojej prawej leci koleś traktorem z dwoma przyczepami i nawet nie miał zamiaru zwolnić, wtedy się cieszyłem że ruszałem, a nie jechałem już z jakaś prędkością bo może bym już teraz nic nie napisał.

Niestety na drodze trzeba uważać i pamiętać, jeśli jesteś pewny swoich umiejętności to ok, ale umiejętności innych nigdy pewny nie bądź.

Osobiście jak widzę że leci jakiś palantunio, to staram mu się umożliwić wykonanie manewru wyprzedzania, a niech jedzie jak mu się tak śpieszy, ja nogę z gazu mogę zdjąć, do prawej dojechać.

#8 OFFLINE   koksik8711

koksik8711
  • 8 postów
  • Dołączył: 01-05-2010
  • Skąd: Działdowo
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 sierpnia 2010 - 10:19

zawsze znajdą się idioci którym spieszno na tamten świat...na 7 ostatnio jechałem i byłem w szoku jak wyprzedzała jedna ciężaróweczka drugą a koleś osobówką wiele nie myśląc na łuku wyprzedził je obie dobrze że miał trochę pod maską bo skosił by jeszcze osobówkę jadącą z przeciwka ale przecież głupota ludzka nie zna granic...

#9 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 sierpnia 2010 - 10:41

od 2 tygodni jeżdżę codziennie nad morze i z powrotem autokarami i przecieram oczy ze zdziwienia jak widzę co się dzieje


ja jeżdżę 11 lat i już się przyzwyczaiłem , z moich obserwacji wnioskuję że jest co raz gorzej i lepsze drogi niczego nie zmienią , bo zawsze znajdzie się ktoś komu bardziej się spieszy albo wydaje mu się że jest sprytniejszy od innych , no chyba że bedziemy oddzielać pasy betonowymi szykanami , ale zawsze istnieje możliwość że ktoś puści się pod prąd

Gwarantuje, że można z tym żyć, jak ofiara była idiotą


nic dodać nic ująć

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#10 OFFLINE   zielona

zielona

    Sylwiosława

  • 150 postów
  • Dołączył: 05-05-2010
  • Skąd: Gdańsk

Napisany 21 sierpnia 2010 - 10:55

ale zawsze istnieje możliwość że ktoś puści się pod prąd


Ostatnio koleś z Mysłowic stanął dęba w miejscu i zaczął jechać na wstecznym na Armii Krajowej w Gdańsku, gdzie ludzie spokojnie jadą około 100/h :evil:
Miałam ochotę kolesia mocno poturbować :mad:

#11 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 22 sierpnia 2010 - 07:42

Piszemy tez CORAZ gorzej... ;)

#12 OFFLINE   uszatek

uszatek
  • 266 postów
  • Dołączył: 28-12-2008

Napisany 22 sierpnia 2010 - 09:37

W myśl teorii p.Darwina: " Narząd nieużywany zanika.........."

Jak ktoś nie korzysta zbyt często z szarych komórek, to ma potem problem z myśleniem . Pisaniem też.

Jestem świeżo po powrocie z nad morza. Moje refleksje:

Wzorowa postawa kierowców z Mobilów ( cholera, jestem mile zaskoczony)

Debilizmu z fikuśnych małych ( skrajnie małych) fur nie komentuję.

#13 OFFLINE   Nawalony Zając

Nawalony Zając
  • 3 237 postów
  • Dołączył: 01-03-2008
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 22 sierpnia 2010 - 09:48

Na wyprzedzanie "na trzeciego" jestem szczególnie cięty. Oby każdy podejmujący się tej próby nie wynikającej z wyższej konieczności automatycznie wylatywał w powietrze.

#14 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 22 sierpnia 2010 - 21:56

Dziwne jest to że na zachodzie potrafi być kultura na drodze (nie mówię że zawsze i wszędzie ale jest jej więcej niż u nas)

#15 OFFLINE   Kuzio

Kuzio
  • 170 postów
  • Dołączył: 08-04-2010
  • Skąd: Kraków

Napisany 23 sierpnia 2010 - 12:32

Dzisiaj właśnie wróciłem z nad morza. Z tego co najbardziej mi się rzuciło w oczy to wyprzedzanie "na farta" ( przed zakrętem, wzniesieniem itd albo na zasadzie zmieszczę się czy się nie zmieszczę ). Co do tirów wszystko by było oki, rozumiem ze oni tez czasem na drogach 2 pasmowych chcą wyprzedzić, ale już mnie krew zalewała jak wypadali mi przed maskę na lewy pas, że musiałem nieźle hamować i wyprzedza 3 tiry jadące 90km/h jadąc 92km/h.. Wszystko spoko ale przynajmniej by poczekał na wolny pas...

#16 OFFLINE   Szopen

Szopen

    Zagazować cały świat !

  • 451 postów
  • Dołączył: 28-02-2007
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 sierpnia 2010 - 14:33

Najgorsi to są kierowcy samochodów z mała iloscią kucyków pod maską. Pcha się taki na trzeciego, spycha innych, leci na czołówke i jeszcze blokuje mozliwosc szybkiego wyprzedzania ...
Ostatnio byłem nad morzem i stwierdzam ze wiekszosc kierowców nie ma wyobrazni ...

#17 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 25 sierpnia 2010 - 08:55

Najgorsi to są kierowcy samochodów z mała iloscią kucyków pod maską. Pcha się taki na trzeciego, spycha innych, leci na czołówke i jeszcze blokuje mozliwosc szybkiego wyprzedzania ...
Ostatnio byłem nad morzem i stwierdzam ze wiekszosc kierowców nie ma wyobrazni ...


Wszystko dlatego że jak kupowali samochód to ktoś im powiedział że on ma AŻ 60KM :p

A tak na poważnie to fakt że tacy kierowcy wyprzedzają jak barany. Mnie osobiście wkurza jak jadę dwupasmówką a po lewym pasie pogina fiacik 126p, hmm nie żebym coś miał do tych samochodów no ale nie rozwija on prędkości z jaką inni jeżdżą lewym pasem a na dodatek nie zjedzie..... Spotkałem się z czymś takim na szczęście tylko 3 razy i za każdym była to osoba starsza.

#18 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 sierpnia 2010 - 20:29

Spotkałem się z czymś takim na szczęście tylko 3 razy i za każdym była to osoba starsza.

Ja chyba więcej razy, ale mniejsza z tym, po prostu to są ludzie których uczono jeździć inaczej (stara szkoła gdzie na 1000 mieszkańców przypadało 15-20 aut) jak obecnie panują zasady, a śmiem stwierdzić, że jak ktoś potrzebuje prawa jazdy to je zrobi nawet jak by było czasowe na okres 5 lat, mnie denerwuje fakt posiadania prawa jazdy przez ludzi którzy po egzaminie nie wsiadali do samochodu bo nie potrzebowali jeździć, a po upływie 15 lat przypomina się im, że mają prawko i kupują jakąś padaczkę i utrudniają życie innym kierowcom...

#19 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 25 sierpnia 2010 - 21:09

(stara szkoła gdzie na 1000 mieszkańców przypadało 15-20 aut) j

To nie do końca jest tak. Bezstresowa nauka jazdy,wyemancypowane blondynki w wieku 20-40 lat za kierownicą (nie daj boże jako instruktor nauki jazdy) tempo życia i łatwość dokupienia samochodu do posiadanego prawa jazdy.

#20 OFFLINE   BRATEX

BRATEX
  • 1 postów
  • Dołączył: 01-07-2010
  • Skąd: Jaworzno

Napisany 28 sierpnia 2010 - 22:10

mnie denerwuje fakt posiadania prawa jazdy przez ludzi którzy po egzaminie nie wsiadali do samochodu bo nie potrzebowali jeździć


Znam taka osobę.... to moja żonka. A wszystko przez jej koleżankę bo nie chciała iść sama na prawo jazdy i namówiła moja żonkę aby dotrzymała jej towarzystwa:D Ale na szczęście nie ciągnie ją do prowadzenia samochodu. :)