Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Zakup lustrzanki mały dylemat


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
57 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   ermi

ermi
  • 377 postów
  • Dołączył: 13-10-2008
  • Skąd: Toruń
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 maja 2010 - 22:01

Nie sprzętem a talentem

#22 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 08 maja 2010 - 22:45

Nie sprzętem a talentem


bez dobrego sprzętu też lipa...
każdy w swym zbiorze znajdzie wiele fotek, które byłyby świetne gdyby sprzęt nie zawiódł - a to aparat nie zdążył wyostrzyć, miał za długiego laga, duże szumy, słaba głębia ostrości czy balans bieli zrąbany itp...

#23 OFFLINE   ermi

ermi
  • 377 postów
  • Dołączył: 13-10-2008
  • Skąd: Toruń
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 09 maja 2010 - 10:36

dlatego talentem.

#24 OFFLINE   Eddek

Eddek

    Superupierdliwiec

  • 110 postów
  • Dołączył: 25-01-2009
  • Skąd: Zielona Góra

Napisany 09 maja 2010 - 19:33

Nie sprzętem a talentem

A Kubica ciagle za podium, a talentu mu przeciez nie brakuje :) Poza tym, naukowcy juz udowodnili, ze "wrodzony talent" na ogol wywodzi sie tak na prawde z dziesiatek tysiecy godzin cwiczen.

Zeby nie bylo - zgadzam sie, ze to fotograf robi zdjecia, a nie aparat, ale nawet mistrzowie z National Geographic nie trafia na okladke ze zdjeciem z telefonu.
Naczelny Maruda Kraju, ignorant i wielki upierdliwiec.

#25 OFFLINE   Tkacz

Tkacz

    Zasadniczo nie słodze...

  • 15 postów
  • Dołączył: 13-03-2010
  • Skąd: Gdańsk

Napisany 10 maja 2010 - 02:53

<off topic mode on>

Zeby nie bylo - zgadzam sie, ze to fotograf robi zdjecia, a nie aparat, ale nawet mistrzowie z National Geographic nie trafia na okladke ze zdjeciem z telefonu.


No ba! :) Co wiecej, jeszcze nie tak dawno temu, juz w erze wszechobecnej fotografii cyfrowej, NG wciaz trwalo w purytanskim uporze, by zamawiane przez nie prace dostarczac wylacznie na diapozytywach i musialy to byc ujecia idealne, bo kadrowanie w procesie edycji przed drukiem bylo wykluczone! Wiec nie dosc, ze slajd nie wybaczal praktycznie zadnych bledow naswietlania, to jeszcze edytor nie wybaczal zadnych ulomnosci kadrowania. Dlatego dla NG fotografowali tylko najlepsi :)
<off topic mode off>

EPRZ, zastanow sie powaznie, czy napewno potrzebujesz lustrzanki, o ktorej, jak mowisz, nie masz zielonego pojecia. Jesli dojdziesz do wniosku, ze tak, kup taka, ktora najbardziej Ci sie spodoba i ktora najlepiej bedzie Ci lezala w dloni. IMO sa to jedyne kryteria, ktorymi powinienes sie kierowac, bo wbrew opinii onanistow sprzetowych roznice w jakosci rejestrowanego obrazu aparatow z tej polki cenowej sa podczas normalnego uzytkowania czysto subiektywne i na dobra sprawe pomijalne.

Problem sie zacznie, jesli zlapiesz bakcyla, poszerzysz swoja wiedze, obkupisz sie w obiektywy i inny stuff... Czego bez cienia zlosliwosci z calego serca Ci zycze :)


____________________________

Łączę należne wyrazy...
Jacek Kowalski - www.phototrip.pl
Przypadki Zniekształceń Zbiegów Perspektywicznych

#26 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 maja 2010 - 09:11

...roznice w jakosci rejestrowanego obrazu aparatow z tej polki cenowej sa podczas normalnego uzytkowania czysto subiektywne i na dobra sprawe pomijalne.


Aparaty sa praktycznie identyczne, roznica jest w obiektywach. Tak jak pisalem 2 identyczne kastraty D60 i 400D maja identyczne parametry, a jednak 400D robi mniej dokladne zdjecia (zauwazalnie mniej dokladne). Po zalozeniu lepszego obiektywu sprawa sie poprawia. Poza tym jak piszesz kwestia gustu...
Dlatego najlepiej zrobic kilka zdjec, zgrac je z karty i porownac na komputerze ktore najbardziej sie podobaja.

#27 OFFLINE   ermi

ermi
  • 377 postów
  • Dołączył: 13-10-2008
  • Skąd: Toruń
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 maja 2010 - 09:16

Do niedawna to nawet niektórzy chcieli w średnim formacie a w "cyfrze to tylko do wyborczej przyjmowali i to nie na całą stronę ;)
oj kiedy to było... jak plombowało się ramki.

#28 OFFLINE   EPRZ

EPRZ

    Symulant

  • 115 postów
  • Dołączył: 09-07-2008
  • Skąd: Rzeszów

Napisany 10 maja 2010 - 20:42

EPRZ, zastanow sie powaznie, czy napewno potrzebujesz lustrzanki, o ktorej, jak mowisz, nie masz zielonego pojecia.

BEz obrazy, ale czy Ty przed zakupem Omegi wiedziałeś o niej wszystko? Wiesz, lustro chce sobie sprawić na pewno nie pod wpływem jakiegoś impulsu, czy mody "weselnej" ale już jakiś czas o tym myślę i w końcu dopnę swego.
Jakoś się toczy

#29 OFFLINE   Tkacz

Tkacz

    Zasadniczo nie słodze...

  • 15 postów
  • Dołączył: 13-03-2010
  • Skąd: Gdańsk

Napisany 11 maja 2010 - 02:38

BEz obrazy, ale czy Ty przed zakupem Omegi wiedziałeś o niej wszystko? Wiesz, lustro chce sobie sprawić na pewno nie pod wpływem jakiegoś impulsu, czy mody "weselnej" ale już jakiś czas o tym myślę i w końcu dopnę swego.


EPRZ, ja naprawde bardzo rzadko sie obrazam:) I oczywiscie o Omedzie wszystkiego nie wiedzialem, ale przynajmniej teoretycznie wiedzialem czego chce.
Dlatego polecam Ci strone www.dpreview.com - a tam gruntowne opisy prawie wszystkich wspolczesnych cyfrowek, sample, testy rozdzielczosci, opisy funkcji menu i mnostwo innych informacji na temat aparatow, ktore byc moze pomoga Ci wyrobic sobie zdanie.

Dwa opisy aparatow, ktore brales pod uwage w pierwszym poscie, tak na przyklad:
http://www.dpreview....s/canoneos450d/
http://www.dpreview....s/sonydslra350/

I nie uprzedzaj sie do aparatow Sony;) One, wbrew pozorom, nie wypadly sroce spod ogona. Sony w swoim czasie kupilo kompletny dzial foto Minolty (swiec Panie nad jej dusza) i zachowalo "kompatybilnosc wstecz" jesli o obiektywy idzie, wiec przy odrobinie checi mozna znalezc dobre i nie drogie szkielka.
A poza tym, Minolta... ech.. .to byl system!:)
____________________________

Łączę należne wyrazy...
Jacek Kowalski - www.phototrip.pl
Przypadki Zniekształceń Zbiegów Perspektywicznych

#30 OFFLINE   DamianSz

DamianSz

    Bleblablo wyszło to #373

  • 4 324 postów
  • Dołączył: 10-03-2009
  • Skąd: Kędzierzyn - Koźle
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 maja 2010 - 05:12

I nie uprzedzaj sie do aparatow Sony One, wbrew pozorom, nie wypadly sroce spod ogona. Sony w swoim czasie kupilo kompletny dzial foto Minolty (swiec Panie nad jej dusza) i zachowalo "kompatybilnosc wstecz" jesli o obiektywy idzie, wiec przy odrobinie checi mozna znalezc dobre i nie drogie szkielka.
A poza tym, Minolta... ech.. .to byl system!

przecież pierwsza ALPHA sonego to nic innego jak MINOLTA DYNAX 5 :D do dziś używam aparatu minolty oczywiście analoga.

#31 OFFLINE   EPRZ

EPRZ

    Symulant

  • 115 postów
  • Dołączył: 09-07-2008
  • Skąd: Rzeszów

Napisany 11 maja 2010 - 20:03

Dzięki Tkacz za linka, będziem czytał
Jakoś się toczy

#32 OFFLINE   Szynka

Szynka

    AutoDetailing

  • 1 493 postów
  • Dołączył: 27-09-2006
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 12 maja 2010 - 07:04

Poczytaj tez o Nikonie D90 - bo tez warte uwagi.

http://www.trochetec...ng),c,1859.html
http://www.fotopolis...ndex.php?n=7734
http://d90.fotopolis....php?n=7816&p=0

#33 OFFLINE   marcin85

marcin85
  • 117 postów
  • Dołączył: 22-12-2009
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 maja 2010 - 08:33

dzięki szynka za linki

#34 OFFLINE   letis

letis

    MEWA SQUAD

  • 118 postów
  • Dołączył: 25-02-2008
  • Skąd: Radwanice

Napisany 12 maja 2010 - 09:50

Co do nikona to powiem tak: jako uzytkownik D60 do samego aparatu nie mam zadnych zastrzezen jednak przy jakiejs usterce czy cos takiego jestesmy skazani na serwis w warszawie na ul. postepu o ktorym mozna poczytac na wielu stronach. moj przez rok czasu byl az 6 razy w naprawie (kazda trwala prawie miesiac) i dopiero przy ostatniej usunieto usterke polegajaca na przeswietlaniu zdjec. probowano mi wmowic ze aparat jest ok tylko karta pamieci zle dziala (dziwne bo na 6 kartach pamieci dzialo sie to samo) i ze rozkrecalem aparat. walka skonczyla sie tym ze aparat wyslalem przez sklep w ktorym go kupilem do serwisu nie jako reklamacje ale jako niezgodnosc towaru z umowa i wowczas w terminie 14 dni naprawiono go jak nalezy.
Swiat ludzi uzytkujacych lustrzanki ogolnie mowiac dzieli sie na nikoniarzy i canoniarzy. ostatnimi czasy wkrada sie mocno tutaj sony alpha. Z wlasnego doswiadczenia powiem ze jak bym mial znow sprawic sobie lustrzanke to nie kupil bym nikona... niestety serwis tego sprzetu mnie do tej marki zrazil.

#35 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    streetfighter

  • 894 postów
  • Dołączył: 24-09-2007
  • Skąd: Kostrzyn WLKP
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 maja 2010 - 19:48

generalnie mam nikona D40 i nie narzekam.
Choć miałem go w serwisie w zeszłym roku to mieli na naprawę 30 dni a dostałem po niecałych 3 tyg naprawionego i sprawnego w 100%
W sumie wydawało mi się że się na nim znam dopóki nie spotkałem profesjonalnego fotografa który uświadomił mi ze ten mój sprzęt jest przynajmniej kilka razy bardziej "ynteligetny" jak ja :smiech:

Ale mogę Ci polecić nikona bo jest naprawdę zajobiaszczym sprzętem

ps. "profesjonalista" miał całą walizkę sprzętu i do tego 2x nikona D700 :D + kilka (tele) obiektywów +jakieś filtry,płyny szmatki itp :p
w sumie myślę że jakieś niezłe dwie omegi BFL siedzą w tej walizce :p

#36 OFFLINE   Jarqz

Jarqz
  • 1 313 postów
  • Dołączył: 16-05-2008
  • Skąd: Konin / Kamienica
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 maja 2010 - 20:23

A mój Nikon się na mnie obraził i się zaciął (popularna usterka). No i musiałem kupić kompakta dopóki lustra nie naprawię, zresztą też Nikona :)

#37 OFFLINE   Tkacz

Tkacz

    Zasadniczo nie słodze...

  • 15 postów
  • Dołączył: 13-03-2010
  • Skąd: Gdańsk

Napisany 13 maja 2010 - 22:02

Panowie... robicie Nikonowi wilcza przysluge;) Trzech uzytkownikow, wszyscy bardziej z aparatu zadowoleni niz mniej, i wszyscy... musieli cos w serwisie naprawiac :)
EPRZ, na Twoim miejscu wzialbym ta okolicznosc pod uwage ;)

A tak na marginesie... Nie spotkalem nigdy - a mam jakis tam kontakt z osobami fotografujacymi na roznym poziomie - uzytkownika Nikona, ktory polecalby jakikolwiek inny system. To samo z uzytkownikami Canona, Pentaxa, czy Sonego, wiec watek zamienia sie w plebiscyt polegajacy na tym, ze wygrywa ten system, ktorego uzytkownicy napisza tu wiecej postow :)

Tak, wiem, ze kazdy ma doswiadczenie ze sprzetem, jaki posiada, ale to zaczyna przypominac pytanie o najlepszego sedana z tylnym napedem z poczatku lat 2000 zadane posiadaczowi Beemki;) Wszyscy wiemy, ze to Omega, ale co on nam odpowie?:)
____________________________

Łączę należne wyrazy...
Jacek Kowalski - www.phototrip.pl
Przypadki Zniekształceń Zbiegów Perspektywicznych

#38 OFFLINE   Jarqz

Jarqz
  • 1 313 postów
  • Dołączył: 16-05-2008
  • Skąd: Konin / Kamienica
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 maja 2010 - 22:11

Ale ja wcale jakiś wielkim fanem Nikona nie jestem. Tyle, że jak kupisz jedną lustrzankę a potem parę szkieł i innych pierół do niej to potem ciężko się przestawiać na inny system (finansowo :)) Ostatnio bawiłem się Alfą 500 i nawet nawet. Gadałem później z kolesiem, który zawodowo foci, czemu te Alfy są be, i powiedział mi właśnie, że modelowo od 500 w górę Sony zaczęło robić przyzwoite lustrzanki.

#39 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    streetfighter

  • 894 postów
  • Dołączył: 24-09-2007
  • Skąd: Kostrzyn WLKP
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 maja 2010 - 23:02

Tkacz ale biorąc pod uwagę nasz omegi -coś co jest super nie musi być zaraz niezawodne :D

A tak poważnie to zawsze "każdy żyd swój towar chwali" :p
Ja po prostu wyraziłem swoją opinie na temat nikona bo go mam i jestem z niego naprawdę zadowolony :D
W serwisie był bo (chyba) ja go popsułem :( ale na całe szczęście uznali to w ramach gwarancji-a o serwisie napisałem tyko dlatego że słyszałem o nim złą opinię ale ja nie miałem z nimi problemów :D
RADA :D
Jak kupisz nikona to chcąc się uwolnić od serwisu ;) zamykaj torbę z aparatem i nie driftuj na zakrętach gdy ten luźno lata po bagażniku :p

EDIT:
A jeszcze odpowiedź dlaczego lustrzanka a nie kompakt??
Bo lustrzanką zrobisz fotę jaką chcesz a
kompaktem na jaką pozwoli Ci aparat :D
W lustrzance przede wszystkim ograniczenia są w "naszej wiedzy" :p

a to takie moje nie do końca udane ale mam zamiar coś tego typu zdjęć nawieźć ze zlotu :D
Czapki z głów dla tego co zrobi coś takiego kompaktem :p

#40 OFFLINE   Tkacz

Tkacz

    Zasadniczo nie słodze...

  • 15 postów
  • Dołączył: 13-03-2010
  • Skąd: Gdańsk

Napisany 14 maja 2010 - 10:50

Czapki z głów dla tego co zrobi coś takiego kompaktem :p


Cos takiego sie zrobi w PSie :p
Bo Photoshop to potezne narzedzie...;)
____________________________

Łączę należne wyrazy...
Jacek Kowalski - www.phototrip.pl
Przypadki Zniekształceń Zbiegów Perspektywicznych