Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

C902 czy N95 8GB?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
84 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 18 lipca 2009 - 14:09

Tak jeszcze kusi mnie trochę Iphone 3GS, tylko cena mnie trochę przeraża ;)

#22 OFFLINE   Martini

Martini
  • 558 postów
  • Dołączył: 03-06-2007
  • Skąd: EPNM
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 18 lipca 2009 - 18:13

Jakoś mnie ajfon nie kręci ale...smaka mam na C905...

...i nie podniecam się na 8 pikseli w aparacie...

#23 OFFLINE   kizior11

kizior11
  • 126 postów
  • Dołączył: 30-07-2008
  • Skąd: Raszówka

Napisany 18 lipca 2009 - 21:23

Wybieraj n95 8gb sam go miałem 2 lata, teraz oddałem go kobicie a sam mam teraz N97 też jest fajny.

#24 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    streetfighter

  • 894 postów
  • Dołączył: 24-09-2007
  • Skąd: Kostrzyn WLKP
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 lipca 2009 - 09:08

Lordzik ja osobiście bede zmieniał na dniach na C-905 i to dla tego że teraz mam K-800i a w domu jest jeszcze Tiny K-750i oraz dzieciaków 2 szt. K-770i z którymi nic się nie dzieje.
Przed 800-tką miałem N-90 i osobiście nie chce noki bo tamta N-ka więcej była w serwisie na naprawach niż u mnie :(
Po niecałych 2 m-cach sprzedałem wymieniając na 800-tke z której jestem do tej pory ********ie zadowolony :D

#25 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 lipca 2009 - 09:27

Lordzik ja osobiście bede zmieniał na dniach na C-905 i to dla tego że teraz mam K-800i a w domu jest jeszcze Tiny K-750i oraz dzieciaków 2 szt. K-770i z którymi nic się nie dzieje.
Przed 800-tką miałem N-90 i osobiście nie chce noki bo tamta N-ka więcej była w serwisie na naprawach niż u mnie
Po niecałych 2 m-cach sprzedałem wymieniając na 800-tke z której jestem do tej pory ********ie zadowolony

No właśnie z SE jestem bardzo zadowolony i dlatego się cały czas wacham co brać. W sumie już wczoraj miałem kupić, ale nagle się plany pozmieniały, więc do kolejnego weekendu mam czas.
Co do K800i, to brat takiego używa i jedyny z nim kłopot był taki, że mu ukradli ;) Ale zaraz kupił następny taki sam.

Pod względem wizualno-estetycznym bardziej podchodzi mi C902.

#26 OFFLINE   THIN

THIN
  • 1 365 postów
  • Dołączył: 31-08-2007
  • Skąd: Konstancin
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 19 lipca 2009 - 14:38

Sołtys jak najbardziej mogłeś się zrazić na n90 bo to syft niesamowity był - teraz już takich niema - sam miałem k800i i byłem bardzo zadowolony - przesiadłem się na n80 byłem średnio zadowolony później 9300i to się do kieszeni nie mieścił, dalej n95 i byłem bardzo zadowolony a ostatecznie jest n95 8gb i jest extra. w między czasie było jeszcze e66 i e71 - te 4 ostatnie są na symbianie 3rd generacji i muszę przyznać że chyba nokii się udało zrobić dobry system.

Jak najbardziej mogę polecić N95 8gb - dobry system - dużo bajerów - bezawaryjność - długi czas pracy baterii (jak na symbian i tyle opcji) - i ogólnie fajny jest :D

 


#27 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 lipca 2009 - 15:17

Ogólnie co wybrać to wszystko zależy od tego co kto lubi.
Jeśli ktoś cały czas uzywał Nokię to napewno SE mu sie nie będzie podobał po kilku dniach, bo SE jako jedyny ma (czytaj własne) inne menu niż pozostałe marki telefonów.
Druga sprawa to zależy do czego ktoś potrzebuje telefonu. Moim zdaniem Nokia ma tak naprawdę proste menu i szybko dostepne funkcje i dlatego jest bardziej wybieranym produktem.
Niektórzy szukaja telefonów aby miał aparat z większą ilościa pikseli, tylko że czasami telefon z 3.2 mega pikseli robi lepsze fotki niż taki co ma 5 mega pikseli.

Lordzie tak naprawdę to ty musisz sam zdecydować co bedziesz chcial, ponieważ opinie co jest lepsze i co kto ma to tak naprawdę nie jest dobrym kierunkiem wyboru.
Ta osoba co zyje tylko Nokia to powie Nokia, a ta co zyje tylko z SE to powie ze SE.

PS.

Jak najbardziej mogę polecić N95 8gb - dobry system - dużo bajerów - bezawaryjność - długi czas pracy baterii

Jeśli chodzi o bezawaryjnośc to zależy od tego na jaki trafisz egzemplarz.
Niedawno miałem Nokię 6500Slide i podczas naprawy gwarancyjnej ( probrem z glośniczkiem) to widziałem wiele N95 w naprawie gwarancyjnej. I serwisant powiedział ze wyszło sporo egzemplarzy trefnych.

#28 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 lipca 2009 - 15:36

Ktoś coś napisze na temat Iphone'a? ;)

#29 OFFLINE   Skora

Skora
  • 162 postów
  • Dołączył: 19-08-2007
  • Skąd: Mokrzyca Mała
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 lipca 2009 - 16:31

lord_craven idź do salonu swojego operatora weź do ręki iphone i pobaw się nim troszkę, a już nie będziesz miał problemu z wyborem fona. Ale jesli ktoś chce być zadowolony z iphone w 100% musi mieć w abonamencie internet (starczy około 50mb/mc) i dostep w domu lub gdziekolwiek do wifi. Jeśli spełnisz te warunki to baterię będziesz ładował raz a czasami dwa razy dziennie,;) i to będzie świadczyć o tym że ten telefon Ci odpowiada. Jesli ktoś pisze że bateria mu trzyma około 5 dni to nie ma znaczenia jaki to model bo i tak używa telefonu tylko do rozmów telefonicznych, jak narazie nie ma chyba takich telefonów w których wyświetlacz 2,7" lub większy, świecił by kilka godzin dziennie bez potrzeby doładowania.

#30 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 lipca 2009 - 18:25

Lordzie ja miałem Iphona i powiem ze byłem z niego bardzo zadowolony, gdyby nie potrzeba kasy to bym sie go nie pozbywał.
Co do internetu nie miałem problemu uzywać go za pomocą Wifi.
Bardzo ładnie odtwarzał mi filmiki, tak samo z nagrywaniem filmików czy robieniu fotek.
Jeśli chodzi o działanie w sieci to bardzo ładnie działał w każdej sieci, miałem go bez simlocka.

Dla przykładu foty robił tak:

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Mnie w nim wiele rzeczy sie podobało.
Ale tak jak inni napisali pójdź do salonu i wypróbuj go.

#31 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 lipca 2009 - 18:29

lord_craven idź do salonu swojego operatora weź do ręki iphone i pobaw się nim troszkę, a już nie będziesz miał problemu z wyborem fona. Ale jesli ktoś chce być zadowolony z iphone w 100% musi mieć w abonamencie internet (starczy około 50mb/mc) i dostep w domu lub gdziekolwiek do wifi. Jeśli spełnisz te warunki to baterię będziesz ładował raz a czasami dwa razy dziennie, i to będzie świadczyć o tym że ten telefon Ci odpowiada. Jesli ktoś pisze że bateria mu trzyma około 5 dni to nie ma znaczenia jaki to model bo i tak używa telefonu tylko do rozmów telefonicznych, jak narazie nie ma chyba takich telefonów w których wyświetlacz 2,7" lub większy, świecił by kilka godzin dziennie bez potrzeby doładowania.

Hmmmm, z tym że ja nie szukam telefonu do zabawy i do internetu. Ma mi służyć do dzwonienia i słuchania muzyki (lub radia) w drodze do i z pracy. A jak miałbym tak często bakterię ;) ładować to by mnie trafiło. Więc np. w przypadku N-ki, to nawet Symbian jest mi zbędny tak naprawdę.

Iphone ma dla mnie jeden minus, brak klawiatury ;)

#32 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 lipca 2009 - 18:33

Lordzie co do słuchania muzyki to powiem ze jest rewelacyjny, tak samo jeśli chodzi o oglądanie filmów. Najważniejsze jest to że mozesz do Iphona podłaczyć sobie każde słuchawki jakie będziesz chciał, oczywiscie na odpowiedni wtyk. :)


Iphone ma dla mnie jeden minus, brak klawiatury

Ja smsy pisałem na klawiaturze dotykowej szybciej niż na normalnym telefonie z klawiaturą. :)

#33 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 19 lipca 2009 - 18:35

Nie każde bo Iphone nie ma A2DP do bluetooth stereo



 


#34 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 lipca 2009 - 18:35

No właśnie Nokia ma 3,5 calowego jacka, więc też podłączam to co mi pasuje.

#35 OFFLINE   Skora

Skora
  • 162 postów
  • Dołączył: 19-08-2007
  • Skąd: Mokrzyca Mała
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 lipca 2009 - 19:58

W takim razie sam sobie odpowiedziałeś. Patrz na możliwości muzyczne telefonu bo odebrac rozmowę i zadzwonić do kogoś to można każdym z dzisiejszych telefonów, a przyjemną i praktyczną obsługę mp3, czy tez słuchania radia, to juz obsługuje mniej modeli.

#36 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 lipca 2009 - 21:10

Patrz na możliwości muzyczne telefonu bo odebrac rozmowę i zadzwonić do kogoś to można każdym z dzisiejszych telefonów, a przyjemną i praktyczną obsługę mp3, czy tez słuchania radia, to juz obsługuje mniej modeli.

Dlatego wybór został zawężony do tych dwóch tytułowych foników.

#37 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 lipca 2009 - 21:20

lord ja mam obydwa te tele.. do tego jeszcze k800i..
oby dwa mają aparaty 5.0MPix, ale N95 robi o klasę lepsze zdjęcia.. dodatkowo sama możliwość konfiguracji, ogrom aplikacji stawia N95 w lepszy świetle.. osobiście proponowałbym N95.. nie ważne czy zwykłą czy 8Gb..

#38 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 lipca 2009 - 21:27

oby dwa mają aparaty 5.0MPix, ale N95 robi o klasę lepsze zdjęcia.. dodatkowo sama możliwość konfiguracji, ogrom aplikacji stawia N95 w lepszy świetle.. osobiście proponowałbym N95.. nie ważne czy zwykłą czy 8Gb..

Senkju

#39 OFFLINE   THIN

THIN
  • 1 365 postów
  • Dołączył: 31-08-2007
  • Skąd: Konstancin
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 19 lipca 2009 - 22:50

Ale jeżeli to ma być telefonik tylko do rozmów, sms i muzyki to może coś zrobionego dokładnie pod tym względem - coś z serii Xpress Music.....

Jeżeli tak to proponowałbym 5310XM lub 5800XM (ma dodatkowo gps)... Może w ten sposób :)

 


#40 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 20 lipca 2009 - 15:18

5800XM

Nie chcę z rysikiem ;)

A jak miałbym wybierać między C902 a 5310XM to wolałbym SE. Chyba że udałoby mi się upolować W902 od SE (Walkman).

Ta 5310 Z jaką kartą najlepiej pracuje (w sensie najmniej się muli)?