Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

LCD czy PLAZMA?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
191 odpowiedzi na ten temat

#1 Guest_krasny_*

Guest_krasny_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 22 października 2008 - 18:58

witam
mam pytanie do forumowiczów odnosnie wyboru telewizora. mam upatrzone dwa modele, Sharp LC-37B20E oraz również 37 calowa Plazma Panasonic TH-37PV8P moje pytanie jest takie czy warto brac plazme do pokoju gdzie odleglosc od tv to 3metry?? sygnal to cyfra+

#2 OFFLINE   Soseq

Soseq

    Black is beautiful :)

  • 3 425 postów
  • Dołączył: 15-01-2007
  • Skąd: Katowice / Lędziny
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 października 2008 - 19:08

poczytaj, króciutko ale wydaje się z sensem
http://hdtvmania.pl/...plazma-czy-lcd/

ja osobiście wziąłbym z tych co podałeś lcd

Byłem na:
III Zlot - Lidzbark Warmiński 2007, IV Zlot Kobyla-Góra 2007, V Zlot - Ślesin 2008, VII Zlot - Bocheniec 2009, VIII Zlot - Wawrzkowizna 2009, IX Zlot - Czaplinek 2010, X Zlot Ślesin 2010, XI Zlot - Żagań 2011, XII Zlot - Toruń 2011, XIII Zlot - Ślesin 2012, XIV Zlot Skwierzyna 2012, XV Zlot - Zakrzewo 2013, XVI Zlot - Częstochowa 2013

II Miejsce Car-Audio V Zlot Ślesin, I Miejsce Car-Audio VII Zlot Bocheniec, I Miejsce Car-Audio VIII Zlot Wawrzkowizna, II Miejsce Car-Audio X Zlot Ślesin, I Miejsce Car-Audio XI Zlot Żagań, II Miejsce Car-Audio XII Zlot Toruń, I Miejsce Car-Audio XIII Zlot Ślesin


#3 OFFLINE   GreGoriO

GreGoriO

    carreteras bonitas

  • 346 postów
  • Dołączył: 21-07-2007
  • Skąd: Katowice, Costa del Sol
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 22 października 2008 - 19:24

do pełni lektury polecam forum HDTV POLSKA.
i masz wieczory na całą zimę zajęte.

ja osobiście jestem za LCD.

#4 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 22 października 2008 - 19:28

A ja polecams ię wstrzymać jeszcze chwilkę bo wchodzi technologia oled i coś tam jeszcze i LCD będą tanie jak barszcz



 


#5 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 22 października 2008 - 21:11

A ja polecams ię wstrzymać jeszcze chwilkę bo wchodzi technologia oled i coś tam jeszcze i LCD będą tanie jak barszcz

Juz sa tanie :wink:

#6 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 października 2008 - 21:17

Co do cen, to jest bardzo możliwe, że od przyszłego tygodnia pójdą do góry.
Nie chce krakać, ale info mam z dosyć pewnego źródła.

#7 OFFLINE   patric

patric
  • 1 647 postów
  • Dołączył: 04-05-2008
  • Skąd: RADOM
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 22 października 2008 - 21:21

czy warto brac plazme do pokoju gdzie odleglosc od tv to 3metry??


Ja kupilem ostatnio LCD PHILIPS 32" i mam troche dalej do tv i wystarczajaco
a 3m przy 37" plazmie :shock: :shock: moim zdaniem LCD

Nie wiem czy to prawda ale slyszalem ze plazma sie wypala :roll:



 


#8 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 22 października 2008 - 21:22

No to sie zdecydujcie czy bedą tanieć czy drozeć, bo też mam chęć cos zakupić.

#9 OFFLINE   patric

patric
  • 1 647 postów
  • Dołączył: 04-05-2008
  • Skąd: RADOM
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 22 października 2008 - 21:24

Im blizej do swiat tym bardziej beda taniec(moim zdaniem)



 


#10 OFFLINE   Jarqz

Jarqz
  • 1 313 postów
  • Dołączył: 16-05-2008
  • Skąd: Konin / Kamienica
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 października 2008 - 21:26

slyszalem ze plazma sie wypala


Wypala się jeżeli wyświetla statyczny obraz. Moim zdaniem do mniejszego pokoju LCD a jeżeli masz miejsce plazma. Ostatnio temat przerabiałem, generalnie porównując jakość plazmy i LCD to punt dla plazmy. Zwłaszcza wyświetlanie czerni, LCD tego nie potrafi. A co do cen, na zniżki bym nie liczył.

#11 OFFLINE   lolo1976

lolo1976

    :-)

  • 76 postów
  • Dołączył: 04-07-2008
  • Skąd: Toruń

Napisany 22 października 2008 - 23:06

Akurat pracuję w branży. Przecena u producenta jest średnio 2 razy w miesiącu. Sprzęt nigdy nie drożeje, zawsze tanieje, ewentualnie wchodzą nowe modele o troszkę lepszych parametrach w wyższej cenie ale tym tokiem rozumowania można się zaczekać do us...nej śmierci. Zawsze powtarzam, że nie ma na co czekać, jak masz chęć kupić to kupuj, wcześniej będziesz szczęśliwym posiadaczem jakiejś zabawki, anie jak sąsiad/szwagier/koleś co czeka aż za darmo będą rozdawać ;) Ja kupiłem w zeszłym roku tv za 9k, a teraz on kosztuje 6k, ale co z tego? Od roku ojciec jak jest u mnie to go szlag trafia, że jest sknera i se takiego nie sprawi :)
Biorąc pod uwagę jakość do ceny, lepiej jest kupić LCD. Plazma o porządnych parametrach to prawdziwy cios dla kieszeni.
Dla przykładu nowy model LCD Panasonica 42'' full HD 4ms 50000:1 DVB-T ~5000,-
Plazma o tych parametrach ~8500,-
Różnica w cenie widoczna, za to w obrazie dla ludzkiego oka żadna.

[SIGPIC][/SIGPIC]


Dodany obrazek


SYGNATURA NIE ZGODNA Z REGULAMINEM (edt by chomiczek)

#12 OFFLINE   Jarqz

Jarqz
  • 1 313 postów
  • Dołączył: 16-05-2008
  • Skąd: Konin / Kamienica
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 października 2008 - 23:18

Zawsze powtarzam, że nie ma na co czekać, jak masz chęć kupić to kupuj


I z tym zgadzam się w 100 %.

Różnica w cenie widoczna, za to w obrazie dla ludzkiego oka żadna


A z tym nie. Zgaś światło w pokoju i włącz jakiś film gdzie jest dużo czerni. Na plaźmie czerń jest czarna na LCD nie (LCD jest podświetlany od spodu i to podświetlenie "prześwituje"). Mi to przeszkadza i to bardzo. Druga sprawa - po co wywalać kasę na Full HD, wystarczy HD Ready. A to jest już sporo tańsze.

To moja opinia a każdy i tak kupi co tam uważa. Jednak jest jedna kwestia o której nigdy, ale to NIGDY nie można zapomnieć. Zakup trzeba opić :piwo:

#13 OFFLINE   GreGoriO

GreGoriO

    carreteras bonitas

  • 346 postów
  • Dołączył: 21-07-2007
  • Skąd: Katowice, Costa del Sol
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 22 października 2008 - 23:18

plazma czy LCD, tyle opini ilu uzytkowników.
aby wytłumaczyć co niektórym, musiałbym zapisac chyba kilka stron tego forum, podawać do tego linki na udowodnienie tez, itd.
podałem wam wyzej link ... www.hdtvpolska.com ,jest i drugie forum http://www.hdtv.com.pl/ zapraszam na te fora, tam są naprawdę ciekawe wiadomości, jest kilkadziesiat testów różnych urządzeń AV
sam spędziłem kilkadziesiąt godzin w poszukiwaniu wiadomości co wybrać.
tak jak nasze forum słuzy poradą na temat naszej OMEGI tak tamte są naprawdę cenne co do sprzętu HDTV.

ja właśnie wybrałem LCD ze względu na to wypalanie, bo najczęściej oglądamy TVN oraz cenę. tej wielkości plazma z tą rozdzielczością, jest przynajmniej 30% droższa, mam toshibe 42C.

wybrałem kompromis bo oglądam już, w jakości HDTV a czekam na nowinki OLED czy , LASER TV wiedząc co mam i czego oczekiwać od nowych TV

#14 OFFLINE   lolo1976

lolo1976

    :-)

  • 76 postów
  • Dołączył: 04-07-2008
  • Skąd: Toruń

Napisany 22 października 2008 - 23:41

po co wywalać kasę na Full HD, wystarczy HD Ready


To tak samo jak z tą czernią, jeden widzi różnicę, drugi nie.
Dobry LCD (mój :) ) ma porównywalną czerń do plazmy, a Full HD jak masz odpowiednie źródło sygnału łatwo pozwala dostrzec różnice w jakości w porównaniu do hd ready.A akurat właśnie to widzę, bo mam 52'' monitor ;)
Jeżeli chodzi o wypalanie, to jest to mit. Już od pewnego czasu są stosowane różne zabezpieczenia jak np przesunięcie pikselowe, niezauważalne dla człowieka a powodujące równomierne zużywanie pikseli w matrycy. Czas trwałości dobrej plazmy 70 000h, czyli jak oglądasz 8h dziennie to wychodzi 24! lata trwałości.
Ale tak jak wspomniałeś, każdy ma swoją opinię i niektórym nie da się przetłumaczyć.

Panowie, żeby zakończyć powiem: NAPIJMY SIĘ !!! :piwo2: bo faktycznie bez tego ani rusz ;)

[SIGPIC][/SIGPIC]


Dodany obrazek


SYGNATURA NIE ZGODNA Z REGULAMINEM (edt by chomiczek)

#15 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 23 października 2008 - 09:57

a Full HD jak masz odpowiednie źródło sygnału łatwo pozwala dostrzec różnice w jakości w porównaniu do hd ready.

Tak, ale tych dobrych zrodel jest malo :wink: Zaledwie kilka kanalow a znowu dziala to dwie strony, czyli : dobry zrodlo jest git, ale na slabej jakosci kanale widac wiecej niedoskonalosci, czyli na Full HD jest wtedy gorzej niz na Hd ready.

Ja mam Hd ready i np. sygnal z polsatu, tvn itp. jest bardzo dobry, ale juz tvp1 i tvp2 ( tez z dekodera polsatu) chodza gorzej i sa zauwazalne piksele jak sie troche blizej podejdzie.

#16 OFFLINE   GreGoriO

GreGoriO

    carreteras bonitas

  • 346 postów
  • Dołączył: 21-07-2007
  • Skąd: Katowice, Costa del Sol
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 23 października 2008 - 10:16

trzeba sobie powiedzieć do jakiego źródła kupujemy telewizor, jezeli do Nki, C+ czy PS3 to warto zainwestować w TV 1080p.
jeżeli głównym sygnałem bedzie kablówka, DVD czy kanały SD z satelity to polecam plazmę. Bo ona ma miękki obraz i sygnały marnej jakości nie rażą tak jak na LCD.
plazma wtedy może mieć rozdzielczość 1024x768.
najlepiej iść sobie do MM czy Saturna, zobaczyć z tyłu jak mają podłączony sygnał (musi być po HDMI), z czego leci sygnał np. BD, poprosić o zmianę źródła i dopiero porównywać.
można również zamówic pokaz w domu, jeżeli jesteśmy zdecydowani na zakup. wtedy jeden z TV zostaje już u nas...

#17 OFFLINE   lolo1976

lolo1976

    :-)

  • 76 postów
  • Dołączył: 04-07-2008
  • Skąd: Toruń

Napisany 23 października 2008 - 11:44

Tak, ale tych dobrych zrodel jest malo :wink: Zaledwie kilka kanalow

zapomniałem dodać, że w ogóle nie oglądam telewizji, mam podłączony tylko komputer i PS3, więc problemu z gorszymi kanałami nie posiadam :)

[SIGPIC][/SIGPIC]


Dodany obrazek


SYGNATURA NIE ZGODNA Z REGULAMINEM (edt by chomiczek)

#18 OFFLINE   przemek985

przemek985
  • 1 124 postów
  • Dołączył: 10-01-2007
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 23 października 2008 - 14:39

Tak sie sklada ze 3 miesiace temu kupilem takiego Panasonica co w linku podales i jestem z niego bardzo zadowolony. Chodzilem po media ponad 2godz w kolko zeby znalezc cos dla siebie i powiem szczerze ze w zyciu nie kupie LCD. Jakosc na kablowce tragedia, cyfrowy troche lepiej, ale i tak do plazmy sie nie umywa. Tez na poczatku chcialem LCD, ale po tym co zobaczylem powiedzialem se ze nie wydam tyle kasy na taki badziew. W plazmie obraz, kolory bajeczka, o ogladaniu filmow na dvd to juz nie wspomne :wink: Za ta kase naprawde warto, ja jak kupywalem ponad 3tys kosztowal :bad: . Dodam , ze sygnal mam z cyfrowego polsatu. Poczytaj opinie na ceneo.

#19 OFFLINE   Jarqz

Jarqz
  • 1 313 postów
  • Dołączył: 16-05-2008
  • Skąd: Konin / Kamienica
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 października 2008 - 15:41

A propo cen, nie wiem jak to jest w branży RTV ale w komputerowej ceny oszalały, wszystko drożeje dosłownie z dnia na dzień. Na przykład CPU INTEL Q6600 netto w hurtowni przez ostatnie 2 dni poszedł w górę ponad 120zł!!!! Masakra. :bad:

#20 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 października 2008 - 16:47

A propo cen, nie wiem jak to jest w branży RTV ale w komputerowej ceny oszalały, wszystko drożeje dosłownie z dnia na dzień. Na przykład CPU INTEL Q6600 netto w hurtowni przez ostatnie 2 dni poszedł w górę ponad 120zł!!!! Masakra.

O tym właśnie pisałem. I podejrzewam że oprócz IT reszta też będzie drożała.