Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Co przerobić w podgrzewaniu foteli B włożonych do BFL?

fotele grzanie elektryka b do bfl

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Kzyho

Kzyho
  • 11 postów
  • Dołączył: 19-01-2013
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 18 listopada 2019 - 15:11

Przebrnąłem przez naprawdę mnóstwo wątków dotyczących instalacji foteli z B w BFL i odwrotnie. Wszystko jest względnie jasne poza jedną rzeczą i tutaj nie doszukałem się ostatecznie konkretów.

 

Mam całe wnętrze w jasnopopielatej skórze z Omegi B. Fotele w pełnej elektryce z podgrzewaniem i pamięcią, z tyłu grzana kanapa. Chciałbym przynajmniej fotele i kanapę zainstalować w obecnie posiadanej BFL gdzie mam sporty w podstawowej wersji (elektryka góra/dół, brak podgrzewania).

Ustaliłem już, że elektrykę podpiąć raczej się da bez większych problemów. Doczytałem również, że podgrzewanie również da się uruchomić, ale tutaj nie ma już spójnych informacji.

Jedni pisali, że po prostu guziczki trzeba dokupić potrzebne, wszystko podłączyć i już, a inni, że jednak stopniowa regulacja podgrzewania, która występuje w BFL wymaga jakiejś "przeróbki", żeby działało to z fotelami z B (które mają podgrzewanie na zasadzie włącz/wyłącz).

 

Pytam dlatego wprost - co konkretnie trzeba "przerobić", zrobić, dołożyć itd. oprócz włączników, żeby działało podgrzewanie przednich foteli z B w BFLu?





#2 OFFLINE   Kzyho

Kzyho
  • 11 postów
  • Dołączył: 19-01-2013
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 19 listopada 2019 - 14:58

I co, naprawdę nikt nic? Gdzie są Ci wszyscy ludzie, którzy już to zrobili i twierdzą, że działa? Panowie, odezwijcie się proszę, jak to u Was zrobione...

A ciągnąć wątek dalej - na logikę, skoro w BFL jest kilka poziomów grzania, to coś musi odpowiedni voltaż podawać na matę, żeby grzała mocniej lub słabiej. Czy w takim razie w fotelach BFLowych jest jakiś dodatkowy "sterownik/moduł", który stosowne ustawienie na włączniku interpretuje i podaje odpowiednie napięcie na matę, czy to robi po prostu włącznik i nic więcej w obwód, czy to po stronie deski rozdzielczej czy fotela, wpinane nie jest?
 
Bo może tylko starczy zdobyć ten "moduł" i go podłączyć do takich foteli z B i wszystko będzie działać? Ale nie miałem okazji nigdy żadnej Omegi rozbierać, więc nie wiem jak to jest zbudowane...


#3 OFFLINE   MrChrysler

MrChrysler
  • 327 postów
  • Dołączył: 05-12-2010

Napisany 10 grudnia 2019 - 06:27

http://forum.omegakl...li-przod/page-2 Myślę że pomoże

#4 OFFLINE   Kzyho

Kzyho
  • 11 postów
  • Dołączył: 19-01-2013
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 10 grudnia 2019 - 09:18

Znam ten wątek. I w jaki sposób ma mi pomóc? Bo może mnie już slepota po prostu dopadła i czegoś tam nie widzę? :)

#5 OFFLINE   MrChrysler

MrChrysler
  • 327 postów
  • Dołączył: 05-12-2010

Napisany 14 grudnia 2019 - 02:40

Znam ten wątek. I w jaki sposób ma mi pomóc? Bo może mnie już slepota po prostu dopadła i czegoś tam nie widzę? :)

 

Zależy od modelu : Bfl ma sterowniki w fotelu. B natomiast wyłącznik termiczny.

 

 

Pytam dlatego wprost - co konkretnie trzeba "przerobić", zrobić, dołożyć itd. oprócz włączników, żeby działało podgrzewanie przednich foteli z B w BFLu?

 

To zalezy czy chcesz miec ogrzewanie ktore dziala tak jak w B (on/off) czy tak jak w Bfl czyli 5 pozycji.

 

Jesli masz fotele z B to musisz jeszcze podpiac sterownik ktory tak jak napisal siuADA jest fabrycznie zamontowany w fotelach w BFL.

Jak rozumiem to przelacznik daje sygnal do sterownika, a sterownik rozpozadza napieciem dla maty.

 

Drugie rozwiazanie to zamontowac odpowiedni przekaznik i przelacznik, wtedy kazda z 5 pozycji bedzie spelniac role wlacznika, i termik aby nie doszlo do przegrzania. I bedzie dzialac to tak jak w B.


Edytowany przez MrChrysler, 14 grudnia 2019 - 02:41.






Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: fotele, grzanie, elektryka, b do bfl