Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Zamek centralny


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   rififi

rififi
  • 71 postów
  • Dołączył: 16-09-2008
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 21 października 2019 - 19:27

   Witam. Mam problem z zamkiem centralnym. Przy otwieraniu drzwi kierowcy samoczynnie zamykają się pozostałe drzwi.

Efekt ten wywołuje czujnik otwarcia drzwi kierowcy na słupku. Otworzyłem drzwi i zasymulowałem zamknięcie drzwi przełączając mechanizm zamka w pozycję zamknięcia, wtedy sterownik zamka po zwolnieniu czujnika otwarcia zamyka wszytkie drzwi.

Dodatkowo po włączeniu zapłonu brzęczy buzer w konsoli ze wskaźnikami. Zamknięcie zamków od środka pilotem, lub przyciskiem  na drzwiach kierowcy ucisza go. Od kilku dni jest trochę inaczej - cichnie dopiero po włączeniu świateł mijania, choć zachowanie czasem zmienia się - brzęczy po włączeniu świateł mijania, co jest bardzo irytujące.

Zdarzało się, że po zamknięciu pilotem na kilka sekund włączało się oświetlenie kabiny (lampa nad lusterkiem) .

 





#2 OFFLINE   czeladnik

czeladnik

    Drewniane samochody?

  • 1 826 postów
  • Dołączył: 31-12-2008
  • Skąd: Zielonka
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 21 października 2019 - 22:22

Sprawdź czy złącze X1 (na podłodze pod pedałami) nie tapla się w błocku.


Obecność korozji w Omedze, zadaje kłam powszechnej opinii, iż Opel robi gówniane samochody. A one z żelaza są zrobione, to rdzewieją :p


#3 OFFLINE   kosello

kosello
  • 29 postów
  • Dołączył: 22-04-2017
  • Skąd: pod w-wą
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 23 października 2019 - 14:41

i czy kabelki idące do drzwi pasażerów nie są przerwane . Pękają głównie na wyjściu ze słupków i wejściu w drzwi , czyli trzeba odchylić tą gumę na kablach, którą widać po otwarciu drzwi pasażera.


Edytowany przez kosello, 23 października 2019 - 14:42.