Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Ciągłe grzanie świec


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   deem66

deem66
  • 39 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Białystok

Napisany 20 października 2019 - 19:38

Rok:1996
Silnik:2.5 TD

 

Witam

Kupiłem takie dziwne urządzonko na ALLEGRO do ciągłego podgrzewania świec ,ale nie wiem jak to podłączyć ,może ktoś mi pomóc w temacie,Instrukcja mówi o wpięciu się pomiędzy przewód komputer -czujnik temperatury i do stacyjki.





#2 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 października 2019 - 14:38

Napraw to co jest popsute a nie bawisz się w druciarstwo które przyniesie więcej strat niż korzyści.



#3 OFFLINE   deem66

deem66
  • 39 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Białystok

Napisany 22 października 2019 - 21:33

Auta przy rozgrzanym silniku długo odpala,potrzebuję włączenia grzania świec niezależnie od temperatury.Naprawić ,ale co ? 



#4 OFFLINE   oldnet

oldnet
  • 3 postów
  • Dołączył: 10-06-2009

Napisany 23 października 2019 - 16:44

Auta przy rozgrzanym silniku długo odpala,potrzebuję włączenia grzania świec niezależnie od temperatury.Naprawić ,ale co ? 

Pompa wtryskowa do regeneracji - zużyty tłoko rozdzielacz .

Tak , wiem , regeneracja może być droższa niż Omesia .

Oczywiście mogą być inne przyczyny i to proste do sprawdzenia i zrobienia we własnym zakresie .

Można podnieść dawkę rozruchową - tu potrzebny interfejsik i oprogramowanie .

Pomijając kondycję pompy wtryskowej powinno się zacząć od sprawdzenia ciśnienia sprężania , a przy tej okazji wyciągnąć wtryskiwacze i na próbnik .

Niestety zawsze (prawie) kończy się na regeneracji głowicy pompy wtryskowej (tam sobie lata tłoko rozdzielacz) . Smutne to ale prawdziwe .

Można zaryzykować używkę ale tylko z działającego i odpalającego na gorąco dawcy - tylko gdzie takiego trafić ?

 

Pozdrawiam



#5 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 października 2019 - 00:09

Jak nie chce zapalić ciepły to polej głowicę pompy wtryskowej zimną wodą i jak odpali po ostudzeniu wodą to masz pompę do regeneracji.


Edytowany przez Przybek, 25 października 2019 - 00:09.