Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Czujnik płynu chłodzącego


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   mag1978

mag1978
  • 23 postów
  • Dołączył: 15-08-2006
  • Skąd: Warszawa

Napisany 28 września 2006 - 10:13

Witam - mam komunikat Kuchmittel Stand , plyn mam w zbiorniczku na full, wiec wydaje mi sie ze cos z czujnikiem. Niestety nie mam pojecia gdzie on sie znajduje - czytalem w innych postach ze od strony podszybia ale nie moge go znalesc :(
Czy ktos mogl by mi pomoc??
Z góry dziekuje


OMEGA 2.0 16V

#2 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 września 2006 - 12:51

Witam - mam komunikat Kuchmittel Stand , plyn mam w zbiorniczku na full, wiec wydaje mi sie ze cos z czujnikiem. Niestety nie mam pojecia gdzie on sie znajduje - czytalem w innych postach ze od strony podszybia ale nie moge go znalesc :(
Czy ktos mogl by mi pomoc??
Z góry dziekuje


standardowa dolegliwość Omegi. Przypuszczam, ze conajmniej połowa jeżdzących Omeg B ma na czujnik o duszy ;)
Mozna by zapytac daczego nei wymienic ... a no dlatego, ze w sprzedaży nie występuje sam a rezem ze zbiorniczkiem wyrównawczym i nie jest tani. Nic mi nie wiadomo na tema zamienników bez zbiorniczka

ps. już wiesz, gdzie go szukac :)

#3 OFFLINE   szakuli

szakuli
  • 41 postów
  • Dołączył: 17-07-2006
  • Skąd: Kętrzyn

Napisany 01 października 2006 - 11:10

ten sam problem. Czujnik jest w zbiorniczku... Poprostu pływak. u mnie sie blokuje i wystarczy po dobra polska dziura na drodze i juz płyn sie znalazł :) tak na poważnie to jeszcze musze sie za to wziasc. Napewno gdzies na forum juz to było, poszukaj dokładnie, tu jes wszystko. Pozdro dla wszystkich :drink:

#4 OFFLINE   mgboczna

mgboczna
  • 129 postów
  • Dołączył: 05-11-2006
  • Skąd: Łódź

Napisany 03 maja 2007 - 22:47

Czy próbował ktoś naprawić to ustrojstwo ,czy to się da rozebrać? Wiem ,że na allegro zbiorniki są w cenie 25-50 zł ,Wszyscy piszą ,że są szczelne,nie popękane ale nie mam pewności czy mają sprawne czujniki.
mgboczna

#5 OFFLINE   Hoffi

Hoffi

    Zbanowany

  • 673 postów
  • Dołączył: 07-03-2007
  • Skąd: Poznań

Napisany 03 maja 2007 - 22:58

myślę że nie warto naprawiać...po porstu musisz zaryzykować..więcej się napocisz niż to wszystko warte...

#6 OFFLINE   Misiuomega

Misiuomega
  • 1 postów
  • Dołączył: 03-05-2007
  • Skąd: Gdańsk

Napisany 04 maja 2007 - 01:25

A po czym mozna poznać, że czujnik jest niesprawny? U mnie po odpaleniu silnika wyświetlany jest komunikat o niskim poziomie płynu chłodzącego i muszę go za każdym razem potwierdzac. Po dolaniu płynu komunikat nadal się pojawia. Nie mam pojęcia, czy oznacza to uszkodzenie czujnika, czy też jest to rodzaj "wymuszenia serwisu", czyli wyświetlanie ostrzeżenia do momentu wykasowania błędów. Czy ktoś coś wie na ten temat? Dodam, że nie zauważyłem żadnych wycieków z układu, a poziom był tylko nieznacznie poniżej normy.

#7 OFFLINE   Hoffi

Hoffi

    Zbanowany

  • 673 postów
  • Dołączył: 07-03-2007
  • Skąd: Poznań

Napisany 04 maja 2007 - 06:53

najprostszym sposobem jest podpięcie się pod styki czujnika multimetrem i sprawdzić czy czujnik reaguje na zmianę położenia pływaka...jeśli stan styków się nie zmienia znaczy że czujnik jest do wymiany...jeśli natomiast reaguje należy szukać dalej w elektryce i przewodach