Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Przywitanie i update do porady wymiany poduszek silnika 2,5/3.0

poduszka silnik

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   kosello

kosello
  • 29 postów
  • Dołączył: 22-04-2017
  • Skąd: pod w-wą
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 24 lutego 2019 - 13:22

Cześć,

na początek chciałbym się przywitać i podziękować za zbiór porad załączanych na forum. Jak pewnie większość , to,  co dam radę  wymieniam sam ( pomijam koszt, czasem coś , co można samemu zrobić w parę godzin, mechanicy robią przez tydzień).

 

W zeszły weekend  wymieniłem poduszki pod silnikiem 3.0 i chciałbym dodać mały update dotyczący wymiany lewej poduszki ( patrząc w kierunku jazdy do przodu), inaczej ta  pod siedzeniem kierowcy.

Zgodnie z poradą wiszącą na forum, prawa poduszka jest łatwa do ogarnięcia, ale do lewej użyłem zestawu jak na załączonych zdjęciach. Jeśli poduszki są już mocno zjechane, siła trzymająca nakrętkę będzie mizerna ( a przynajmniej u mnie była) a taka kombinacja dużo ułatwia !

 

Cały myk polega na tym, by najpierw nałożyć nasadę klucza na nakrętkę a dopiero wsuwać przedłużkę w nasadkę z otworem. Inaczej nie wejdzie tak łatwo.

 

Zapewne wszyscy już mają za sobą ten temat, ale może się przydać.

 

Prośba do admina by może dołączyć te zdjęcia do porady już istniejącej.

 

 

pzdr!

Załączone pliki


Edytowany przez kosello, 24 lutego 2019 - 13:25.








Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: poduszka, silnik