Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Jaka pompa wspomagania

Wspomaganie

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
1 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   e09

e09
  • 73 postów
  • Dołączył: 04-11-2016
  • Skąd: Jaslo
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 14 stycznia 2019 - 19:40

Rok:1998
Silnik:2.5 v6
Witam. Problem mam taki że nie działa wspomaganie, wstępnie pompa, chciał bym dorwać używke tylko pytanie jest takie czy jest to jakaś wyjątkowa pompa bo mam wspomaganie kierownicy ze zmiennym stosunkiem siły. Ktoś poradzi jakiej szukać? Jaki wogóle osprzęt wchodzi w skład tego wspomagania?



#2 OFFLINE   B0Cygano

B0Cygano
  • 403 postów
  • Dołączył: 12-11-2016
  • Skąd: BSK
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 15 stycznia 2019 - 21:20

Witam Sytuacja miewa się tak, każda Omega ma problem ze wspomaganiem kierownicy, ciężko działające wspomaganie jest wadą wrodzoną tych aut.

 

Jeżeli myślisz, że kupisz używaną pompę po przebiegu grubo ponad 300 tys to nie myśl, że dużo w tej dziedzinie zmienisz.

 

Moja osoba nie zaakceptowała ciężko działającego wspomagania, lecz mimo dwóch prób modyfikacji nie udało się uzyskać satysfakcjonujących mnie wyników. Poczytaj ten wątek, dowiesz się troche o elementach wspomagania w Omedze, jak i przyczynie jego ciężkiego działania:

 

http://forum.omegael...de-in-b0cygano/

 

Każde V6 benzyna ma wspomaganie o zmiennej sile w stosunku do prędkości. W przekładni masz przetwornik Servotronic, który reguluje ciśnienie płynu odpowiadające za siłę obrotu kierownicą. Jego charakterystyka działania polega, że gdy auto jedzie z małą prędkością, lub stoi odpalone siła wspomagania jest największa, wraz ze wzrostem prędkości ciśnienie jest upuszczane i kierownica kręci się ciężej w celu ułatwienia prowadzenia auta. Pracą zaworka Servotronic, kieruje przekaźnik, który znajduje się nad skrzynką bezpieczników. Pompy w każdej V6 są takie same za wyjątkiem modeli 3.2 lub 2.6 z końca produkcji gdzie montowana była pompa ZF, która wymaga odpowiedniego przewodu zasilającego.

 

Jeżeli W Twoim przypadku wspomaganie masz jeszcze słabsze od tak marnego co oferuje producent w tym aucie i nie masz katalogowych objawów padania pompy wspomagania ( wyje, brak wspomagania na wolnych obrotach, lub wraz ze zwiększeniem obrotów wspomaganie wraca ) to zainteresował bym się również działaniem układu Servotronic ,który może się zawiesić, spalić zaworek, lub uszkodzić przekaźnik a wtedy wspomaganie będzie chodzić dla trybu dużych prędkości, czyli bardzo ciężko.

 







Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: Wspomaganie