Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Nie ma świateł przeciwmgielnych tylnych


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
1 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   mrozik44

mrozik44
  • 109 postów
  • Dołączył: 17-04-2008
  • Skąd: kosmos

Napisany 05 listopada 2018 - 21:38

Rok:1995
Silnik: 3.0

 

 

Panowie, tak na cito ;) , ostatnia sprawa mi została z tymi światłami. Sygnał ze stacyjki jest, wychodzi z przełącznika, kabelek niebiesko-czarny. Jest napięcie na bezpieczniku jak włączam przycisk, wszystko ładnie mryga.. tylko z tyłu samochodu nie ma już tego napięcia na tym przewodzie przy swiatłach. Gdzieś ginie po drodze i pytanie którędy idzie wiązka do tylnych świateł i czy są jakieś kostki po drodze i gdzie. Bardzo by mi to ułatwiło robotę. Którędy idą kable od tylnych świateł ?? Z góry dzięki.


Edytowany przez mrozik44, 05 listopada 2018 - 21:39.




#2 OFFLINE   mrozik44

mrozik44
  • 109 postów
  • Dołączył: 17-04-2008
  • Skąd: kosmos

Napisany 06 listopada 2018 - 00:00

OK. Już problem rozwiązany. Napięcie dochodziło aż do kostki od świateł przyczepki, pod klapą od koła zapasowego i tam ginęło. Prawdopodobnie to ta słynna niemiecka przejściówka gniazda przyczepki co rozłacza światła przeciwmgielne, bo mam coś takiego wsadzone w oryginalne gniazdo. No i napięcie z tamtąd już nie powraca. Rozpiąłem wtyczkę i spiąłem wejście i wyjście, żeby napięcie wracało na samochód (niebiesko-carne kable). Pomogło. Co ciekawe rzeczywiście działa tylko na lewą stronę, bo listwa po prawej nie ma wyprowadzenia na taka przeciwmgielną żarówkę z dwoma żarnikami. Mam taką drugą, ale coś tam nie łączy i nie mam już czasu z tym walczyć..