Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Temperatura silnika - 2.5TDS


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
1 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   ShympeK

ShympeK
  • 4 postów
  • Dołączył: 23-12-2013
  • Skąd: Oświęcim
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 21 kwietnia 2018 - 11:08

Hejo! Jaka powinna być optymalna temperatura silnika podczas normalnej jazdy i przy "depnięciu"? Chodzi mi o maksymalne wychylenie wskaźnika temp. :) Zdjęcie podaje przykładowe z internetu do jakich temperatur dochodzi mi wskaźnik temperatury podczas normalnej jazdy przy temperaturze zewnętrznej ok. 28*C. Na czerwono zaznaczone pole 92,5*C - jak dobrze czytam ten wskaźnik, oczywiście. :p Jak już dochodzi do tej wskazówki to zaczyna mnie to drażnić, mało intuicyjny ten wskaźnik w omach jak dla mnie. :p Od jakiej temperatury na wskaźniku mam zacząć się martwić, że coś jest nie tak, a do którego momentu jest "bezpiecznie"? Dodam iż chłodzenie silnika jest w dobrym stanie, płyn chłodzący nie ucieka, nie ubywa, wentylatory się załączają.



Załączony plik  maxresdefault.jpg   25,18K   3 pobrań





#2 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 kwietnia 2018 - 15:06

Jak dochodzi do czerwonej kreski na wskaźniku to się przegrzewasz. Wskazówka przy normalnej jeździe, nie ważne czy w trasie czy w korku z klimą ma być pomiędzy kreską 90 a następną długą kreską która oznacza 95 i nie jest opisana (pośrednia krótka to 92,5), kolejna opisana to 100 i tu już jest za ciepło.

Jak się grzeje to do wyboru: przycinający się termostat, zdechnięte wisko, niewłaściwa dawka paliwa.