Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Dodatkowa nagrzewnica elektryczna lub elektryczny podgrzewacz płynu


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   siodlo

siodlo
  • 65 postów
  • Dołączył: 19-06-2012
  • Skąd: Gdańsk
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 10 stycznia 2018 - 08:45

Rok: 2002
Silnik: Y25DT

 

Witam,

 

Czy ktoś z użytkowników montował może dodatkową elektryczną nagrzewnicę lub elektryczny dogrzewacz płynu chłodzacego (taki na 12V - wersja z gniazdkiem 230V odpada) w omedze?

Mam co prawda u siebie dogrzewacz Ebespacher - lecz tylko raz się uruchomił i poza chmurą dymu nic więcej się nie zadziało - i od półtorej roku milczy - zastanawiam się czy go nie odłączyć od układu, z lektury różnych for wynika, że ich działanie jest chimeryczne i częściej się spuje niż pracuje).

 

Natomiast nie ukrywam, że w ostatnie mrozy przydałby się jakiś wynazalek, który powodowałby nieco szybsze ogrzewanie kabiny - widziałem elektryczne nagrzewnice na aledrogo (mercedes, opel) ale szczerze mówiąc nie mam pojęcia na jakieś zasadzie one działają i jak by można je podłączyć - może ktoś przerabiał i ma jakiś łopatologiczny sposób na instalację i działanie ?

 

Są też elektryczne dogrzewacze płynu (na zasadzie świec żarowych) ale również nie bardzo ogarniam jak to podłączyć żeby działało - ktoś coś może w tym temacie majsterkował?

Nie ukrywam, że elektryka zawsze była moją słabą stroną i jeśli coś z powyższego da się zamontować i działa, to liczę na proste info :) pismo obrazkowe/zdjęciowe np? :)

 

Z góry dzięki za pomoc ! 





#2 OFFLINE   SZAJBUS_SzeF

SZAJBUS_SzeF
  • 97 postów
  • Dołączył: 10-04-2017
  • Skąd: Lędziny
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 11 stycznia 2018 - 07:01

Siema. Z tematem borykałem się gdy jeździłem stilo. Ciepłe powietrze dmuchalo gdy dojeżdżałem do pracy :/ Myślałem wtedy o montażu czegoś takiego http://allegro.pl/po...7050125125.html Całość musi być puszczona przez przekaźniki i dodatkowy czujnik temperatury tak aby wyłączyć się przy 50stopniach. Jest jeszcze taka opcja http://allegro.pl/na...6805799478.html ale nie mam pojęcia czy uda ci się to zmieścić do obudowy razem z Ori nagrzewnicą. Do pierwszego gdzieś miałem schemat podłączenia jednak jak leżysz z elektryki to i tak będziesz musiał to komuś zlecić.

#3 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 stycznia 2018 - 18:19

 

Są też elektryczne dogrzewacze płynu (na zasadzie świec żarowych) ale również nie bardzo ogarniam jak to podłączyć żeby działało - ktoś coś może w tym temacie majsterkował?

Nie ukrywam, że elektryka zawsze była moją słabą stroną i jeśli coś z powyższego da się zamontować i działa, to liczę na proste info :) pismo obrazkowe/zdjęciowe np? :)

 

Z góry dzięki za pomoc ! 

może takie coś?

http://allegro.pl/po...7089898458.html


Edytowany przez robert514, 11 stycznia 2018 - 18:19.


#4 OFFLINE   siodlo

siodlo
  • 65 postów
  • Dołączył: 19-06-2012
  • Skąd: Gdańsk
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 12 stycznia 2018 - 11:30

Podgrzewacz z movano spoko, tylko jak te 4 świece podłączyć i ogarnąć żeby to się też wyłączało :)

odnośnie nagrzewnicy elektrycznej to są też takie z opli ale tu też kwestia jak to podpiąć i do czego - do grzania szyb? czy osobny włącznik?



#5 OFFLINE   ktmgraba

ktmgraba

    black gangsta omega!

  • 938 postów
  • Dołączył: 29-03-2012
  • Skąd: Włodzimierzów
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 12 stycznia 2018 - 12:34

przerabiasz eberspachera na webasto gsm odpalasz auto z telefonu i masz tez inne opcje, tak u siebie zrobilem i polecam



#6 OFFLINE   czeladnik

czeladnik

    Drewniane samochody?

  • 1 826 postów
  • Dołączył: 31-12-2008
  • Skąd: Zielonka
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 12 stycznia 2018 - 13:04

Taniej i efektywniej będzie uruchomić "ebera". Z VIN Twojego auta wynika, iż masz ogrzewanie postojowe:

K07        Ogrzewanie postojowe zasilane paliwem z regulatorem czasowym.


Obecność korozji w Omedze, zadaje kłam powszechnej opinii, iż Opel robi gówniane samochody. A one z żelaza są zrobione, to rdzewieją :p


#7 OFFLINE   siodlo

siodlo
  • 65 postów
  • Dołączył: 19-06-2012
  • Skąd: Gdańsk
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 15 stycznia 2018 - 13:58

właśnie z tym eberem jest kłopocik - zadziałał raz i tyle było go widać..

będę musiał próbować z nim powalczyć