Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Wyciek płynu na nie rozgrzanym silniku


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   ciosnysady

ciosnysady
  • 16 postów
  • Dołączył: 20-10-2009
  • Skąd: Aleksandrów Łódzki

Napisany 13 grudnia 2017 - 22:08

Rok:2001
Silnik:2.6 V6

 

Panowie od kilku dni mam problem,Po ruszeniu rano po 2-3 km czuć zapach płynu najczesciej po zatrzymaniu sie na skrzyzowaniu .Gdy silnik osiągnie 80-90 stopni  problem znika.Podloga w srodku sucha wiec nagrzewnica odpada.Zawor trojdrozny ma ok.ol roku i jest tam sucho.Wyciek widac z prawej strony w okolicach drązka jakby sciekalo po bloku ale tylko jak auto przejechalo 1-3 km.Prosze o podpowiedzi,czytalem wiele wątkow ale nigdzie nie znalazlem odpowiedzi 





#2 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 grudnia 2017 - 03:04

Zobacz jeszcze raz zawór trójdrożny i wszystkie łączenia przewodów wodnych w tamtym obszarze...



#3 OFFLINE   Redds

Redds
  • 47 postów
  • Dołączył: 04-06-2017
  • Skąd: Krasnystaw
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 26 grudnia 2017 - 21:11

Masz gaz? Bardzo czesto parownik montuje sie na prawym kielichu lub okolicach bo jest dobrze wpiac sie w uklad chlodzenia, a nad nim masz filtr kabinowy, plyn parując jest zasysany przez nawiew i dlatego czuc, skoro nagrzewnica odpada. A kazde dodatkowe wpiecie się w uklad to potencjalne źrodlo wycieku. Rozgrzewajac sie materialy niewiele ale zawsze zwiększają swoją objetosc i wyciek samoistnie jest uszczelniony a nawet jesli cieknie to pod wplywem gorąca od razu paruje i nie widac. Jak dawno wymieniane byly przewody odp za chłodzenie? Moze byc tu przyczyna ze stary przewod juz stwardnial i przepuszcza jak jest chlodny. Bądź co bądź nawet jak nie masz gazu to okolice wycieku wskazuja na uszkodzony przewod. Posprawdzaj wszelkie opaski, obejmy i same przewody. Ich koszt nie jest duzy i mozna spokojnie samemu je wymienic jesli są juz tam dluzszy czas.