Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

2.6 v6 silnik pracuje jak diesel

#bramocy #ubytek_oleju

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Kłoso_2.6_v6

Kłoso_2.6_v6
  • 5 postów
  • Dołączył: 10-12-2017
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 10 grudnia 2017 - 17:49

Rok:2001
Silnik:2.6v6
Czesc jestem nowy na grupie i zaczne dosc z nietypowym problemem ... w mojej omci raz na jakis czas zapala sie check engine przy obciazeniu silnika mruga pare razy po czym auto zaczyna pracowac jak dizel i spada moc samochodu (podejzewam ze to tryp awaryjny silnika) po kasowaniu bledów za jakis czas to samo... auto gdy check engine sie nie pali to pracuje bardzo rowno i bez problemu przyspiesza i ma moc do tego zdiagnozowalem ze bieze duzo oleju. Gdy odpalam na zimnym puszcza niebieski dymek i jeszcze ostatnio jak dolewalem olej to widzialem ze zebralo sie maselko na korku od oleju. Czy moze ktos mi cos podpowiedziedz gdzie i od czego mam zaczac swoje poszukiwania z gory bardzo dzieki. 😉 piona 👋



#2 OFFLINE   szostak

szostak
  • 70 postów
  • Dołączył: 11-06-2017
  • Skąd: Wodzisław Śląski
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 10 grudnia 2017 - 17:52

Zacznij od spawdzenia błędów zamiast tylko je kasować. Jakie to błędy?

#3 OFFLINE   Kłoso_2.6_v6

Kłoso_2.6_v6
  • 5 postów
  • Dołączył: 10-12-2017
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 10 grudnia 2017 - 17:58

Zacznij od spawdzenia błędów zamiast tylko je kasować. Jakie to błędy?

Wlasnie jeszcze nie mialem okazji podloczyc kopa do odczytu bledów najprawdopodobniej zrobie to jutro Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Czy masło moglo mi sie zebrac od tego ze ostanio jezdzilem omega na krutkich dystansach na nie dogrzanym silniku... Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

#4 OFFLINE   cool84

cool84
  • 57 postów
  • Dołączył: 25-11-2011
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 10 grudnia 2017 - 20:47

Czy masło moglo mi sie zebrac od tego ze ostanio jezdzilem omega na krutkich dystansach na nie dogrzanym silniku...

mogło,zajrzyj tez czy nie ma szlamu na bagnecie



#5 OFFLINE   sebekgora

sebekgora
  • 12 postów
  • Dołączył: 13-10-2010
  • Skąd: Lubartów
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 15 grudnia 2017 - 19:07

Zczytac bledy mozesz rowniez poprzez trzymanie hamulca i gazu i przekrecenia stacyjki na zaplon, miga Ci kontrolka i spisujesz numery. Najprawdopodobniej pada cewka i komp odcina Ci ktoregos gara