Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

2,2 16V popychacz nie otwiera zaworu ?

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Milos

Milos

X20XEV na dożywociu

• 48 postów
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 02 grudzień 2017 - 22:48

Rok:2000
Silnik 2.2 16V

W ciągu ostatnich dwóch tygodni trzy razy miałem sytuację w której z silnika zaczął dobiegać nieregularny klekot ( jakby kamień obijał się

w cylindrze ) i jednocześnie praca silnika stała się nierówna jakby nie palił na jeden cylinder.Raz zdarzyło się to w krótkim czasie po dłuższym postoju pod kątem ok 30 stopni w oczekiwaniu na wjazd na drogę , a pozostałe dwa razy chwilę po około godzinnym postoju.

Stan trwał ok 10-15 sekund po czym auto jeździ jakby nigdy nic do dzisiaj pomijając stukanie na zimnym którego nie było wcześniej ( ale wiadomo jest chłodniej  ostatnio więc nie wiadomo czy to łączyć z problemem).Dodam że 1,5 mies wcześniej został zmieniony olej na oplowski 10-40 . Jedyne co mi przychodzi do głowy to zużyty mocno popychacz, który do tego stopnia gubi ciśnienie oleju że nie otwiera

zaworu skąd nierówna praca silnika, ale dlaczego tak rzadko ? Miał ktoś podobnie ?

#2 OFFLINE   Marcin1989sc

Marcin1989sc
  • 1083 postów
  • Województwo: śląskie
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 03 grudzień 2017 - 01:48

Olej napewno jest słabej jakości. Liqui moly lub valvoline napewno poprawi ten efekt. Ale sprawdził bym jeszcze ciśnienie oleju jakie jest.
Co do sprawdzenia popychaczy to weź długi śrubokręt i przystawiaj do śrub od pokrywy zaworów pokoleji. Usłyszysz w ten sposób który to popychacz. Metoda stara jak świat :)

Edytowany przez Marcin1989sc, 03 grudzień 2017 - 01:50.

#3 OFFLINE   Milos

Milos

X20XEV na dożywociu

• 48 postów
  • Województwo: wielkopolskie
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 03 grudzień 2017 - 14:38

Z olejem się zgodzę że  GM  szału nie robi , MaxLifa mam w drugiej omesi 2,6 .No tutaj jest GM bo robię trochę kilometrów nią i trochę łyka oliwy.Tyle żę GM był cały czas od dwóch lat jak ją kupiłem.Racja że ciśnienie można sprawdzić,  ostatnio jak miała kaprys i nie chciała odpalić od razu zauważyłem w trakcie pracy rozrusznika ,że kontrolka oleju mruga.Silnik był rozgrzany.