Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Klimatronik- nie dziala


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Tomkoo

Tomkoo
  • 27 postów
  • Dołączył: 25-02-2014
  • Skąd: Tczew
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 18 listopada 2017 - 19:54

Rok:1996
Silnik:2.5td
Witam jak w temacie mam problem z klimatronikiem , pewnego dnia po prostu dmuchawa się nie włączyła.. pomyslalem że umarł rezystor kupiłem nowy zamiennik zainstalowałem szczęśliwy ze bedzie działać a tu d*pa. Dmuchawa dalej nie działa. Zauważyłem że podczas włączania zapłonu za każdym razem klimatronik ustawia się na 23 stopnie i tryb automatyczny. Przeczytałem ze jest to wina panelu klimatronika.. kupiłem drugi ale dalej jest to samo czyli brak reakcji. Podczas montażu zauważyłem że przy wkladaniu czarnej wtyczki przy włączonym zapłonie dmuchawa uruchomiła się na maksymalnych obrotach. Jednak po docisnieciu wtyczki na maksa wszystko ucichlo i dalej nie dziala. Więc teraz pytanie czy kupiony panel jest też uszkodzony ? Czy może problem tkwi gdzieś głębiej ?



#2 OFFLINE   arklin

arklin
  • 188 postów
  • Dołączył: 09-05-2007
  • Skąd: Koszalin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 22 listopada 2017 - 21:16

Nawet jak klimatronik ustawia się w "tryb awaryjny" 23 stopnie itd. to dmuchawa i tak raczej powinna działać - u mnie np. działa. Jeśli na chwilę dmuchawa ruszyła, to może jest problem w kostce - lubią się przepalać styki. Ewentualnie rezystor zamiennik nie bangla, niektóre egzemplarze omegi są bardziej wymagające pod tym względem niż inne - poważnie.



#3 OFFLINE   cinu22

cinu22
  • 262 postów
  • Dołączył: 01-10-2013
  • Skąd: tczew
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 04 grudnia 2017 - 17:36

witam zakupilem omege b 2,5v6 sedan cdx, pierwszy problem ktory musze rozwiazac:

gdy wlacze klimatronik i zmieniam nadmuch na szyby, przod itd to slychac jak cos tam sie  dzieje, ale jak zmieniam moc nadmuchu to zero reakcji, czasami po nocy  odpalilem auto i dzialalo ale teraz juz nic  (dodam ze jak biore na off dalej slychac jakis szum, jak biore na  LO szum powietrza znika szum  dochodzi z pod  kierownicy z takich elektro zaworkow zasysa tam gdzie sa wezyki podcisnienia, ale moze tak ma byc) interasuje mnie to zeby regulowac moc nadmuchu od 1 do 9, bo mi szyby paruja, pytanie kupywac panel klimatronik i zamieniac czy macie pomysl co tym steruje?