Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Zgasł wyświetlacz komputera.


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   mlody99

mlody99
  • 2 postów
  • Dołączył: 11-10-2017
  • Skąd: Trzcinica
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 11 października 2017 - 18:37

Rok:1999
Silnik:2.0 16v

Otóż mam problem z wyświetlaczem komputera. Mam to autko od niedawna i ogólnie jest ono moim 1 i niewiem zbytnio co to może być. A więc przechodząc do sedna sprawy. Zgasł mi cały wyświetlacz. Jest to wersja która pokazuje spalanie itd. Sprawdzone bezpieczniki wszysto ok. Czytałem że mogą to być przepalone żarówki. A więc moje pytanie jest takie czy faktycznie taka może być przyczyna czy zupełnie coś innego. I jak się do tego zabrać?
Dziękuję za wszelaką pomoc.



#2 OFFLINE   andree_e34

andree_e34
  • 26 postów
  • Dołączył: 09-10-2017
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 11 października 2017 - 20:06

Obraz wart jest tysiąca słów https://www.youtube....h?v=Qvlj0KdRuSc

Na początek sprawdź bezpieczniki pod kierownicą nr 12 i 26.

Po wyjęciu wypnij mida z konsoli, wykreć zarówki podaj na nie napięcie, sprawdź też czy dobrze stykają do płytki. Jak będą palić na krótko to gorzej, wtedy podaj napięcie na mida wedle tego schematu http://elektron.pol....le/opeldisp.htm PIN 1, 4, 5, oraz sprawdź napięcie na kostce.


Edytowany przez andree_e34, 11 października 2017 - 20:11.


#3 OFFLINE   mlody99

mlody99
  • 2 postów
  • Dołączył: 11-10-2017
  • Skąd: Trzcinica
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 12 października 2017 - 18:19

Dzięki za pomoc. Wyświetlacz dzisiaj odżył. Po odpięciu wczoraj na 15 min akumulatora podpięciu ponownie i odczekaniu 24h. Działa. Mimo wszystko dziękuję za pomoc na pewno w przyszłości okaże się pomocna.