Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Elektryczna regulacja wysokości fotela


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   andree_e34

andree_e34
  • 26 postów
  • Dołączył: 09-10-2017
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 10 października 2017 - 00:04

Na wstępie witam wszystkich, to mój pierwszy post tutaj choć omegę mam już kilka miesięcy. Do tej pory radziłem sobie z usterkami samodzielnie wspomagając się forum lecz dzisiaj autentycznie zbaraniałem :blink: Mam następujący problem z elektryczną regulacją wysokości siedziska (wersja bez pamięci, sama reg wysokości). Napięcie na przycisk dochodzi, przy rozpiętej kostce (przycisk-silnik), przycisk podaje napięcie na kostkę, ładnie zmienia biegunowość zarówno przy naciskaniu w góre i w dół. Sam silnik po podaniu napięcia na krótko, opuszcza i podnosi fotel bez najmniejszego problemu. Natomiast po spięciu wtyczek napięcie występuje jedynie przy naciskaniu przycisku w dół, w górę zanika i wynosi max 0,3V. Rozebrałem kostkę, podpiałem się kablami i przy manualnej zamianie biegunów podnosi i opuszcza fotel ale tylko przy naciskaniu przycisku w dół. Czy ktoś z Was ma pomysł na tę magię? :ph34r:





#2 OFFLINE   Marcin1989sc

Marcin1989sc
  • 1 240 postów
  • Dołączył: 08-05-2014
  • Skąd: Sosnowiec
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 10 października 2017 - 08:52

Może podmienić przycisk z fotela pasazera i spróbować jak zareaguje :)

#3 OFFLINE   andree_e34

andree_e34
  • 26 postów
  • Dołączył: 09-10-2017
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 10 października 2017 - 12:02

Też obstawiam górne styki przycisku. Wczoraj go nie rozebrałem bo koniec końców napiecie bez obciążenia podawał prawidłowo, sęk w tym że ten od kierowcy umarł na opuszczaniu a od pasażera na podnoszeniu :happy: Generalnie kupiłem ome na daily, ale powiem Wam że od tego czasu nocnej rozrywki garażowej mi nie brakuje :cool:



#4 OFFLINE   andree_e34

andree_e34
  • 26 postów
  • Dołączył: 09-10-2017
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 11 października 2017 - 19:03

Przesunięta blaszka górnego styku lekko dotykała listwy plusowej i dlatego wyrównywało napięcie  :rolleyes: